www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Najsłabsze wg Was utwory Top-One to:
Autor Wiadomość
MRdance

Wysłany: Czw Sty 27, 2005 11:35 pm   

Witam !!!!!!!!!!!!! Ja mam troche odmienny pogląd na najgorsze kawałki TOP ONE, mianowicie najsłabsze utwory zostały wydane po 1995 roku kiedy od grupy odszedł Maciej Jamroz. Brzmienie sie zmieniło i mi nieprzypadło to do gustu ale wszystkie wcześniejsze albumy są debeściak !!!!! Oczywiscie są tam lepsze i gorsze kawałki, zresztą jak na chyba wszystkich płytach każdego wykonawcy.A co do plyty "Cios za Cios" to niezgadzam sie z wami!!! Gdyby nie nagrali tej płytki to pewnie nigdy nie słuchał bym Top One(świetny klimat eurodancu) no i rapy (mistrzostwo) niewiem czy wiecie ale Top One byli chyba pierwszymi w polsce co rapowali po angielsku w rytm muzyki tanecznej ŚWIETNY ALBUM .Czytając te forumto dochodze do wniosku ze jestem pewnie jedynym co chwali tak ten album. Pozdrowionka dla wszystkich :D

Johnny Nitro

Wysłany: Wto Lut 15, 2011 2:54 pm   

No to teraz ja dorzucę swoje "trzy grosze":

1. Jesteś przy mnie
2. Powiedz mi, jak
3. Królowa nocy, królowa gwiazd
4. Czarne oczy
5. Rejs dookoła życią
6. Złoty krążek
7. Ten stary film
8. Ole Olek
9. Wszystkie wersje '99

Jestem kolejnym ludkiem, który nie zgodzi się z większością co do albumu "Cios za cios", a w szczególności jeśli chodzi o utwór "Badder than bad". Piosenka ma kopniaka. I to takiego, że w kosmos można polecieć. Razić mogą co po niektórych angielskie wulgaryzmy, ale ja przy tym utworku wymiękam. Uważam, że wielką szkodą jest to, że ten album przeszedł bez większego echa. Ktoś tu pisał o utworze "Mój powszedni dzień". Ja bardzo go lubię - w 1 części 1-ej zwrotki słyszę klimaty rodem z piosenki "Fly away" Bad Boys Blue.

Pozdrawiam!

El-Maniaque

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 4:46 pm   

Można nie lubić albumu cios za cios bo był inny i odstawał zupełnie od stylu top one patrząc na całą dyskografię, ale ja już o tym kiedyśpisałem na forum.
Ludzie kochani, to był album na prawdę zrobiony, jak cacuszko. Przecież zespoł bodajże w postaci Maćka Jamroza gościł w audycji "Dzika rzecz" w programie 3 polskiego radia. Pamiętam bo słuchałem wtedy tej audycji.
MOże album ten nie był twarzą tego zespołu, ale jest perełką w jego dyskografii zważywszy na jego odmienność. Znani mi DJ'e grający muzykę eurodance rurohouse początku lat 90tych do dziś grają kawałki z tej płyty.

Ja nie będę pisać o najgorszych utworach bo to rzecz gustu, ale wspomnę o tym, że najgorszą rzeczą, jaka przydarzyła się zespołowi to fakt, że płyta "Ye.O." nie została wydana na CD.
Był to album, który powstał po dłuższej przerwie i przemknął jakoś tak szybko bez echa chociaż m. in. w programie disco relax była o nimm mowa. Niestety jakość kasety dźwiękowo nie była zbyt dobra.

Johnny Nitro

Wysłany: Pon Mar 07, 2011 11:53 pm   

El-Maniaque napisał/a:
Można nie lubić albumu "Cios za cios", bo był inny i odstawał zupełnie od stylu Top One, patrząc na całą dyskografię, ale ja już o tym kiedyś pisałem na forum.
Ludzie kochani, to był album naprawdę zrobiony jak cacuszko. Przecież zespół bodajże w postaci Maćka Jamroza gościł w audycji "Dzika rzecz" w Programie 3 Polskiego Radia. Pamiętam, bo słuchałem wtedy tej audycji.
Może album ten nie był twarzą tego zespołu, ale jest perełką w jego dyskografii zważywszy na jego odmienność. Znani mi DJ'e grający muzykę eurodance, eurohouse początku lat 90-tych do dziś grają kawałki z tej płyty.

Ale ja lubię ten album. Podpisuję się pod tym, co napisałeś obiema rękami i nogami. Wielu rapujących wykonawców eurodance'owych mogłoby się uczyć od Maćka i Pawła, jak się robi muzę na poziomie. "Cios za cios" i "Badder than bad" to najlepsze utwory z tego albumu i lśnią wszystkimi kolorami tęczy, że tak to określę :-) . Te gitarowe riffy w "Badder than bad" - jak się tego słucha, to dosłownie ciary po plecach przełażą. Miło czytać taką informację, że DJ-e w dyskotekach grają utwory z tego krążka do dziś. Nawet nie wiesz, jak bardzo bym chciał się znaleźć na takiej imprezie. A jeszcze milej dowiedzieć się, że został doceniony nawet przez Polskie Radio.

