www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
POWAŻNA SPRAWA Z KASETĄ - "HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ
Autor Wiadomość
dawidsab

Wysłany: Sro Sie 17, 2005 8:11 am   POWAŻNA SPRAWA Z KASETĄ - "HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ

Witam!

Jak to mówią "Historia lubi się powtarzać", i historia z kasetą także się powtórzyła. Tzn., że znowu mi "przyłapuje" jedną z kaset. Tyle tylko, że przedtem była to kaseta pt. "GWIAZDY DISCO RELAX" i ona miała śrubki, więc można się było do niej dostać i ewentualnie poprawić rolki, czy coś w tym rodzaju. Teraz sfiksowała kaseta "AMADEO - Pszczółka Maja", która niestety nie ma śrubek, żeby się dostać do wnętrza i ewentualnie poprawić rolki taśmy.

Pozdrawiam: Dawid Szaboranin.
P.S. BARDZO PROSZĘ O JAKĄŚ SZYBKĄ, ALE UCZCIWĄ PORADĘ - co mam robić?

morix

Wysłany: Sro Sie 17, 2005 8:52 am   

Ja bym pozyczył od kogoś dobrej jakości magnetofon, podłaczył z kompem, zgrał materiał na dysk i zripował do mp3. Wtedy problem zniknie bo mp3-ki sa teoretycznie wieczne :D . Sam miałem kiedyś podobny problem z kasetą ale nagrywana przeze mnie. Dopiero po jakims czasie zorientowałem się, że to się porobiło od częstego pazuowania. Wziąłem przewinąłem kilkakrotnie (cała strona A, potem B, itd. chyba 3 razy) i chodziło. Przede wszystkim radziłbym przenieść to na formę cyfrową, bo z kasety jest coraz gorsza jakość w miarę słuchania i można stracić perełki sprzed lat :| .

Pozdro i powodzenia.

dawidsab

Wysłany: Sro Sie 17, 2005 9:16 am   

Witam!

Mam SUPER NOWIUTKI magnetofon (boombox) marki "SONY", ale nie wiem jak go połączyć z komputerem.

A kaseta ma już chyba z 10 lat jak nie więcej.
Ja mam 16 i kupiłem ją jeszcze za czasów "Disco Relax`u".

Pozdrawiam: Dawid Szaboranin.

morix

Wysłany: Sro Sie 17, 2005 9:55 am   

Szczególowy opis jest w tym nr Komputer Świata: http://komputerswiat.pl/i...um/ks1305.html. Zamieściłbym skany tego nr ale nie mam skanera. Możesz też poszukać na google.
Ew. jesli nic nie znajdziesz to poszukam tego nr (nie mam go teraz pod reką) i po krótce napisze jak to się robi.

dawidsab

Wysłany: Sro Sie 17, 2005 1:36 pm   

Witam!

Uuuh!Chłopie, udało się i to dzięki twojej poradzie.
Poprzewijałem trochę taśmę. Trochę do tyłu (<< - REW), i trochę do przodu (>> - FWD). No i udało się. Oczywiście łatwo nie było, bo za pierwszym razem ten "zabieg" nie wiele pomógł. Dopiero jak zacząłem przewijać któryś raz z rzędu to się udało.

Ale czego to mogła być przyczyna.
Bo ja wymyśliłem 2 możliwe przyczyny:

1. Albo się taśma źle nawija.
2. Albo...o coś "haczy".

Pozdrawiam I NARAZIE - SERDECZNE DZIĘKI:
Dawid Szaboranin. :D

Odpowiedz do tematu