www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
11 Lat po Jamrose;]
Autor Wiadomość
Raf

Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 7:05 pm   11 Lat po Jamrose;]

Witam,
Przeczytalem kilka postow dotyczacych niegdys takze mojej grupy Jamrose, no i przyszlo mi
na mysl pytanie, czy naprawde po za zespolami ktore wymieniliscie, od tamtego czasu nic sie w polskim dance nic nie wydazylo ?... W chwili kiedy z Mackiem nagrywalismy, byl straszny boom na dance, wszyscy zaopatrywali sie w samplery, kompy i inne sprzeta...aktualnie w przenosni i doslownie muzyke mozna robic w domu, wiec gdzie wyniki tego?. Rozstalem sie z tym nurtem dawno temu i przyznam sie, ze jestem totalnie zielony w temacie polskiej muzyki.
W popie polskim mamy ta sama papke co kiedys, pyski tylko sie wymieniaja ;]...czy z tym nurtem jest to samo, ?...czy brak swiezosci w temacie?
Pozdro
Raf.

Dalil

Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 9:36 am   

My goodness...czyzby sam Rafal Bielski tutaj zawital?!
Nie,no normalnie fantazja...
Wchodze od razu z buciorami do domu :-) :
- Jak powstawaly wasze kawalki; od czego zaczynaliscie (perka,linia basu i akordy a dopiero potem reszta?); skad takie swietne pomysly na instrumentalizacje (juz parokrotnie probowalem zrobic "Pusherman" ale wychodzil mi tylko "delikatny" dance zamiast brzmienia "hardcore" pasujacego do tekstu...btw. czy masz moze teksty waszych utworow,bo mimo wszelkich staran Macka nie wszystko mozna dobrze zrozumiec.
- masz moze wasze utworki w plikach pozwalajacych zrobienie jakiegos mixu (a najlepiej w projekcie Cubase)

Napisz ciut wiecej jak to bylo kiedys,jak sie z Mackiem wspolpracowalo czy jest szansa na to abys powrocil do tworzenia muzyki (zapewne masz w domu kompa,cubase oraz rozne vsti....a i moze masz nawet juz jakis nowy material zrobiony tak dla siebie :-) chetnie bym posluchal :-)

A wracajac do Twojego pytania to polski dance (taki co byl kiedys) wg. mnie juz niestety nie stnieje :-( jest swietna strona/forum gdzie mozna "zaopatrzyc" sie w polska muze ale chyba najwieksza popularnoscia ciesza sie tam wlasnie kawalki z lat 90-tych i nagrania starych power dance "kapel"...

Pozdrawiam.
"...i´m looking for some fun,i load my gun...i´m always sure to thrill,i live to kill..."

Paweł (TOP-ONE)
TOP-ONE

Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 9:36 pm   

Witaj Rafale !!!

Bardzo miło, że do nas wpadłeś, jesteś bardzo mile widzianym gościem, tym bardziej dlatego, że masz tu sporo fanów. Przejrzyj sobie całe forum, a znajdziesz kilka wątków dotyczących tematu Jamrose. Jestem przekonany, że autorzy tych wypowiedzi będą bardzo zadowoleni, móc podyskutować z kimś z legendarnej kapeli Jamrose.

Pozdrawiam
Paweł

Dalil

Wysłany: Sro Wrz 13, 2006 6:47 am   

My tak wszyscy o JamRose a ja tu patrze na "credits" plyty Daniela "Faza" (obok Top One,JamRose i Beat Magic chyba najlepszy przedstawiciel Power Dance) i widze tam pelno Rafala Bielskiego :-)
Swoja droga to dziwie sie bardzo,ze gosciu z takim potencjalem i talentem odszedl od muzyki na tak dlugo...dlaczego?

agula

Wysłany: Sro Wrz 13, 2006 11:24 am   

Witaj Rafale!
To prawdziwy zaszczyt "widzieć" Cię na tym forum.
Zastanawiałam się zawsze dlaczego to wszystko się rozpadło,Jam Records i te wszystkie,nie da się ukryć,dobre zespoły.Co się stało,że nie byliście w stanie przetrwac po dziś dzień?
Są na tym forum osoby,które właśnie na tych czasach polskiego dance`u się zatrzymały.
Nie ma już tego w naszej muzyce,co było kiedyś.Tak naprawdę to nasz rodowity dance w ogóle nie ma już przebicia na rynku.Zostały tylko nieliczne grupy,a są i tacy co zmienili całkowicie swój styl muzyczny.To nie to co było kiedyś :cry:
Dalil napisał/a:
Swoja droga to dziwie sie bardzo,ze gosciu z takim potencjalem i talentem odszedl od muzyki na tak dlugo...dlaczego?