Pozdro!
leczę się z jego ran.

Dalil

Wysłany: Wto Mar 08, 2011 8:28 am   

Ostatnio przesluchalem sobie pare plyt Top One i smiem twierdzic, ze Cios Za Cios oraz Coraz Wyzej brzmia najlepiej jezeli chodzi o miks i mastering.
Na pewno jezeli chodzi o kompozycje sa tez jednymi z najlepszych plyt Top One ale gdyby tak np. Dzieci Europy zostaly lepiej zmiksowane i zmasterowane bylby to chyba jeden z najlepszych albumow Top One.

Te dwa wspomniane wczesniej albumy zaczepiscie slucha sie na sluchawkach...ta czystosc dzwieku, ta przestrzec, kazdy instrument ma swoje miejsce, nic na siebie nie nachodzi...no moze troche na talerzach jest czasami za duzo poglosu i ciut za duzo wysokich frekwencji ale ogolnie majstersztyk!

Johnny Nitro

Wysłany: Sro Mar 09, 2011 5:06 pm   

A wracając jeszcze na chwilkę do "Badder than bad", to widać, że gość o pseudonimie Chłop Łan, który skrytykował ten tytuł, bardzo chciał błysnąć inteligencją ;-) . Ale mu nie wyszło :razz:
leczę się z jego ran.

Marcin87

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 6:23 am   

Najsłabsze kawałki z dorobku zespołu to "Na Zawsze Młody", "Plaża", "Heaven", "So Good It Hurts". I to chyba na tyle :wink:

agula

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 9:04 am   

Nie wiem ,czy określenie najsłabsze jest odpowiednie,bo wówczas należy wziąć pod uwagę wszystko zaczynając od tekstu a kończąc na muzyce.Tak więc ja wymienię kilka takich,które mi najmniej przypadły do gustu.
1.Nowy świat
2.Plaż
3.Pocztówka z Rio
4.Zakazane Miasto
5.Kiedyś`99
6.Kiedy Odchodzą w Cień Drzew`99
7.Coraz wyżej`99
8.Biały Miś
9.Złoty Krążek
10.Na,Na,Na
11.So Good It Hurts

To na tyle.

http://www.youtube.com/user/novellablue
http://nk.pl/#profile/16200313/gallery/album/5

Dalil

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 11:44 am   

"Zakazane Miasto" i "Na,na,na"...hmm...ten pierwszy kawalek ucierpial chyba na miksie i masteringu ale jest wg. mnie fantastyczny. Do tego drugiego tez sie nie moge przyczepic...dziwia mnie te dwa kawalki na twoim zestawieniu Agula :-)

gargus9

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 12:09 pm   

rowniez potwierdzam ze-zakazane miaste to swietny kawalek

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 1:33 pm   

Moim zdaniem utwór 'Zakazane miasto ' jest nie doceniony,bardzo mi się podoba. Dlatego wrzucilem go na Youtube-dla większego rozpowszechnienia.
Nawet bym był za odświeżeniem tego nagrania przez zespół.
sony@topone.pl

agula

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 4:40 pm   

Dalil napisał/a:
"Zakazane Miasto" i "Na,na,na"...hmm...ten pierwszy kawalek ucierpial chyba na miksie i masteringu ale jest wg. mnie fantastyczny. Do tego drugiego tez sie nie moge przyczepic...dziwia mnie te dwa kawalki na twoim zestawieniu Agula :-)

Tu nie chodzi o to,że te kawałki mi się w ogóle nie podobają.Po prostu najmniej przypadły mi do gustu.Nie należą do tych,które uwielbiam słuchać.Jedne wolę bardziej inne mniej i chyba każdy tak ma,że jakieś kawałki woli bardziej słuchać od innych.

Johnny Nitro

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 8:47 pm   

Ponieważ natura ludzka zmienną jest, to jeszcze raz zaprezentuję nieco zmienioną listę najsłabszych wg mnie piosenek Topków:

1. Czarne oczy
2. Królowa nocy, królowa gwiazd
3. Proszę, powiedz mi jak
4. Złoty krążek
5. Taka mała
6. Biały miś 2000 (pozostałe wersje mi leżą)
7. Ole Olek
8. Jesteś przy mnie
9. Coraz wyżej '99
10. To nasza wyspa

Tak wygląda sytuacja u mnie w chwili obecnej :-) .
leczę się z jego ran.

