www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Najsłabsze wg Was utwory Top-One to:
Autor Wiadomość
cinek40

Wysłany: Nie Sie 14, 2016 12:17 am   

Wersja oryginalna "Ten stary film" jest może w fajnym stylu, ale jest jakaś taka nieprzekonująca i dopiero wersja '99 wyciągnęła z niej to co trzeba. "Lśnienie Gwiazd" jest dla mnie strasznie miękkie, teksty są jak na poziom Topków banalne, wręcz discopolowe a aranże brzmieniowo średnie - jest za słodko i zbyt płasko, dynamiki zero ale za to jest tęcza na różowym niebie, chmurki i lukier.
"Kochaj mnie" i "Dziś uciekam" mają słabe, płaskie i niewykończone aranże, niepociągające zbyt proste teksty, "Kochaj mnie" ma dziwną linię w refrenie, podobnie "Bo żyje się tylko raz" i cała trójka w przeciwieństwie do pierwszych zapowiedzi jest bardzo słaba - a jak na 10 lat pracy to wszystkie piosenki rozczarowują, chociaż "Hold me tight", "Anioł z Saint Tropez" i "Halo to ja" lubię posłuchać, ale czuję że trochę im brakuje.

El-Maniaque

Wysłany: Pon Sie 15, 2016 9:29 am   

Cinek, co do aranży do "Kochaj mnie" i "Dziś uciekam" pełna zgoda. Pisałem dokładnie o tym tutaj i na FB topków i na YouTube pod klipem w komentarzu.

dawidsab

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 8:28 am   

Widać, że są gusta i guściki... Jak dla mnie "Kochaj mnie" czy "Żyje się tylko raz" ma piękny aranżyk.
Może tylko "Dziś uciekam" jest jakieś takie... Płytkie.

gargus9

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 10:21 am   

Każdy ma swoje gusta.dla mnie- dzis uciekam . Kochaj mnie. .bo zyje się tylko raz. sa swietne

El-Maniaque

Wysłany: Wto Sie 16, 2016 12:08 pm   

NIe wiem, jakim cudem, ale umknął mi kawałek "Bo żyje się tylko raz".
Jestem po pierwszym przesłuchaniu co prawda z występu w Ostrudzie. Ten kawałek jest żyszy, pełniejszy, taki bardziej pod nóżkę. Promyk nadziei w mojej głowie zaświtał po wysłuchaniu tej piosenki.

chrisholder23

Wysłany: Pią Paź 21, 2016 6:03 pm   

Utwory, które dla mnie nie tyle są najgorsze - co nie przypadły mi do gustu, to (kolejność przypadkowa):
1. "To tylko miłość" (Ye, O!)
2. "Nowy świat" (Ye, O!)
3. "Życie nie jest nowelą" (Hello) - pod względem melodycznym
4. "Fałszywi przyjaciele" (Dzieci Europy) - jak wyżej
5. "Osiem dni" (Coraz wyżej) - podobnie jak 2 powyższe
6. "Nasz Disneyland" (Białe misie i...) - nietrafiona aranżacja coveru
7. "Granica" (wersja 2000) - aranżacja mi się nie podoba
8. "Coraz wyżej" (wersja 1999)
9. "Ciao Italia" (wersja 1999)
10. "Kiedyś" (wersja 1999)
Dorzucam to tego najnowsze propozycje Top-One "Bo żyje się tylko raz" i "Dziś uciekam"

Trojan1000

Wysłany: Czw Wrz 27, 2018 11:19 am   

Witam ponownie po długiej przerwie.

Ja uważam że od Ye`O i Lśnienie Gwiazd zespół zmienił troszkę styl na taki mi już niepodchodzący. Płyta z 2005 roku Hello! Jest nie najgorsza.

Mój gust jest odmienny bo przez wielu uważana za najgorszą kaseta Top One czyli Freedom ja uważam za najlepszą lecz warsztatowo niedopracowaną w studiu.

Top One miał sporo fajnych pojedynczych piosenek które nie były oficjalnie wydane.
Proponuję by tak jak na początku lat 90-tych wyszedł album "Kiedyś" tak aby teraz wypuścić album z tymi "samotnymi singlami" jak np: "Dziewczyna Dżungli".

El-Maniaque

Wysłany: Nie Sty 06, 2019 2:48 pm   

"Dziewczynę dżungli", to powinno się odświeżyć bo ten kawałek jest jednym z najlepszych, jak dla mnie.

chrisholder23

Wysłany: Pią Lip 05, 2019 9:10 pm   

Trojan1000 napisał/a:
Utwory, które dla mnie nie tyle są najgorsze - co nie przypadły mi do gustu, to (kolejność przypadkowa):
1. "To tylko miłość" (Ye, O!)
2. "Nowy świat" (Ye, O!)
3. "Życie nie jest nowelą" (Hello) - pod względem melodycznym
4. "Fałszywi przyjaciele" (Dzieci Europy) - jak wyżej
5. "Osiem dni" (Coraz wyżej) - podobnie jak 2 powyższe
6. "Nasz Disneyland" (Białe misie i...) - nietrafiona aranżacja coveru
7. "Granica" (wersja 2000) - aranżacja mi się nie podoba
8. "Coraz wyżej" (wersja 1999)
9. "Ciao Italia" (wersja 1999)
10. "Kiedyś" (wersja 1999)
Dorzucam to tego najnowsze propozycje Top-One "Bo żyje się tylko raz" i "Dziś uciekam"

Zmieniam swoją listę. Wyrzucam "Osiem dni", bo jednak dotarł do mnie ten kawałek oraz "Bo żyje się tylko raz", bo to ostatni (moim zdaniem) dobry utwór Topków.

Kosztem "Osiem dni" niech wejdzie "Na na na" z albumu "Lśnienie gwiazd" oraz nowe propozycje: "Dziwna baśń", "Baby West" i "Niewinna, szalona".

Gdybym miał wybrać najlepszy album to byłby to "Coraz wyżej", a najsłabszy? Tutaj wybrałbym nie ze względu na warstwę muzyczną czy tekstową, ale miks i mastering - "Freedom".

Odpowiedz do tematu