Ja również dołączam się do tego pytania-DLACZEGO?Czy jest jakaś szansa powrotu na rynek muzyczny?

Pozdrawiam
Agula

http://www.youtube.com/user/novellablue
http://nk.pl/#profile/16200313/gallery/album/5

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 12:10 pm   

Witaj Rafał. Jestem w szoku. JamRose to muzyka jedyna w swoim rodzaju,nadal mam Wasze nagrania,wracam do nich-to byl fenomen na naszym rynku,cos innego ,jedynego w swoim rodzaju. Czy nie udałoby sie wrócić na scenę Tobie,Kasia L. Cos tam probuje ,a przecież Ona jest tez z czasów tego wlasnie dobrego polskiego dance-u. A teraz pozostał mam tylko zawsze oryginalny Top-One,reszta to nic ciekawego.

[ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 1:15 pm ]
I pytanie chyba takie jakie postawią wszyscy-dlaczego nie kontynuowaliśćie swojego grania,dlaczego Power Dance zginęło i gdzie sie podziali wszystkie zespoły grające ta muze z JamRecords.
Pozdrawiam.Jarek.
sony@topone.pl

Raf

Wysłany: Czw Wrz 14, 2006 11:36 pm   

Hello
Dzięki bardzo za powyższe słowa ;]
Postaram się odpowiedzieć zwięźle i na temat ;]
Więc jeżeli chodzi o to jak powstawała nasza muzyka – Podstawa pierwszej płyty jeżeli chodzi o sprzęt był komputer Amiga 500, z rozszerzonym Ramem aż do nie bagatelnej wielkości bo 2 MB ;]. Drugą nagraliśmy z głównym udziałem Amigi 4000, całkiem nieźle wyposażoną jak na tamte czasy rzecz jasna.. Komputer był jednocześnie samplerem, sequencerem itd. Obydwie amigi miały niestety słaby dźwięk bo dysponowały 4 monofonicznymi, 8 bitowymi kanałami audio. Na szczęśćcie mieliśmy wynajęte dobre studio i znakomitego realizatora, i tak naprawdę w dużym stopniu jakość i przyzwoite brzmienie zawdzięczaliśmy temu facetowi.
Wtedy pracowałem na 3 programach. Pro Tracker, Octa Med, oraz Audio Master.
Aktualnie nie posiadam żadnego utworu w postaci „nut”, sekwencji.
Jeżeli chodzi o to jak powstawały utwory, to nie było złotego przepisu, do którego odwoływaliśmy się. Generalnie wpadał jakiś temat do głowy, np. bas, czy lead, albo jakiś beat dobrze brzmiał i zaczynaliśmy to rozbudowywać. Parę dni/tygodni siedzieliśmy nad aranżacją do utworu. Gdy mieliśmy wstępnie gotowy utwór z ustalonym podziałem i schematem, powstawała do tego linia wokalna. Potem słowa, kilka testów, lekkie modyfikacje i juchu do studia.Także troszkę od drugiej strony do tego podchodziliśmy. Ja w tedy byłem zakręcony na punkcie sceny technicznej, chociaż eurodance w wykonaniu 2unlimited czy Culture Beat także robiło na nas duże wrażenie, co zresztą słychać szczególnie na 2 płycie.
Sample/brzmienia, w bardzo dużej części były to fragmenciki utworów innych wykonawców. Siedzieliśmy i przeglądaliśmy setki płyt CD w poszukiwaniu brzmień, które dałyby się odseparować. Basy, Leady, Beaty wszystko, co się dało. Oczywiście całość w ramach możliwości, jakie daje prawo autorskie.

Pusher Man…hmm…tak, pamiętam jak realizator siedział naprawdę długo nad brzmieniem.…w związku z tym ze dźwięk był 8 bitowy, strasznie szumiał, ale ten facet pokręcił gałkami w kilku tajemniczych skrzynkach no i wyszło co wyszło.
Brzmienia w dużej części były zaczerpnięte z kapel zgromadzonych wokół ówczesnych wydawnictw Mayday oraz Frankfurt Traxx.(ajjj to były mocne rzeczy;).
Więc dynamika i mocne brzmienie tego utworu to dobry realizator i kilkadziesiąt godzin studia no i dobre brzmienia zmielone przez kilka maszynek.
Niestety także nie posiadam go w żadnej postaci po za CD.