agula

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 9:58 pm   

Zapomniałam o Czarnych oczach.Nie lubiłam tego utworu w wykonaniu Komarenki i nie lubię w wykonaniu Topków.
Faktycznie Krzysiek masz rację,że natura ludzka zmienną jest.Kiedyś nie byłam zwolenniczką anglojęzycznych coverów wykonywanych przez Top One,więc i rzadko je słuchałam,aż do momentu jak mnie wzięło na Words Don`t Come Easy.Mogłam słuchać notoper i ciągle często słucham.Uwielbiam jeszcze No Stars,rozwala mnie jak tam Paweł śpiewa,jest tam siła i power.

greg.com

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 11:19 pm   

Najsłabsze wg mnie utwory:
-Ole Olek
-Party line
-Na, na, na
-To nasza wyspa
-Plaża
-Na zawsze młody
-Summertime
-Nowy świat
-Pocztówka z Rio
-Królowa nocy, Królowa gwiazd

i płyty których prawie wogóle nie słucham:
Poland Disco no.2
Rock n' dance
Białe misie

Cage

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 3:30 pm   

Sony napisał/a:
Moim zdaniem utwór 'Zakazane miasto ' jest nie doceniony,bardzo mi się podoba. Dlatego wrzucilem go na Youtube-dla większego rozpowszechnienia.

Dobrze stwierdziłeś, że ten utwór jest nie doceniony.
Naprawdę warto, ten utwór wydać ponownie w nowej wersji.

Marcin87

Wysłany: Pią Cze 22, 2012 9:25 pm   

Cage napisał/a:
Sony napisał/a:

Dobrze stwierdziłeś, że ten utwór jest nie doceniony.
Naprawdę warto, ten utwór wydać ponownie w nowej wersji.

Popieram w 100 %. "Zakazane Miasto" jest na prawdę świetny i chętnie posłuchałbym odświeżonej wersji.

El-Maniaque

Wysłany: Sro Lip 04, 2012 12:28 pm   

Co do zakazanego miasta, to utwór jest po prostu świetny.
Hmmm właśnie sobie przyomnialem - w 1990 roku włoski zespół "Nove Cento" przerobił utwór popularnej gwiazdy italodisco Valerie Dore "The night" i prawie dokładnie taki sam o ile nie ten sam element perkusyjny jest użyty.
POpularny ma beat taki, jak nap oczątku lat 90-tych chociaż utwór z połowy tychże lat.

Utworu Ole Olek nie liczę bo to na specjalne zamówienie, ale melodia jak najbardziej ok.

Hmmm, a najsłabszy, pewnie na każdej płycie coś by się znalazło, ale dla jednego będzie słaby dla innego czy innej wręcz przeciwnie. :)

POzdro :)

cinek40

Wysłany: Pią Sie 12, 2016 11:37 pm   

Pozwolę sobie odkopać temat, nie bijcie ;)
1. Ten stary film
2. Inna krew
3. Summer time
4. Jesteś przy mnie
5. Heaven
6. Ten nasz pierwszy raz ("Ye, o!" to w ogóle dziwnie posklejany album z czasami dziwnie posklejanymi piosenkami)
7. Kochaj mnie
8. Bo żyje się tylko raz
9. Dziś uciekam
10. Wersje '99 prócz "Ten stary film" i "Rejs dookoła życia"
I tyle, kompletnie nie słucham albumów "Lśnienie gwiazd", "Białe Misie i..." oraz "The Best Original Vol. 1".

El-Maniaque

Wysłany: Sob Sie 13, 2016 12:28 pm   

NIe będę wymieniał całej dziesiątki, ale zupełnie się cinek nie zgadzam co do piosenki "Ten stary film". Album lśnienie gwiazd jest bardzo fajny dobrze wyprodukowany i zaaranżowany chociaż jedna dwie piosenki do dzisiaj do mnie nie dotarły.

Skupię się na ostatnich dwóch kawałkach Top One.
"Kochaj mnie". NIe mogę powiedzieć, że to słaby numer, ale taki jakiś słodki cukierkowy jak dla mnie aż za bardzo. NIe mam poczucia, że moja prawa noga sama się rwie do tupania chociaż może to tak miało być w zamyśle zespołu. Przeciętny utwór jak dla mnie. Bardziej podoba mi się remix zrobiony przez pewnego DJ'a zamieszczony na oficjalnym kanale zespołu bo wniósł ożywczy powiew do tej piosenki i tam nóżka już podryguje.

"Dziś uciekam" Bardzo fajny numer pod względem melodii i samego klimatu, ale cholera aranż taki strasznie suchy jak dla mnie brzmieniowo. Duużo więcej możnaby wycisnąć z tego kawałka pod względem produkcyjnym - alfą i omegą nie jestem, ale takie są moje odczucia a dokonania zespołu znam od dziecka od pierwszego numeru.
Disco" oczywiście. NIe powinno go w ogóle być. Jestem fanem typowo dancowych dokonań zespołu.
Co do najsłabszego albumu no to "Poland

Odpowiedz do tematu