www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
co to za zespoly....?
Autor Wiadomość
Kuba G.
Admin

Wysłany: Nie Wrz 05, 2004 12:09 pm   co to za zespoly....?

witam
nascie lat temu zachwycalem sie kilkoma piosenkami (chyba bylo to disco-polo) ktorych nigdzie nie moge znalezc. Problem jest taki ze nie znam ani nazw wykonawcow a ni tytulow tych piosenek. Dlatego podaję fregmenty tekstow, ktore zapadly mi w pamieci:

1."...latała skakała aż się zesrała, latała skakała aż się zesrała, a ta kaczka kwacze kwaaak, sypie jej się z dupy mak..." - wiecej nie pamietam, generalnie byl to kawalek opisujacy zycie na wsi wsrod zwierzat hodowlanych

2."...czysta czysta czysta, wódzia kochana, gdy Ciebie nie ma to suszy od rana, czysta czysta czysta, wódzia kochana , gdy Ciebie nie ma to klops!!..." - refren piosenki ktora szla w rytm slynnej "fiesta fiesta fiesta americana"

3. polska wersja piosenki "bieleje rozy" - ten sam podklad muzyczn co w oryginale.

Byłbym :mrgreen: gdyby ktoś zechciał podać mi tytuły tych dzieł (a możenawet całe mp3:))) )

Pozdrawiam

yabol428

Wysłany: Czw Wrz 09, 2004 10:07 am   Re: co to za zespoly....?

Gienio napisał/a:
1."...latała skakała aż się zesrała, latała skakała aż się zesrała, a ta kaczka kwacze kwaaak, sypie jej się z dupy mak..." - wiecej nie pamietam, generalnie byl to kawalek opisujacy zycie na wsi wsrod zwierzat hodowlanych

To znany przebój biesiadno-imprezowy, słyszałem go niejednokrotnie w tego typu okolicznościach. Ale nic mi nie wiadomo, żeby jakiś zespół discopolowy to nagrał.

Gienio napisał/a:
3. polska wersja piosenki "bieleje rozy" - ten sam podklad muzyczn co w oryginale.

Mam kasetę, na której jest ten utwór, nosi tytuł "Old Disco 3", a jako wykonawca podpisany jest zespół... Top-1. Dodam jeszcze, że kaseta ta ukazała się w 1991 roku, niedługo po "Poland Disco". Po prostu bezczelne podszywanie się pod Top One. Ale bardzo skuteczne - wiele osób (w tym ja :oops: ) było w tych czasach przekonane, że "Biełyje rozy" po polsku to kolejny przebój Top One.
Z tego co udało mi się ustalić, ten zespół naprawdę nazywał się "Konto S", występował na słynnej Gali Chodnikowej w 1992 roku. Potem słuch po nim zaginął.
Znam jeszcze inny discopolowy cover "Biełyje rozy" - nosi tytuł "Białe różyczki", nagrał go zespół Centrum w 1995 roku.

Kuba G.
Admin

Wysłany: Czw Wrz 09, 2004 5:08 pm   

dzieki Jakub, co do utworow ktorych tytulow jestes pewien, czy moze masz te mp3?? Np Białe Różyczki czy KONTO-S ? Jak wiesz, sciagniecie tego lub zalatwienie graniczy z cudem.... a na prawde zalezy mi na takich kawalkach!

The-Bill

Wysłany: Pon Lis 29, 2004 2:15 am   

Cytat:

Piosenka nosi tytuł ''przepióreczka'' ja mam ją na kasecie dziadka ''Muzyka Dla Wszystkich 16 - on zimny ona gorąca''