Dlaczego przerwałem swoje działania w muzyce? –
Jak to często bywa w życiu ludzie mają różnice zdań i to one są przyczyną rozstań w dużej mierze, i tak też było tym razem. Maciek poszedł w swoją stronę, ja w swoją. Później próbowałem przez chwilę coś w muzyce zdziałać, ale tak naprawdę moim umysłem zawładną obraz ruchomy w postaci montażu video oraz grafiki/animacji 3d . Szczególnie grafika/animacja, która do dziś mi towarzyszy, i mam nadzieję, że tak zostanie.

Dlaczego JamRecords, i Power Dance upadły ? –
Nie wiem tak naprawdę, mam oczywiście swoje wnioski i spostrzeżenia, ale wolał bym o nich publicznie nie mówić. Szkoda bo zebrała się silna, pomysłowa i w dużej części utalentowana grupa ludzi, która się gdzieś rozpierzchła i po prostu znikła.

Czy wrócę do muzyki ? – Na razie raczej nie. Grafika/animacja to coś, co w tej chwili chce robić i się w tym znakomicie czuje, na zmiany nie czas. Żeby cos dobrze robić trzeba się temu poświecić, a robienie z doskoku to amatorka, więc tak naprawdę odpuściłem temat muzyki właściwie w 100%. Nie ukrywam, że miotają mną czasami chęci stworzenia czegoś w muzyce, ale – czas. Jest tyle fajnych rzeczy, które można robić w życiu, ale na wszystkie czasu nie starczy wiec trzeba wybierać;]

No cóż miało być zwięźle ale chociaż było na temat ;]
Fajne jest to, że coś co powstało jakiś czas temu cieszy do dziś, to bardzo mnie cieszy, b o tak naprawdę właśnie o to chodziło.

Pozdrawiam wszystkich, i chętnie odpowiem na inne pytania, ino czasami może to potrwać kilka dni – czas, czas, czas ;]

Pozdro

Raf.

[ Dodano: Pią Wrz 15, 2006 12:43 am ]
aha i jeszcze jedno,
Pawle - Pozdro ;]

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 2:20 pm   

Dzieki za odpowiedź. Szkoda ze nie możemy liczyć na Twoj powrót.A co sie dzieje z Mackiem,czym sie zajmuje?Masz moze swoją strone odnosnie grafik i animacji?
sony@topone.pl

ari
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 7:39 pm   

Panowie.

Skąd można wziąć muzykę Jamrose? O emula nie będę się pytał z przyzwoitości, ale może, jeśli autorzy nie mają zamiaru więcej czerpać korzyści, to w ramach public domain itp. mogliby udostępnić co nieco?

Szczególnie w tym momencie chodzi mi o teledyski, w tym o teledysk do "Posse boy".
Ja go chcę! Skąd go wziąć?

Dalil

Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 10:33 pm   

A oto i teledysk "Posse boy"
http://tvtom.pl/krzysiekm/www/jamrose.zip

ari
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 16, 2006 5:50 am   

A to takie pytanie mam - Kasia Lesing, to która to z tych trzech dziewczyn z teledysku - blondi, czerwona czy czarna?

Dalil

Wysłany: Sob Wrz 16, 2006 9:21 am   

Zadna!
Tak szczerze mowiac to znam Kasie lassing tylko z okladki plyty "Wielki blekit"...ona chyba nie lubi sie fotografowac...nawet na google nie moglem znalezdz jej jakiegos zdjecia...

robertbis

Wysłany: Nie Lut 11, 2007 6:42 pm   jamrose po 11stu latach

osobiscie uwazam ze druga płyta JamRose "100%" jest najlepsza plyta jesli chodzi o muzyke dance i techno na polskim rynku . jest ponad czasowa . słucham jej od 13stu lat i musze przyznac ze jeszcze mi sie nie znudziła . kilka słow co do polskiego rynku muzyczne go , w polsce nie ma sceny muzycznej ktora jest poswiecona muzyce dance (inteligentej muzyce dance a nie rombance na jedno kopyto ) i denerwujacym jest fakt ze podczas wreczania wszelkiego rodzaju nagrod polskiego rynku fonograficznego muzyka dance jest wrzucana np. do kategorii hip-hop i na odwrot (LITOSCI ) . dlatego mysle ze powinnismy pisac do Rafala oraz Macka zeby wydali cos ,nawet jesli by to mailo byc tylko w wersji studyjnej . nie da sie ukryc chłopaki maja talent iinteligencje muzyczna .

pozdrawiam wszystkich

MRdance

Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 3:17 pm   

Popieram to co mówisz i masz absolutnie racje !
A ma ktoś jakiś kontakt z Maćkiem Jamrozem ????

