www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Fenomen Weekend "Ona tańczy dla mnie" dzięki Niemc
Autor Wiadomość
szapal

Wysłany: Wto Paź 09, 2012 4:41 pm   Fenomen Weekend "Ona tańczy dla mnie" dzięki Niemc

No tak, nie da się ukryć, że ta pioseneczka rządzi w tym roku, dużo osób się nią zachwycają, szpanują, jarają, szczycą i mało gdzie jej nie słychać, jak jednak niesprawdzone źródła podają, Pan Radek się nie napracował zbytnio przy niej i zerżnął od zachodnich sąsiadów....ekhh...zdaje się Weekend nie bylejaki zespół i znowu to samo jak zwykle...nie możemy się czymś swoim pochwalić....żal.pl

http://www.youtube.com/user/szapalek

dawidsab

Wysłany: Nie Paź 14, 2012 10:20 am   

Witam!

Słyszałem ten utworek.
Powiem krótko. Nic szczególnego.

zGadniJ kTo?

Wysłany: Pią Sty 04, 2013 10:01 pm   

http://aszdziennik.wordpr...-tanczy-u-mnie/

Sami przeczytajcie.

Johnny Nitro

Wysłany: Sob Sty 05, 2013 12:02 am   

No to grubo będzie! Ładnie się Radziowi ten Nowy Roczek zaczął ;-) .
leczę się z jego ran.

cinek40

Wysłany: Sob Sty 05, 2013 12:32 am   

Asz Dziennik akurat wymyślił to sobie, jak wszystkie swoje "njusy" bo nic takiego nie powstało, natomiast kwestią czasu jest znalezienie piosenki z której Radek zerżnął melodię ;)

Rafał86

Wysłany: Sob Sty 05, 2013 3:48 pm   

Jak świat- światem zawsze znajdą się ludzie,którzy takie rzeczy będą wypisywać,ale Weekendowi raczej "pomogą" nabijać liczniki, albo śledzić poczynania p. Radka. Jest sławny wszędzie i tyle, skoro nawet nasi zachodni sąsiedzi zaproponowali nagranie kawałka w języku niemieckim . ( zródło: "Wiadomości TVP1 :smile: )

zGadniJ kTo?

Wysłany: Sob Sty 05, 2013 4:28 pm   

Rafał86 napisał/a:
Jak świat- światem zawsze znajdą się ludzie,którzy takie rzeczy będą wypisywać,ale Weekendowi raczej "pomogą" nabijać liczniki, albo śledzić poczynania p. Radka. Jest sławny wszędzie i tyle, skoro nawet nasi zachodni sąsiedzi zaproponowali nagranie kawałka w języku niemieckim . ( zródło: "Wiadomości TVP1 :smile: )

Boże widzisz a nie grzmisz.
Nie wiem nie chcę obrażać fanów ale ta piosenka jest po prostu żałosna jak dla mnie. Pan Paweł jednak ma świętą rację... o tym co się dzieje z muzyką...

Johnny Nitro

Wysłany: Sob Sty 05, 2013 5:27 pm   

zGadniJ kTo? napisał/a:
Boże widzisz a nie grzmisz.
Nie wiem nie chcę obrażać fanów ale ta piosenka jest po prostu żałosna jak dla mnie. Pan Paweł jednak ma świętą rację... o tym co się dzieje z muzyką...

Ja ją usłyszałem na balu sylwestrowym i nie wywołała we mnie odruchów wymiotnych. Ale wychwalać jej pod niebiosa też nie będę. Po prostu takie małe "umcyk-umcyk" na jeden raz. Ale z drugiej strony... muszę przyznać Zdzichowi rację. Co się dzieje z tą dzisiejszą muzą? Pamiętam tę nagonkę na Disco Polo w 2 połowie lat 90. Mówiło się, że to muzyka dla ludzi ograniczonych umysłowo. Ale porównajmy Disco Polo z lat 90 ze współczesnym - niebo, a ziemia. Tych dzisiejszych kompozycji naszych rodzimych zespolików ze stajni disco i dance w ogóle nie da się słuchać! Ale nie tylko poziom polskiej muzyki pozostawia wiele do życzenia. Polecam przeczytać artykuł Pawła Rodaka "Disco Polo wciąż żyje". Ma już co prawda swoje lata, bo napisano go w październiku 2006 roku, ale nadal jest aktualny i myślę, że szanowne koleżanki i szanowni koledzy zgodzą się z autorem przynajmniej w niektórych kwestiach.
leczę się z jego ran.