yabol428

Wysłany: Pią Gru 10, 2004 6:51 pm   

Jako ciekawostkę mogę dodać, że prób podszywania się pod Top One, jako Top-1, było więcej. Pierwszą była właśnie wspomniana kaseta "Old Disco vol. 3" (to "vol. 3" miało sugerować, że jest to kontynuacja "No Disco" i "Poland Disco"). Zawierała 8 utworów, oprócz wspomnianego "Biełyje rozy" po polsku były tam jeszcze m. in. dwa covery Universe ("W taką ciszę" i "Tacy byliśmy") oraz nowa wersja "Bliskiej moim myślom", zapewne pomyślana jako nawiązanie do Top One. Pomysł widocznie "wypalił" i kaseta musiała się dobrze sprzedawać, bo wkrótce potem pojawiło się "Folk Disco vol. 4". Na tej kascie znalazły się m. in. nowe wersje "Mojej miłej" i "Santa Maria" (zresztą podpisana jako "Santa Maryja" :mrgreen: ), a także takie standardy biesiadne jak "Czerwona jarzębina" czy "Cyganeczka Zosia". Udało mi się ustalić, że prawdziwym wykonawcą tych utworów był zespół Irys, podobnie jak wspomniany wcześniej Konto S, znany wyłącznie z występu na Gali Chodnikowej w 1992 roku. Nie muszę chyba dodawać, że jakość nagrań na wszystkich tych kasetach była amatorska, poziom dużo niższy od prawdziwych nagrań Top One, niemniej jednak sporo ludzi kupowało te kasety w przekonaniu, że są to kolejne utwory Top One - taka była siła tej nazwy.
Kolejną produkcją podpisaną przez Top-1 było "Black Disco vol. 5". Na tej kasecie znalazły się... nieśmiertelne przeboje więzienne, takie jak "W więziennym szpitalu", "Czarny chleb i czarna kawa" czy "Dom wschodzącego słońca". Tutaj z ustaleniem wykonawcy nie miałem najmniejszego problemu - zetknąłem się kiedyś z tymi samymi utworami, w tym samym wykonaniu tyle że na okładce kasety podany był prawdziwy wykonawca - zespół Imperium (w oryginale nosiła tytuł "Piosenki spod celi"). Zastanawiam się do dziś, czy to rzeczywiście zespół Imperium podszywał się świadomie pod Top One, czy to raczej wydawca "Black Disco" wykorzystał ich utwory bez ich wiedzy.
Czy był jakiś vol. 6, nie wiem, nie zetknąłem się nigdy z tą kasetą, ale przypuszczam że musiała być. Natomiast mam jeszcze kasetę Top-1 "Poland Summer Disco vol. 7", zawierającą m. in. takie kawałki jak "Chciałbym ci powiedzieć" na melodię "Touch by touch" zespołu Joy (ten kawałek z polskim tekstem był wykonywany przez kilka zespołów discopolowych, m. in. przez zespół Boys), "Naucz mnie reguł" na melodię "Atlantis is calling" Modern Talking czy też "Do widzenia dziewczyno ma" na melodię znanego węgierskiego przeboju zespołu Omega. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, jakość nagrań jest amatorska. Niestety, w tym przypadku nie udało mi się ustalić, kto był prawdziwym wykonawcą.
Wydawcą tych wszystkich kaset podpisanych przez Top-1 była firma Caston, miała również w swoim dorobku pirackie wydania kaset Top One - "No Disco" i "Poland Disco". Nazwa tej firmy to też była jedna wielka mistyfikacja, bo nie mieli oni nic wspólnego z prawdziwą firmą Caston, wydawcą zespołu Top One. Aczkolwiek na popularności Top One chyba zrobili niezły interes. Takie to były czasy szalejącego piractwa.

Paweł (TOP-ONE)
TOP-ONE

Wysłany: Sob Gru 11, 2004 7:14 pm   Powalająca wiedza :)

Jakub, dosłownie powaliłeś mnie swoją wiedzą na kolana. Sam się paru rzeczy dowiedziałem dopiero teraz :) Na przykład nie wiedziałem, że fałszywa firma Caston podszywała się w tak perfidny sposób pod prawdziwy Caston. Dziś najzwyczajniej tacy oszuści gniliby w więzieniu, ale wtedy niestety panowała powszechna wolna amerykanka. Większość faktów, jakie napisał Jakub znałem i jest to w 100 % prawda. Były takie kasety i takie zespoły z tym, że głównym winowajcą tej mistyfikacji zawsze był wydawca, zespoły nie miały w zasadzie nic do gadania. Można mieć tylko do nich pretensje o to, że szły na taki układ, no, ale cóż, bronić ludziom zarabiać na życie?? Jeszcze jednym zespołem, jakiego Jakub nie wymienił, a podszywającym się pod nas był Meffis, tylko nie pamiętam, jakie wydali piosenki. Po latach spotkaliśmy się z Meffisem face to face i nawet sobie z tego faktu żartowaliśmy, a w roku 2001 nagrali w naszym studio swoją płytę, którą wydał Polgram Plus.

