www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
DLACZEGO?
Autor Wiadomość
Sony
Jarek.J.

Wysłany: Wto Sie 15, 2006 8:49 pm   DLACZEGO?

Dziwi mnie fakt piractwa w internecie. Odbywa sie to jawnie ,nikt tego nie pilnuje,a nieraz zupełnie nowe plyty trafiają do tego nielegalnego źródła. Zreszta jest tez tak z płyta zespołu Top-One.Ile taki zespół przez to traci.A to jest jego chleb.
sony@topone.pl

Kuba G.
Admin

Wysłany: Wto Sie 15, 2006 11:23 pm   

wszystkie ze znalezionych nielegalnych płyt na www czy jakiś forach (mowa tylko o najnowszej plycie HELLO)zgłaszałem do zaiksu i zpavu poprzez maila. Co oni z tym robią - nie wiem. Czuję się fair w stosunku do zespołu.

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Sro Sie 16, 2006 1:59 pm   

Kiedys PIRACI nie mieli tak łatwo. Choc zarabiali na sprzedaży tłocznych płyt.

[ Dodano: Sro Sie 16, 2006 3:00 pm ]
Kiedys PIRACI nie mieli tak łatwo. Choc zarabiali na sprzedaży tłocznych płyt.A zaiks napewno nic nie zrobi.
sony@topone.pl

Dalil

Wysłany: Sro Sie 16, 2006 3:42 pm   

Jedno jest pewne : w Polsce nie da sie wyzyc ze sprzedazy plyt...i z reszta prawdopodobnie w wiekszej czesci swiata takze nie.

Zarobic mozna tylko koncertami...i dlatego zycze zespolowi tych koncertow jak najwiecej.

Trzeba sie przyzwyczaic do faktu,ze juz wszystko bedzie mozna sobie za free z sieci sciagnac (nie powiem,zebym byl zly z tego powodu) i tu chyba bardzo waznym elementem bedzie dla artystow wspolpraca z fanami,tzn. udzielanie sie na forach,odpowiadaniu na pytania i wogole obcowaniu z fanami za pomoca sieci.
Efekt tego moze byc taki,ze tak dobrze traktowni fani po prostu nie beda mogli/chcieli inaczej jak kupic wyrob swojego ulubionego i szanowanego artysty w sklepie aby tym okazac mu swoja wdziecznosc/podziekowanie za to,ze ten poswieca im tyle swojego czasu.

Ja np. juz dzien po premierze "Rzeki Snow" Ex-Dance mialem ten albun ma swoim komputerze ale teraz bedac w Polsce na urlopie pierwszm moim zakupem byla wlasnie ta plyta!

Wg. mnie Pawel jest wzorem dla innych artystow jak nalezy traktowac swoich fanow...i gdyby Top One skladal sie tylko z Emila i Darka (z ktorych tylko Emil chyba jednego posta zapodal) to na pewno sprzedaloby sie mniej jak 1000 egzemplarzy "Hello"...jak nie mniej!!!

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Sro Sie 16, 2006 8:23 pm   

I TAKA JEST PRAWDA!!!
sony@topone.pl

dawidsab

Wysłany: Czw Sie 17, 2006 10:03 am   

Dalil napisał/a:
Jedno jest pewne : w Polsce nie da sie wyzyc ze sprzedazy plyt...i z reszta prawdopodobnie w wiekszej czesci swiata takze nie.

Zarobic mozna tylko koncertami...i dlatego zycze zespolowi tych koncertow jak najwiecej.

Trzeba sie przyzwyczaic do faktu,ze juz wszystko bedzie mozna sobie za free z sieci sciagnac (nie powiem,zebym byl zly z tego powodu) i tu chyba bardzo waznym elementem bedzie dla artystow wspolpraca z fanami,tzn. udzielanie sie na forach,odpowiadaniu na pytania i wogole obcowaniu z fanami za pomoca sieci.
Efekt tego moze byc taki,ze tak dobrze traktowni fani po prostu nie beda mogli/chcieli inaczej jak kupic wyrob swojego ulubionego i szanowanego artysty w sklepie aby tym okazac mu swoja wdziecznosc/podziekowanie za to,ze ten poswieca im tyle swojego czasu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie ma co porównywać obecnych czasów np. do tych sprzed 2 lat.

