www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Najsłabsze wg Was utwory Top-One to:
Autor Wiadomość
cinek40

Wysłany: Sob Sie 13, 2016 11:17 pm   

Wersja oryginalna "Ten stary film" jest może w fajnym stylu, ale jest jakaś taka nieprzekonująca i dopiero wersja '99 wyciągnęła z niej to co trzeba. "Lśnienie Gwiazd" jest dla mnie strasznie miękkie, teksty są jak na poziom Topków banalne, wręcz discopolowe a aranże brzmieniowo średnie - jest za słodko i zbyt płasko, dynamiki zero ale za to jest tęcza na różowym niebie, chmurki i lukier.
"Kochaj mnie" i "Dziś uciekam" mają słabe, płaskie i niewykończone aranże, niepociągające zbyt proste teksty, "Kochaj mnie" ma dziwną linię w refrenie, podobnie "Bo żyje się tylko raz" i cała trójka w przeciwieństwie do pierwszych zapowiedzi jest bardzo słaba - a jak na 10 lat pracy to wszystkie piosenki rozczarowują, chociaż "Hold me tight", "Anioł z Saint Tropez" i "Halo to ja" lubię posłuchać, ale czuję że trochę im brakuje.

El-Maniaque

Wysłany: Pon Sie 15, 2016 8:29 am   

Cinek, co do aranży do "Kochaj mnie" i "Dziś uciekam" pełna zgoda. Pisałem dokładnie o tym tutaj i na FB topków i na YouTube pod klipem w komentarzu.

dawidsab

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 7:28 am   

Widać, że są gusta i guściki... Jak dla mnie "Kochaj mnie" czy "Żyje się tylko raz" ma piękny aranżyk.
Może tylko "Dziś uciekam" jest jakieś takie... Płytkie.

gargus9

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 9:21 am   

Każdy ma swoje gusta.dla mnie- dzis uciekam . Kochaj mnie. .bo zyje się tylko raz. sa swietne

El-Maniaque

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 11:08 am   

NIe wiem, jakim cudem, ale umknął mi kawałek "Bo żyje się tylko raz".
Jestem po pierwszym przesłuchaniu co prawda z występu w Ostrudzie. Ten kawałek jest żyszy, pełniejszy, taki bardziej pod nóżkę. Promyk nadziei w mojej głowie zaświtał po wysłuchaniu tej piosenki.

chrisholder23

Wysłany: Pią Paź 21, 2016 5:03 pm   

Utwory, które dla mnie nie tyle są najgorsze - co nie przypadły mi do gustu, to (kolejność przypadkowa):
1. "To tylko miłość" (Ye, O!)
2. "Nowy świat" (Ye, O!)
3. "Życie nie jest nowelą" (Hello) - pod względem melodycznym
4. "Fałszywi przyjaciele" (Dzieci Europy) - jak wyżej
5. "Osiem dni" (Coraz wyżej) - podobnie jak 2 powyższe
6. "Nasz Disneyland" (Białe misie i...) - nietrafiona aranżacja coveru
7. "Granica" (wersja 2000) - aranżacja mi się nie podoba
8. "Coraz wyżej" (wersja 1999)
9. "Ciao Italia" (wersja 1999)
10. "Kiedyś" (wersja 1999)
Dorzucam to tego najnowsze propozycje Top-One "Bo żyje się tylko raz" i "Dziś uciekam"

Trojan1000

Wysłany: Czw Wrz 27, 2018 10:19 am   

Witam ponownie po długiej przerwie.

Ja uważam że od Ye`O i Lśnienie Gwiazd zespół zmienił troszkę styl na taki mi już niepodchodzący. Płyta z 2005 roku Hello! Jest nie najgorsza.

Mój gust jest odmienny bo przez wielu uważana za najgorszą kaseta Top One czyli Freedom ja uważam za najlepszą lecz warsztatowo niedopracowaną w studiu.

Top One miał sporo fajnych pojedynczych piosenek które nie były oficjalnie wydane.
Proponuję by tak jak na początku lat 90-tych wyszedł album "Kiedyś" tak aby teraz wypuścić album z tymi "samotnymi singlami" jak np: "Dziewczyna Dżungli".

Odpowiedz do tematu