Pozdrawiam
Paweł

Dalil

Wysłany: Pon Gru 13, 2004 2:45 pm   

A moze Jakub wie co to za kaseta i kto to w rzeczywistosci spiewa :

Byla to kaseta ze zdjeciem TopOne z chyba pierwszej plyty a w koleczku pisalo "4";ukazala sie po plycie "Remix" a byly na niej piosenki o tych tytulach :
"Krolowa nocy","Chlodna arktyka","Agnieszka P.","Nadzieje","Bajka","Mroczny sen","Tancerka"......dokladnie slychac ze nagranie zostalo przyspieszone aby upodobnic wokal do glosu Pawla....ciekawi mnie co to za zespol w rzeczywistoci spiewal bo utwory sa naprawde Ha! Chciałem się wyrazić brzydko a ten niegrzeczny admin nie pozwolił :)!!!!

yabol428

Wysłany: Pon Gru 13, 2004 4:49 pm   

Dalil napisał/a:
A moze Jakub wie co to za kaseta i kto to w rzeczywistosci spiewa :

Byla to kaseta ze zdjeciem TopOne z chyba pierwszej plyty a w koleczku pisalo "4";ukazala sie po plycie "Remix" a byly na niej piosenki o tych tytulach :
"Krolowa nocy","Chlodna arktyka","Agnieszka P.","Nadzieje","Bajka","Mroczny sen","Tancerka"......dokladnie slychac ze nagranie zostalo przyspieszone aby upodobnic wokal do glosu Pawla....ciekawi mnie co to za zespol w rzeczywistoci spiewal bo utwory sa naprawde Ha! Chciałem się wyrazić brzydko a ten niegrzeczny admin nie pozwolił :) !!!!

To jest właśnie ta kaseta zespołu Meffis, o której pisał Paweł. Ja osobiście się z taką okładką nie spotkałem, ale wiem od Czarka, że wyglądała dokładnie tak, jak opisujesz. Mam natomiast tą kasetę z oryginalną okładką, są tam dokładnie te utwory, które wymieniłeś (+ jeszcze jeden - instrumentalny "Wspomnienie z Wietnamu"), tylko podpisany jest prawdziwy wykonawca - zespół Mefis (wtedy pisali się przez jedno "f") i tytuł "Królowa nocy". Muszę przyznać, że lubię bardzo te nagrania, a szczególnie "Agnieszkę P." i "Królową nocy" - te kawałki zaliczyłbym do "klasyki" disco polo.

[ Dodano: Pon Gru 13, 2004 7:07 pm ]
Paweł (TOP-ONE) napisał/a:
Jakub, dosłownie powaliłeś mnie swoją wiedzą na kolana. Sam się paru rzeczy dowiedziałem dopiero teraz :) Na przykład nie wiedziałem, że fałszywa firma Caston podszywała się w tak perfidny sposób pod prawdziwy Caston. Dziś najzwyczajniej tacy oszuści gniliby w więzieniu, ale wtedy niestety panowała powszechna wolna amerykanka. Większość faktów, jakie napisał Jakub znałem i jest to w 100 % prawda. Były takie kasety i takie zespoły z tym, że głównym winowajcą tej mistyfikacji zawsze był wydawca, zespoły nie miały w zasadzie nic do gadania. Można mieć tylko do nich pretensje o to, że szły na taki układ, no, ale cóż, bronić ludziom zarabiać na życie??