kamilooo

Wysłany: Sob Sty 05, 2013 10:41 pm   

Disco Polo ma to do siebie, że niestety w dużej mierze opiera się na coverach, plagiatach, utworach nieautorskich... Artystów, którzy szanują cudzą pracę w tym gatunku można pewnie policzyć na palcach jednej ręki. Na pierwszą myśl nasuwa mi się Piotrek i jego Mister Dex. Coverów chyba mają niewiele, przynajmniej z tego co mi wiadomo... Potem bedzie TOP ONE, choć patrząc obiektywnie, to wybił się na COVERACH. Następnie... hmm.. no właśnie nie za bardzo mogę kogoś dopasować...
Obecnie weterani wydają płytki, ale nie są one już tak przebojowe.. - szczególnie u takiego jednego... Pytanie czemu? Bo nie są to już covery(?)...
Młode pokolenie to już totalne bagno. Taki Power Play, to cover za coverem, ciągle jakieś inspiracje zachodnimi kawałkami, które aktualnie śmigają non stop w Esce itp..., ale jak to powiedział pewnie zespół "skoro ludziom się to podoba"....

Johnny Nitro

Wysłany: Nie Sty 06, 2013 12:48 pm   

kamilooo napisał/a:
Disco Polo ma to do siebie, że niestety w dużej mierze opiera się na coverach, plagiatach, utworach nieautorskich... Artystów, którzy szanują cudzą pracę w tym gatunku można pewnie policzyć na palcach jednej ręki.

Pisałem już o tym, ale się powtórzę. Po 2000 roku covery przestały być domeną Disco Polo. Nawet jeden z prezenterów Zetki (chyba Dariusz Maciborek) pod koniec 2006 roku zwrócił uwagę na to zjawisko. Zaznaczam, że mówił o muzyce zagranicznej, na temat rodzimego disco nie zająknął się ani słowem. Ja się z nim zgadzam. Wcześniej też było ich sporo, ale mało się o tym mówiło. Moim zdaniem na palcach jednej ręki można policzyć covery światowych przebojów powstałe po 2000 roku, których da się od biedy posłuchać. Młodzi łykali jak młode rekiny twórczość Jana Wayne'a, Global Deejaysów i Vinylshakerzów, bo były mocne basy i solidne pierdyknięcie. I to im wystarczało do szczęścia. Oczywiście podałem tylko kilka przykładów, bo twórców podobnej sieczki było więcej. Z całym szacunkiem dla fanów wyżej wymienionych wykonawców, ale ja czegoś takiego nie kupuję. Na korzyść zachodnich coverujących artystów przemawia fakt, że chyba żaden nie wyciąłby takiego numeru jak Marcin Miller. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - o tym też już pisałem. Jak na Vivie pojawił się Jan Wayne z "Only you" czy Gigi D'Agostino z "The riddle", to czy ktoś wiedział lub przykładał większą wagę do tego, że te utwory to covery? Założę się, że mało komu ten fakt przeszkadzał. Tak sobie myślę, czy wypisać tu zagraniczne covery, których można słuchać bez odruchów wymiotnych, ale sensowniej byłoby chyba założyć nowy temat w Hyde Parku, bo za bardzo odbiegłem od tego, na który powinienem pisać.
leczę się z jego ran.

kamilooo

Wysłany: Nie Sty 06, 2013 5:19 pm   

Maciborek to raczej w RMF...
Cytat:
Zaznaczam, że mówił o muzyce zagranicznej, na temat rodzimego disco nie zająknął się ani słowem.

