www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zacinki na nagraniu z kamery "Sony HDR-CX330".
Autor Wiadomość
dawidsab

Wysłany: Sob Lip 12, 2014 12:40 pm   Zacinki na nagraniu z kamery "Sony HDR-CX330".

Witam!

Niedawno zakupiłem kamerkę cyfrową Full HD - "Sony HDR-CX330".
Dzisiaj robiłem pierwszy filmik - i coś poszło nie tak, gdyż pod koniec płytka z nagraniem się zacina.
Co prawda nie posiadam Blu-ray'a, ale DVD całkiem nieźle sobie radzi.
Otóż... Zrobiłem tak.
Zaimportowałem filmiki do komputera przez USB (podobnie jak to się robi ze zdjęciami z aparatu), wczytałem w formacie AVCHD do "Windows Movie Makera", zapisałem do WMV, a następnie w "Opcje folderów" wybrałem coś takiego "Pokaż rozszerzenia znanych typów plików" - i ręcznie zmieniłem rozszerzenie z WMV na MPEG.
Tak przygotowany plik nagrałem na DVD-R za pomocą "Windows DVD Maker" ustawiając najwolniejszą prędkość.
Z początku płyta zachowywała się cicho i spokojnie, a pod koniec tak zaczęła wirować, że z nagrywarki zaczęło dobiegać dziwne buczenie (odgłosy wirującej płyty), że myślałem, iż płytka pęknie.
Na szczęście jej nie rozerwało.

Gdzie popełniłem błąd :?:

Czyżby płytki były zbyt stare, albo zakurzone :?:
Przecierałem i nic to nie dało.

Sprawdzałem płytkę na komputerze, w stacjonarnym DVD - "Sony RDR-AT100" jak i w przenośnym "LG DP-650" - i na wszystkich sprzętach tak samo.

Pozdrawiam :grin: .

P.S. Nie stać mnie na razie na zakup nagrywarki Blu-ray do komputera i stacjonarnego Blu-ray'a do TV, dlatego chcę jakoś nagrywać na DVD.

zGadniJ kTo?

Wysłany: Sob Lip 12, 2014 1:11 pm   

Pomieszałeś nieźle, Windows Movie Maker jest ujmując krótko amatorskim programem, spróbuj AVS Video Editor (używam). A wmv to już przestarzały format, ale jeśli chcesz by to ci działało na DVD musisz przerobić odpowiednio na rozszerzenie *VOB (kodek typowy dala formatu DVD), zmiana rozszerzenia nic nie daje. Co z tego że zmienisz jak i tak kodek będzie w rzeczywistości Microsoft Video 1 (wmv ma taki). Od kilku lat robię różnego typu multimedia więc znam się trochę na tym. I jak już klipy odpowiednio przerobisz to wypal najlepiej przez NERO i przy opcji "Wypal Pliki DVD Video". Daj znać jak postępy...

Ps. Na YT poszukaj poradników jak przerobić klipy w w/w programie jest tego mnóstwo...

Pozdr.

dawidsab

Wysłany: Sob Lip 12, 2014 1:44 pm   

zGadniJ kTo?: Mam jeszcze kilka pytań.
Jeśli byłbyś tak miły, to odpowiedz:

1. Ten "AVS Video Editor" jest po polsku :?:
Jeśli nie - to czy istnieje jakieś spolszczenie do niego :?:

2. Przerobić na VOB czyli... :?:
Przekonwertować zaimportowane z kamery pliki AVCHD w "Format Factory" na VOB :?:

3. Czy do nagrywania MUSI być "Nero" :?:
Bo tak się składa, że nie mam "Nero", tylko "Ashampoo Burning Studio 12" (płatna wersja - wygrana w konkursie).

Z góry dzięki za odpowiedzi :wink: .

Pozdrawiam.

zGadniJ kTo?

Wysłany: Sob Lip 12, 2014 7:40 pm   

1. Tak jest po Polsku.

2. Przerobić na vob* czyli format odpowiadający plikom DVD, "Video_Ts"

Ashampoo przerabia na DVD ale tak niezbyt odpowiednio, tylko przerabia plik z formatu na format, a nie tworzy odpowiednich folderów, menu płyty itp.

3. Nie musi być koniecznie NERO ale ja w tego typu sprawach się jeszcze na nim nie zawiodłem.

Ps. A Twój odtwarzacz DVD odtwarza format mpg4? Jeśli tak to wystarczy przerobić filmy z tej kamery na format *avi (XVID).

dawidsab

Wysłany: Sob Lip 12, 2014 9:04 pm   

Mam takie :arrow: http://www.sony.pl/support/pl/product/rdr-at100 i takie :arrow: http://www.lg.com/pl/vide...odtwarzacze-dvd DVD jakby co.

zGadniJ kTo?

Wysłany: Sob Lip 12, 2014 10:35 pm   

dawidsab napisał/a:
Mam takie :arrow: http://www.sony.pl/support/pl/product/rdr-at100 i takie :arrow: http://www.lg.com/pl/vide...odtwarzacze-dvd DVD jakby co.

Z tego co widzę oba odtwarzają DivX avi* także śmialo możesz pliki z tej kamery przerobić na *avi w tym Format Factory.

Wybierz ->*avi następnie "Dodaj Plik" po dodaniu "Ustawienia Wyjściowe" i "Wysoka Jakość i rozmiar" potem OK i "start" i będzie przerabiać do wybranego folderu.
Jak przerobisz wrzuć plik najpierw np na pendrive (żeby nie marnować płyty tymczasowo) i wsadź do odtwarzacza (o ile ma wejście) i jak wyczyta będzie wszystko ok. Bo ja mam odtwarzacz DVD z Divxem i mi każdy plik avi odtwarza bez problemu.

Pzdr,

dawidsab

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 7:58 am   

zGadniJ kTo?: Zarówno nagrywarka "Sony RDR-AT100" jak i odtwarzacz "LG DP-650" posiadają gniazdo USB do odtwarzania z pendrive'a, więc z tym nie będzie większego problemu :wink: .

[ Dodano: Czw Lip 17, 2014 11:29 am ]
Kupiłem jednak przewód AV-Multi :arrow: http://www.sony.pl/electr...wideo/vmc-15mr2 do połączenia kamery z nagrywarką.
Jakość obrazu i dźwięku wcale nie zła.
A przynajmniej płytka się nie zacina - i obraz jest pełny (na cały ekran).
Bo jak nagrałem to metodą z posta #1, to obraz był panoramiczny (czarne pasy u góry i u dołu ekranu).
Za ten przewód zapłaciłem równo 79 zł.

Odpowiedz do tematu