Dziękuję, jest mi niezmiernie miło to czytać. Jestem kolekcjonerem kaset z szeroko pojętą polską muzyką dyskotekową lat '90 (wiadomo, o co chodzi :wink: ) i oprócz samej muzyki interesują mnie również okładki - lubię "analizować" informacje na nich zawarte, czasami można dojść do ciekawych wniosków. Co do firmy Caston z Krakowa, to są to tylko moje przypuszczenia, że nie mieli nic wspólnego z "prawdziwym" Castonem, ale może było inaczej, może był jakiś układ... nie mam pojęcia. W każdym razie kiedyś myślałem, że to ta sama firma, dopiero kiedyś Czarek mnie uświadomił, że ten Caston który był Waszym wydawcą, miał siedzibę w Warszawie, a więc krakowski Caston, wydawca kaset "Top-1", to musiało być coś innego.
Ciekawy zresztą jestem, czy te kasety podpisane przez "Top-1" były popularne tylko w moim regionie, czy też znane w całej Polsce. Tu w Krakowie pamiętam, że na początku lat '90, gdy niemal na każdym rogu była budka z kasetami, można było usłyszeć "Biełyje rozy" po polsku i każdy sprzedawca mówił (nie wiem, na ile świadomie), że to jest nowa kaseta Top One. Ale jeszcze niedawno spotkałem się w sieci (chyba na forum Green Stara) że ktoś skojarzył polską wersję "Biełyje rozy" z zespołem Top One. Te nagrania "Top-1" musiały być więc bardzo popularne, że ktoś po tylu latach o tym pamięta! Ja sam zresztą byłem święcie przekonany, że to były Wasze nagrania, aż do 2002 roku, kiedy udało mi się kupić "z drugiej ręki" na giełdzie kolekcjonerskiej tą kasetę i przekonałem się, że to naprawdę wykonuje ktoś inny. Niedługo później natrafiłem na trzy pozostałe kasety i stąd się wzięło to moje "śledztwo".

Dalil

Wysłany: Pon Gru 13, 2004 7:53 pm   

Wow...a wiec to byl Meffis...musze przyznac ze mogli zadzierac z Top One,przynajmniej ta jedna plyta bo kawalki na niej sa naprawde swietne...prawie w stylu Top One, zreszta nawet nie prawie ale dokladnie...masz moze dobra jakosciowo wersje tej ich kasety?Bo moja to jak juz wspomnialem jest przyspieszona i jakosciowo takze cienka :-(

yabol428

Wysłany: Wto Gru 14, 2004 1:02 am   

Dalil napisał/a:
Wow...a wiec to byl Meffis...musze przyznac ze mogli zadzierac z Top One,przynajmniej ta jedna plyta bo kawalki na niej sa naprawde swietne...prawie w stylu Top One, zreszta nawet nie prawie ale dokladnie...masz moze dobra jakosciowo wersje tej ich kasety?Bo moja to jak juz wspomnialem jest przyspieszona i jakosciowo takze cienka :-(

Kasetę mam z drugiej ręki (podobnie jak większość mojej kolekcji), ale jakość muszę przyznać że jest dobra. Szczerze mówiąc, źle zrozumiałem Twojego poprzedniego posta, bo myślałem że chcesz powiedzieć, że te nagrania są beznadziejne (tylko admin wyciął brzydkie słowo :mrgreen: ), a tymczasem widzę że te utwory chwalisz. Mnie również ten wczesny Mefis bardzo się podoba, to kawał dobrego disco, na niezłym poziomie, szczególnie biorąc pod uwagę, że na początku lat '90, kiedy te nagrania powstały, zespoły disco polo miały brzmienie zupełnie amatorskie, takie "garażowe", a w przypadku Mefisa widać pełen profesjonalizm. Nic dziwnego, że utwory z tej kasety cieszyły się popularnością, doczekały się nawet coverów w wykonaniu innych zespołów discopolowych ("Królową nocy" mieli w swoim repertuarze Akcent i Krzysztof Cieciuch, "Agnieszkę P." - zespół Shaker). Niestety zespół Mefis poszedł w innym kierunku, później grali rocka, ponoć dość ostrego (wiem to z wywiadu, który udzielili w programie Disco Polo Live w 2000 roku). Do muzyki dyskotekowej powrócili w 2000 roku, nagrywając album "Dotyk jak narkotyk" wydany przez firmę Green Star, ale to już był taki "dance z domieszką gitary", jak to sami nazwali. Potem była jeszcze płyta "Raz, dwa, trzy" nagrana w studiu Top One i wydana przez Polgram Plus w 2001 roku. Pamiętam dobrze ten wywiad telewizyjny z 2000 roku i muszę przyznać, że zespół Meffis nie zrobił wtedy na mnie zbyt dobrego wrażenia. Mówili wtedy, że tak naprawdę są zespołem rockowym, ale że ich płyty rockowe słabo się sprzedawały, więc postanowili nagrać materiał w stylu disco, tak po prostu dla kasy. Tak jakby chcieli powiedzieć "drodzy słuchacze, kupujcie nasze płyty, ale tak naprawdę to mamy was gdzieś, bo lubimy inną muzykę". Przynajmniej ja to tak odebrałem. Dlatego wielkie było moje zdziwienie, gdy odkryłem, że na początku lat '90 ten zespół tworzył muzykę disco i to na bardzo dobrym poziomie.