Może nie wiedział nic o naszej branży? :roll:

Ostatnio w RMF słyszałem reklamę jakiegoś pasma w którym grają utwory mające po 100 mln wyświetleń... ach to są... oby tylko nie zagrać DP. Jakby nie Weekend to pewne zrobili program z nutkami 20mln i w góre :D
Sytuacja z "Ona tanczy dla mnie" przypomniała mi "Jej czarne oczy". Z tą nutką było identycznie - mega hit, wszedzie grany, ale w radiu cisza... W Polsce jeżeli zagra się coś pod dyskotekową nutkę, to już z miejsca szajs. Jestem pewien, że ta niechęć do Disco Polo opiera się na "Majteczkach w kropeczki" itp... krytycy zawsze posługują się tym tytułem przy wylewaniu na nas pomyj...

Cezar
Admin

Wysłany: Nie Sty 06, 2013 5:45 pm   

Możecie mówić co chcecie, mieć zdanie jakie chcecie ale faktem jest, że to prawdopodobnie najmocniej i najlepiej wypromowany utwór w historii Disco Polo.

kamilooo

Wysłany: Nie Sty 06, 2013 6:15 pm   

Bez wątpienia. Kawałek znany jest już praktycznie na całym świecie. Rozgłośnie m. in w Turcji, Szwecji grają ten utwór. Chociaż wiem, że do starego DPL przychodziły pocztówki też z różnych zakamarków Europy.

dawidsab

Wysłany: Pon Sty 07, 2013 9:02 am   

Cezar napisał/a:
Możecie mówić co chcecie, mieć zdanie jakie chcecie ale faktem jest, że to prawdopodobnie najmocniej i najlepiej wypromowany utwór w historii Disco Polo.

Teraz "TOP-ONE" musi się starać, by wydać równie dobry (a nawet lepszy) kawałek, który zrobi podobną furorę jak "Ona tańczy dla mnie" zespołu "Weekend" :grin: .

Rafał86

Wysłany: Pon Sty 07, 2013 1:19 pm   

Teraz "TOP-ONE" musi się starać, by wydać równie dobry (a nawet lepszy) kawałek, który zrobi podobną furorę jak "Ona tańczy dla mnie" zespołu "Weekend" :grin: .[/quote]

Dokładnie Dawid, nic dodać nic ująć tego im życzmy, chociaż będzie ciężko po takim przestoju,ale Daj Boże :)

Johnny Nitro

Wysłany: Pon Sty 07, 2013 1:38 pm   

kamilooo napisał/a:
Maciborek to raczej w RMF...
Cytat:
Zaznaczam, że mówił o muzyce zagranicznej, na temat rodzimego disco nie zająknął się ani słowem.

Może nie wiedział nic o naszej branży? :roll:

Możliwe, że to była RMF-ka, trochę czasu minęło, więc mam prawo nie pamiętać dokładnie, ale faktem jest, że padły słowa: "Od kilku lat w światowej muzyce obserwujemy natłok coverów". Co do Maciborka, to myślę, że wie o naszej branży i to sporo ;-) . Nie mam 100% pewności, czy pisząc o naszej branży, masz na myśli Disco Polo. Bo jeśli tak, to wiedz, że w 2007 roku razem z Ibiszem prowadził w Krakowie koncert "Wianki w rytmie disco". Zapowiadał występ Gazebo i zaczął od tego, że to jedna z czołowych gwiazd Italo Disco. Potem powiedział, że ta muzyka była inspiracją dla naszych rodzimych twórców, którzy chcieli stworzyć coś podobnego i tak narodziła się Muzyka Chodnikowa (oczywiście wyjaśnił, skąd się wzięła ta nazwa) i następnie Disco Polo. Na końcu podkreślił, że delikatnie mówiąc, nie była to muzyka ambitna. Także sam widzisz - zamiast skupić się na życiu i twórczości Mazzoliniego, wygłosił obszerny elaborat na temat Muzyki Chodnikowej i Disco Polo.