Pozdrawiam

JAMROSE FOREVER

oko150

Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 10:02 pm   

szukam plyty tego zespolu z tego co pamietam wydał tylko jedna jesli ktos cos wie na temat tego zespolu czekam na info.

MRdance

Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 1:48 pm   

Wydał dwie płyty pierwszą w 1993 roku "Techno Machnie" drugą w 1994/95 "100%" oraz kilka singli i maxisingli - trudne do zdobycia !! Track liste z tych płyt znajdziesz w innych postach na forum Top One

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Kwi 10, 2007 2:48 pm ]
Wydał dwie płyty pierwszą w 1993 roku "Techno Machine" drugą w 1994/95 "100%" oraz kilka singli i maxisingli - trudne do zdobycia !! Track liste z tych płyt znajdziesz w innych postach na forum Top One

Pozdrawiam

robertbis

Wysłany: Wto Cze 05, 2007 8:36 pm   

halo Rafale odpisz na nasze posty

NachoVidal

Wysłany: Czw Cze 21, 2007 12:04 am   

mam pytanie.... w klipie Jamrose - Posse Boy .... jak nazywa się ta niezla blondyneczka? :razz:

Kryss

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 9:33 pm   

Niezła blondi z klipu Posse Boy, z tego co wiem to siostra Rafała Bielskiego (ale czy to prawda???) tak twierdzil mój znajomy Tomek Pychowski z Łodzi, który notabene w 1996r pracował w Jam Records i promował Power Dance w łódzkim radiu Parada. Swoja droga to prawda że ta muzyka miała swój klimat, gdzie dzis takie kawałki jak Popatrz na mnie - Grind Zone czy legendarny juz Do the dance - Jamrose albo prekursorski Maser plan - Jamrose. Nawet płyta Techno Machine pełna bonusów w porównaniu z wydaniem kasetowym to swoisty rarytas. Ciekawe czy Macieja J. zgubila pycha czy z innych powodów zgineło Jam Records. Dzis słuchajac powrotu Afterlife czy głosu Kasi Lesing na numerach East Clubers czuje sie pewien niedosyt. Biorac pod uwage że D,Bomb, który zaczynał w Pro Dance przetrwał do dzis w czystej postaci (choc z mała przerwą artystyczna) a "gwiazdy" Power Dance zaginęły. No jesli dodac do tego wersje discopolo utworów Emila Jelenia (Beat Magic) WYKONYWANE PRZEZ NIEJAKI ZESPÓŁ 4EVER, to juz jest koszmar. Nie ma to jak orginalne Głupie Kłamstwa czy Najlepszy Moment z 1995r. Jak napisał juz ktos wczesniej sa płyty , ktore nigdy sie nie nudza i takimi pozostana krązki Power Dance no i Top One oczywiscie! A mojej kobiecie dedykuje "Jestes Doskonała-Dniela" Zresztą Monisia o tym dobrze wie ;) Pozdrawiam wszystkich ,którzy lubia zapuscic czasami polski dance lat 90'tych
KRYSS ŁÓDŹ

robertbis

Wysłany: Sro Cze 27, 2007 9:53 pm   

no tak wspaniałe lata 90-te , zadziwaijace jest to ze przy mniejszych mozliwosciach sprzetowych udawalo sie zrobic wspaniałe kawalki do ktoróch mozna powrocic i sie nawet ta muzyka nie nudzi . osobiscie uwazam ze to bylo cos wspaniałego ze tyle fajnych osob spotkało sie w jednym miejscu i robiło fajna muzyke DANCE ,

W STAJNI JAM RECORDS FAJNE BYLO TO ZE KAZDY ARTYSTA MIAL SWOJ STYL MUZYCZNY I ŁATWO MOZNA BYŁO GO ROZPOZNAC

Odpowiedz do tematu