Marek

Wysłany: Wto Sty 17, 2006 6:01 pm   

Jakub K. napisał/a:
Dalil napisał/a:

Kasetę mam z drugiej ręki (podobnie jak większość mojej kolekcji), ale jakość muszę przyznać że jest dobra. Szczerze mówiąc, źle zrozumiałem Twojego poprzedniego posta, bo myślałem że chcesz powiedzieć, że te nagrania są beznadziejne (tylko admin wyciął brzydkie słowo :mrgreen: ), a tymczasem widzę że te utwory chwalisz. Mnie również ten wczesny Mefis bardzo się podoba, to kawał dobrego disco, na niezłym poziomie, szczególnie biorąc pod uwagę, że na początku lat '90, kiedy te nagrania powstały, zespoły disco polo miały brzmienie zupełnie amatorskie, takie "garażowe", a w przypadku Mefisa widać pełen profesjonalizm. Nic dziwnego, że utwory z tej kasety cieszyły się popularnością, doczekały się nawet coverów w wykonaniu innych zespołów discopolowych ("Królową nocy" mieli w swoim repertuarze Akcent i Krzysztof Cieciuch, "Agnieszkę P." - zespół Shaker). Niestety zespół Mefis poszedł w innym kierunku, później grali rocka, ponoć dość ostrego (wiem to z wywiadu, który udzielili w programie Disco Polo Live w 2000 roku). Do muzyki dyskotekowej powrócili w 2000 roku, nagrywając album "Dotyk jak narkotyk" wydany przez firmę Green Star, ale to już był taki "dance z domieszką gitary", jak to sami nazwali. Potem była jeszcze płyta "Raz, dwa, trzy" nagrana w studiu Top One i wydana przez Polgram Plus w 2001 roku. Pamiętam dobrze ten wywiad telewizyjny z 2000 roku i muszę przyznać, że zespół Meffis nie zrobił wtedy na mnie zbyt dobrego wrażenia. Mówili wtedy, że tak naprawdę są zespołem rockowym, ale że ich płyty rockowe słabo się sprzedawały, więc postanowili nagrać materiał w stylu disco, tak po prostu dla kasy. Tak jakby chcieli powiedzieć "drodzy słuchacze, kupujcie nasze płyty, ale tak naprawdę to mamy was gdzieś, bo lubimy inną muzykę". Przynajmniej ja to tak odebrałem. Dlatego wielkie było moje zdziwienie, gdy odkryłem, że na początku lat '90 ten zespół tworzył muzykę disco i to na bardzo dobrym poziomie.