Cezar napisał/a:

Ale przecież nikt nie stwierdził, że tak nie jest.
Teraz trochę z innej beczki. Mój znajomy nauczyciel porządnie się wczoraj wkurzył i napisał na swojej tablicy na Facebooku, że każdy kto będzie wstawiał na tablicy linki do utworów Disco Polo, wylatuje (z listy znajomych oczywiście). Okazało się, że przyczyną jego niezadowolenia był właśnie utwór, o którym tutaj dyskutujemy. W komentarzach do statusu stwierdził, że rozumie, że ktoś bawi się przy tym na imprezach, ale publikowanie tego na tablicy to już jakaś manifestacja ;-) . Nie omieszkałem skrobnąć paru słów na ten temat. Zacząłem od tego, że powinienem dawno wylecieć za Top One, na końcu postawiłem emotikonę mrugnięcia. Później napisałem, że w muzyce zagranicznej były lepsze kwiatuszki:

1. Mr. President "Coco jambo".
2. Fun Factory "I wanna be with you"
3. Tatu "Nas ne dogoniat"
4. O-Zone "Dragostea din tei"
5. Las Ketchup "Asereje"

I zapytałem, czym wyżej wymienione utwory (poza językami, w których śpiewają wyżej wymienieni wykonawcy) różnią się od Disco Polo? Odpowiedziałem sobie na to pytanie sam: według mnie niczym. Zarówno warstwa tekstowa jak i aranże tych piosenek to paździerz jak się patrzy. Ale Polakom się one podobały (z wyjątkiem numeru 4). Prawda jest taka, że ludzie się przy tym bawili i nikt, o dziwo, nie zastanawiał się nad tekstami tych utworów. Ciąg dalszy moich wypocin: "Może mają one jakiś ukryty fenomen, którego ja nie potrafię dostrzec? Jeśli tak jest, to proszę o objaśnienie mi, na czym ów fenomen polega i niebicie mnie". Znajomy w sprawie Top One odpisał mi, że jestem ich fanem, więc to co innego. Do pozostałej części wpisu nie odniósł się, tylko dał mi kciuk w górę. Ciekawe? Czyżby się ze mną zgadzał i nie chciał dalej drążyć tego tematu? Ja w każdym razie czekam, aż ktoś wyjaśni mi tę kwestię.
leczę się z jego ran.

Cage

Wysłany: Pon Sty 07, 2013 4:48 pm   

Cezar napisał/a:

Naprawdę bardzo trafnie, to powiedziałeś.

Nie wiadomo w jaki sposób tego dokonali, ile ich to kosztowało :?:

Trzeba sobie, też zadać pytanie, czy zespół TOP-ONE, też tak dałby radę :?:
to pytanie powinno być raczej do Pawła skierowane.

kamilooo

Wysłany: Pon Sty 07, 2013 8:53 pm   

Teraz całą robotę odwala internet. Albo się ludziom coś podoba i wieść o tym szybko się rozchodzi, albo przepada w gąszczu tandety...

zGadniJ kTo?

Wysłany: Wto Sty 08, 2013 4:28 pm   

Eh, szkoda że byłem zbyt mały, zapewne nie ominął bym tego koncertu:

http://www.youtube.com/watch?v=IxQ7ewsL41E
http://www.youtube.com/watch?v=K-bIIOqvdxE
http://www.youtube.com/watch?v=S7Q6ng3THFo
http://www.youtube.com/watch?v=kya4vFeluRA
http://www.youtube.com/watch?v=-P_p9vN5WaY

Publiczność szalała, a kobiety łamały szpilki i gubiły rajstopy.

To jest muzyka to jest klimat!

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Wto Sty 08, 2013 5:54 pm   

Koledzy muzyka muzyką ale trzymajcie się tematu. :evil:
sony@topone.pl

Odpowiedz do tematu