Jeszcze jakieś 2 lata temu miałem w komputerze (w skrzynce odbiorczej) prawie codziennie jakiś liścik od Pawła K., a teraz... Szkoda gadać. Ale nie mam o to do niego pretensji, bo wiem, że ciężko pracuje i nie ma czasu dla fanów. W końcu takie wydawanie płyt co 2 lata to naprawdę WIELKA HARÓWKA :lol:

Dalil

Wysłany: Czw Sie 17, 2006 4:07 pm   

Hmm...dziwne jest to co piszesz...ja jakos i zapewne duza wiekszosc bywalcow forum nie moze sie uskarzac na to,ze niby Pawel nie ma czasu dla swoich fanow (patrz niedawny post kolegi z zapytaniem o instrument VST do robienia perki -> kolega wlasnie dziekowal Pawlowi za poswiecenie mu mnostwa czasu na wytlumaczenie mu obslugi Cubase...i na pewno bylo to czasochlonne)...wiesz,zastanow sie moze czy to nie po twojej stronie lezy "wina" braku kontaktu...bo jak czytam twoje posty to az niedobrze sie robi od tego sarkazmu w nich :
Cytat:
W końcu takie wydawanie płyt co 2 lata to naprawdę WIELKA HARÓWKA
.Niby taki wielki fan z ciebie a za kazdym razem cos ci nie pasuje i masz cos komus do zarzucenia...no i poza tym podales niedawno link do nowej plyty zespolu aby ktos sobie sciagnal (no bo po co kupowac,no nie?!) i mogl nacieszyc sie 2 latami pracy Pawla,Darka i Emila...bo chyba nie beda zli,ze ktos sobie sciagnie ich album za free...najwyzej zarobia troche mniej i tak marnych zarobkow ze sprzedazy...

Cezar
Admin

Wysłany: Czw Sie 17, 2006 5:45 pm   

Sony napisał/a:
Dziwi mnie fakt piractwa w internecie. Odbywa sie to jawnie ,nikt tego nie pilnuje,a nieraz zupełnie nowe plyty trafiają do tego nielegalnego źródła. Zreszta jest tez tak z płyta zespołu Top-One.Ile taki zespół przez to traci.A to jest jego chleb.

Co tutaj może dziwić? Od paru lat to zjawisko rozprzestrzenia się systematycznie i wydaje się, że jest to nie do powstrzymania. Najpierw był Napster, potem Audiogalaxy, no a teraz to programów do ściągania plików, nie tylko mp3, jest do wyboru do koloru. Oczywiście nie będę tutaj mówił, że sam tego nie robię, bo zakrawałoby to na niezłą hipokryzję, bo nieraz zdarzy mi się coś ściągnąć, jednak skala tego zjawiska jest rzeczywiście ogromna. Różne są przyczyny - niekórzy idą po najmniejszej linii oporu, wychodząc z założenia że po co wydawać kasę skoro można mieć za darmo. Inni wyszukują głównie takie utwory których w żaden sposób nie można już kupić. To jest chyba jak najbardziej usprawiedliwione, bo skoro nie przewiduje się np. reedycji jakiejś płyty a naprawdę nie ma jej w sprzedaży to można pozwolić sobie na ściągnięcie jej z netu, tym bardziej że taki wykonawca finansowo na tym nie straci, bo już zarobił na tym co miał zarobić, a może dzięki temu pozyskać kolejnych fanów. Ale moim zdaniem najważniejszą przyczyną piractwa są dość wysokie ceny płyt. A dlaczego tak jest, to sam nie będę pisał - poczytajcie wypowiedź Pawła Kucharskiego na innnym forum (polecam cały wątek) -

http://www.top80.pl/mboar...377519&pattern=

Pozdrawiam

djcomandor
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 5:54 am   Re: DLACZEGO?