Ze swojej strony dodam ze pamietam jakies plyty na ktorych Mefis mieli 100rockowy repertuar, ale w swoim regionie jest to jeden z najpopularniejszych zespolow grajacy na zabawach i weselach, wiec ta rockowa tworczosc w historii zespolu odegrala chyba mniejsza role...

yabol428

Wysłany: Nie Lut 19, 2006 4:34 pm   

Wracając do głównego tematu - chyba udało mi się ustalić, jaki zespół kryje się pod nazwą Top-1 na kasecie pt. "Poland Summer Disco vol. 7". Co prawda nie jestem na 100% pewien, czy na pewno chodzi o ten sam zespół, ale jest tam utwór pt. "Naucz mnie reguł" - cover Modern Talking, a znalazłem ostatnio stronkę poświęconą Dieterowi Bohlenowi i wszystkim jego piosenkom, łącznie z ich zagranicznymi przeróbkami. Jest tam również podany utwór "Naucz mnie reguł" (nawet z dopiskiem: «Atlantis Is Calling» in Polish; 1993), a jako wykonawca podany jest zespół Dass. Niestety nie wiem nic więcej o tym zespole.
Jakby ktoś był ciekaw, to adres tej strony:
http://dieterbohlen.newmail.ru/DBsongs.htm

Marek

Wysłany: Sro Lut 22, 2006 11:26 am   

W bazie Farada znajduje sie kaseta zespolu Dass pt. "Dass 2 - Czy to Ty" a na niej utwory :
Allali
Cala milosc Tobie dam
Chor aniolow
Czy to Ty
Drzwi w drzwi z Alicja
Kochana ma
Konik na biegunach
Milosc jest jedna
Na na na
Portowa dziewczyna

yabol428

Wysłany: Sro Lut 22, 2006 6:41 pm   

Marek napisał/a:
W bazie Farada znajduje sie kaseta zespolu Dass pt. "Dass 2 - Czy to Ty"

Czyli niewykluczone że "Poland Summer Disco vol. 7" = Dass 1.

Cezar
Admin

Wysłany: Sro Lut 22, 2006 7:47 pm   Re: Poszukuję mp3

dawidsab napisał/a:
Witam!

Poszukuję mp3 - "Ex - Problem - Śpiąca królewna".

Jeśli ktoś ma orginalną wersję tego utworu, to bardzo proszę o przesłanie mp3 na adres: dawidsab@poczta.onet.pl

Pozdrawiam: D. Sz.

Piosenka dla ciebie jest T U T A J

dawidsab

Wysłany: Czw Lut 23, 2006 8:31 am   

Witam Cezi!

Dziękuję (nawet nie wiem jak mam Ci DZIĘKOWAĆ?)!!!

I PRZEPRASZAM (jeszcze raz) ZA WSZYSTKO.

Pozdrawiam: Dawid Sz.

tb808

Wysłany: Sro Mar 08, 2006 7:07 pm   

Witam!

Poszukuję od dłuższego pewnej piosenki...tekst idzie mniej więcej tak:

...i już więcej nie dręcz mnie
dlaczego piękne oczy twe ciągle mówią nie...

Utwór jest napewno sprzed 1996 roku. Pomożecie?

yabol428

Wysłany: Sro Mar 08, 2006 11:12 pm   

tb808 napisał/a:
...i już więcej nie dręcz mnie
dlaczego piękne oczy twe ciągle mówią nie...

Boys - "Kochana uwierz mi", z albumu "Łobuz i drań", 1996.

tb808

Wysłany: Czw Mar 09, 2006 9:03 am   

Dzięki wielkie!

dawidsab

Wysłany: Sob Mar 11, 2006 7:40 am   

Witam!

Jeszcze za czasów "DISCO RELAX`u" był taki utworek, który brzmiał mniej - więcej tak:

"...to Ty, Ty i ja, morze plaża... i szum fal
REF.: Aj, aj, aj, tańczyć mi się chcę - nie wiem co się ze mną stało - moje ciało oszalało..."

I był bodajże taki zespół, który się nazywał "Adonis" (wokalista miał trochę podobny głos do Bobi`ego ('16 lat", "Taki Bobi"), a utwór o którym mowa nosił tytuł (bodajże...) "Jesteś mym snem" i dość często gościł na liście "DISCO RELAX`u" ("TOP SMS").

Czy mógłby mi ktoś dać namiary na ten utworek - gdzie mogę go znaleźć? ...i na utworek w wykonaniu Bobi`ego pt. "Taki Bobi" - TEŻ.

DZIĘKI SERDECZNE!!!

Pozdrawiam: Dawid Szaboranin.

Odpowiedz do tematu