www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
POWAŻNA SPRAWA Z KASETĄ.
Autor Wiadomość
dawidsab

Wysłany: Nie Cze 26, 2005 6:39 am   POWAŻNA SPRAWA Z KASETĄ.

Witam!

Mam nadzieję, że ten "niegrzeczny admin" tym razem nie usunie mojego postu.

Chciałem się Was wszystkich zapytać - czy Wy też macie podobny problem (jak poniżej) z kasetą "GWIAZDY DISCO RELAX" (o ile ktoś ma tę kasetę).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Otóż wczoraj włączyłem magnetofon, puściłem sobie właśnie "GWIAZDY DISCO RELAX" i mniej-więcej przy 6-tym utworze na stronie "A" kaseta zaczęła fiksować.

Zaczęła fiksować w taki sposób, że mniej-więcej przy 6-tym utworze na str."A" (to chyba jest "REDOX - Śmiej się mała") magnetofon się wyłączał w środku utworu, a to dlatego, że kaseta zostawała (jak to się mówi - "wciągana"). Ale odziwo - słucham później na próbę strony "B" i kaseta zachowuje się spokojnie (NIE WCIĄGA).

Proszę Was!!!
Doradźcie mi co mam zrobić z tym fantem.

Pozdrawiam: Dawid Szaboranin.
e-mail: dawidsab@poczta.onet.pl

Dalil

Wysłany: Nie Cze 26, 2005 8:36 am   

Zacznij kupowac CD ;-) albo sciagnij sobie te utwory z sieci na komputer...
A tak wracajac do tematu :
primo - to raczej post do kategori "Hyde Park",wiec nie zdziwie sie jak zostanie "cancelled"
secundo - ciekawy fenomen opisujesz...moze w tym wlasnie miejscu kasety zrobila sie "harmonijka" i dlatego zostaje "wciagana"...ale wtedy chyba by takze na stronie "B" dala sie zjesc...moze tez byc,ze odgrywajac strone "A" to koleczko / ta szpulka na ktora nawija sie tasma gdzies o cos haczy i w koncu przestaje sie krecic czyli tasma przestaje sie na ta szpulke nawijac,a ze w dalszym ciagu jest przesuwana poprzez naped,wiec nie pozostaje jej nic innego jak "wkrecic sie"....
Co moglbys wyprobowac...przewin tasme do poczatku strony "A",rozkrec i wymien szpule na jakas inna z innej,nie potrzebnej juz tobie kasety...ewentualnie zrob to samo z druga szpulka,tak dla pewnosci...poza tym mozesz sprobowac przelozyc obydwie szpulki razem z tasma do innej obudowy,od jakiejs pustej kasety TDK,BASF czy cos tam...moze to rozwiaze twoj problem.

dawidsab

Wysłany: Nie Cze 26, 2005 11:46 am   

Witam!

Dzięki za radę.
Napewno skorzystam.

A tak nawiasem mówiąc, to już od dawna kupuje płyty CD, bo przez jakiś czas nie miałem magnetofonu, a płytkę można odtworzyć praktycznie wszędzie.
W DVD, na komputerze, w discmanie itp.

A z tą "nieszczęsną kasetą" to stare dzieje.

P.S. Kupowania płyt nauczyłem się też wtedy, kiedy mi wieża "zjadła" kasetę "Białe misie i...".

Ale kuzyn na urodziny (24.11) kupił mi drugą.

yabol428

Wysłany: Nie Cze 26, 2005 12:50 pm   

Dalil napisał/a:
Zacznij kupowac CD ;-)

Jeśli chodzi o nowości, to sprawa jest prosta, bo dziś już mało co ukazuje się na kasetach (w Polsce to chyba tylko Green Star jest takim skansenem, że ukazują się w nim nowości również na kasetach). Ale jeżeli chodzi o tytuły starsze, to często kaseta jest jedynym nośnikiem, na których się ukazywały, więc często takie kasety mają znaczenie wręcz archiwalne. Ja sam jestem zapalonym kolekcjonerem disco polo, głównie tego starszego, mam ponad 300 kaset - po prostu w tej muzyce większość albumów ukazywała się tylko na tym nośniku (wszyscy pamiętamy - lata '90 to "złote czasy" kasety i ulicznego handlu nimi, zresztą nie bez powodu mówiono o "muzyce chodnikowej"). Dlatego, chociaż nowości oczywiście kupuję na CD, to do kaset jestem bardzo przywiązany i na pewno magnetofonu będę używał przez wiele lat, tyle tego sobie nazbierałem :twisted: Ale jakiejś dobrej rady dla posiadaczy kaset nie mam, dotychczas nie miałem takich problemów jak autor tego wątku, chyba mam do kaset "szczęśliwą rękę" :D

dawidsab

Wysłany: Pon Cze 27, 2005 1:22 pm   

Witam!

Dzięki za rady koledzy.
Dzisiaj powiedziałem sobie - "RAZ KOZIE ŚMIERĆ" i zabrałem się do "technicznego przeglądu" tej kasetki, o której wcześniej wspominałem.
I...Tak naprawdę nie wiem co jej było.

Odkręciłem, poprawiłem rolki (tak żeby się taśma rozprężyła), bo była gdzieś bardzo luźna. Zamknąłem, przykręciłem z powrotem i...

Odziwo...WSZYSTKO JEST O.K!!!

Jeszcze raz - DZIĘKI ZA WSZELKIE PORADY!

[ Dodano: Sro Sie 17, 2005 8:22 am ]
Witam!

Jak to mówią "Historia lubi się powtarzać", i historia z kasetą także się powtórzyła. Tzn., że znowu mi "przyłapuje" jedną z kaset. Tyle tylko, że przedtem była to kaseta pt. "GWIAZDY DISCO RELAX" i ona miała śrubki, więc można się było do niej dostać i ewentualnie poprawić rolki, czy coś w tym rodzaju. Teraz sfiksowała kaseta "AMADEO - Pszczółka Maja", która niestety nie ma śrubek, żeby się dostać do wnętrza i ewentualnie poprawić rolki taśmy.

P.S. BARDZO PROSZĘ O JAKĄŚ SZYBKĄ, ALE UCZCIWĄ PORADĘ - co mam robić?

Odpowiedz do tematu