Sony napisał/a:

Witam cie Sony:)

Widze ze co innego piszesz a co innego robisz piszesz o piractwie a sam sciagles plyte Helo z jednego forum co nie podam adresu. Tylko napisze Eurodance.
Tak wiec zanim cos napiszesz to sie zastanow:)
Napewno sie zapytasz a z kad ja wiem ze to wlasnie ty to ci odpowiem.
Podales ten sam Nick i w profilu tez jest wszystko to samo napisane co na forum Top One:)
Pozdro
DJC

Ps.
Nastepnym razem jak bedziesz zaczynal jakis temat to popatrz na siebie a pozniej pisz o innych:)

Dalil

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 8:19 am   

Pragne obronic kolege SONY.
Otoz wiem,ze SONY nie ma ani komputera ani internetu a posty tutaj pisze z komorki (takze na GG jest dostepny poprzez komorke) i wogole porusza sie w sieci komorka.
Dlaczego "sciagnal" sobie album "Hello" (pisze w cudzyslowiu,bo sama odpowiedz nie oznacze,ze sciagnal...zreszta nie czytalem jego odpowiedzie wiec nie wiem co tam napisal)...otoz mi sie wydaje,ze chcial miec te utwory,ktore tak bardzo lubi na swojej komorce (obsluguje mp3) aby moc je sluchac po drodze do pracy...na pewno kupil sobie CD "Hello" ale z braku kompa nie byl w stanie przekonwertowac plyty na mp3 i wrzucic jej na komore...moge sie mylic ale znam SONY od dluzszego czasu juz i nie wierze,ze sciagnal mp3 a nie zakupil CD wsklepie.

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 8:20 am   

To ze dopisałem sie do linku odnosnie plyty,wypowiadając sie w tym temacie to nie znaczy ze zciagam plyty z netu.A po drugie ciężko byłoby zciagnac plyte przez komorke i mini operę. JESLI SIE NIE ZNA FAKTÓW TO SIE NIE OSKARŻA PANIE DJ.!!!Nie ukrywam sie,i nie zmieniam nickow jak to pewnie robią niektórzy.Plyte HELLO KUPIŁEM ZA KWOTĘ 45 zl.
sony@topone.pl

agula

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 9:10 am   

No co jak co,ale ja też muszę stanąc w obronie Sony`ego.Znamy się już od tak dawna,i nawet jeśli by ściągał muzę za free,to na pewno nie TOP ONE.Przaz te kilkanaście lat istnienia zespołu takiego fana jak On jeszcze nie miałam okazji niestety poznac.
Co do wypowiedzi na innych forach,to wcale nie musi oznaczac,że się od razu ściąga jeśli napisało się posta,bo ja też wiele razy pisałam w tematach dotyczących TOP ONE ale nie ściągałam.
A tak poza tym to miałam ściągniętą płytę 'Hello",gdyż nie stac mnie było na zakup w sklepie kiedy ona wyszła.W tej chwili mam już orginał zakupiony prosto z rąk Pawła.

Nie należy więc oceniac innych jeśli się ich nie zna :!:

http://www.youtube.com/user/novellablue
http://nk.pl/#profile/16200313/gallery/album/5

djcomandor
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 9:10 am   

Sony wejdz na to forum i przeczytaj swoje wypowiedzi i napisz mi tu ze z tamtad ani jednej plyty nie sciagles:)
I musze napisac ze midi tam napewno nie sciagales:)
Jestem ciekaw jak dlugo sciaglales plyte Twins - Nasz Świat??? Przez komorke:)
Pozdro
DJC

agula

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 11:13 am   

Widzę,że kolega nadal niedowiarek :wink:
No to może nam wytłumaczysz w jaki sposób SONY ściągnął jeśli nie posiada nawet kompa. A swoją drogą jak na takiego wielkiego obrońcę i fana rzadko tu bywałeś przez te dwa lata,a większośc twoich postów dotyczy nuendo 3 cubase.
Więc najpierw oceń siebie a potem innych!

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 12:15 pm   

DZIEKI Dalil i Agula.Ci co chcą mi uwierzą ,a Ci co nie to nie.Nie bede pisał która grupa ludzi nie uwierzy.Domyślcie się sami.Ja nie bede sie wiecej tłumaczył. Winny sie tłumaczy ,ja nie. Zreszta chociaz cos na forum sie dzieje. :-) .
sony@topone.pl

djcomandor
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 8:41 pm   

Sony napisał/a:
DZIEKI Dalil i Agula.Ci co chcą mi uwierzą ,a Ci co nie to nie.Nie bede pisał która grupa ludzi nie uwierzy.Domyślcie się sami.Ja nie bede sie wiecej tłumaczył. Winny sie tłumaczy ,ja nie. Zreszta chociaz cos na forum sie dzieje. :-) .

Wogule nie chce zebys sie tlumaczyl:)
Ale na to forum (eurodance) nie wchodzi sie zeby polemizowac o muzyce tylko po to zeby sobie sciagnac jakas plytke:)
Nie jestem taki ale bym wpisal twoje wypowiedzi z tamtego forum i ludzie by tu ocenili czy byles tam zeby polemizowac albo zeby cos zassac:)
Z mojej strony powiedzialem wszystko jesli nadal bedziesz twierdzil ze nie sciagles z tamtad zadnej plyty to uwierz mi ze podam pare twoich wypowiedzi:)
Pozdro
DJC

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 9:26 pm   

KONIEC TEMATU.KAŻDY,WIE JAK JEST.WSZYSTKO JEST WZGLĘDNE.ZAPRASZAM DO MOJEGO DOMU.KOMPA BRAK.

[ Dodano: Pią Sie 18, 2006 10:35 pm ]
A prawda jest taka. Sam napisales ze tamto forum jest do zciągania płyt,ja chcąc troche pobyc na nim,dawałem posty ze niby zciągam.Zwykły człowiek nie ma na nim co szukać-zreszta czytając wszystkie posty moje bys przeczytał ze nie mam kompa.Wszystko bylo robione dla zciemy.Nie zajmuje sie piractwem nie robilem zadnych wrzutow.A tamtym forum niech lepiej sie zajmie zaiks.Bo mi ono jest niepotrzebne

[ Dodano: Pią Sie 18, 2006 10:39 pm ]
I nikomu go nie polecam.A Ty rób co chcesz. Pisz co chcesz-jesli chcesz zwrócić na siebie uwagę.
sony@topone.pl

djcomandor
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 9:48 pm   

Hahaahaha wszystko bylo robione dla sciemy tak:))
Pisales posty z komorki zeby link byl odkryty a w pracy napewno masz kompa to wchodziles na stronke i sciagales plyte:)
Kolego nie pisal bym w tym temacie nic ale nie znam nikogo co ma internet i nie sciagnol by przynajmniej jednej piosenki z netu:)
A ty zapodales temat robiac z siebie swietego:)
Pozdro
DJC

agula

Wysłany: Pią Sie 18, 2006 10:11 pm   

Tak się składa że Sony w pracy niestety nie siedzi sobie przy kompie i się nudzi,więc ściąga,tylko zaiwania,jak prawdopodobnie wielu z nas,gdzie nie ma szans żeby sobie pościągac muzę,i nie ma dostępu do kompa

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Sob Sie 19, 2006 7:34 am   

A on i tak swoje.Ale pisz sobie co chcesz.PIRACIE.

[ Dodano: Sob Sie 19, 2006 8:36 am ]
Gdybyś nim nie byl ,nie robiłbys szumu.Zeby bronić ten preceder.
sony@topone.pl

Odpowiedz do tematu