www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy techniczne
Autor Wiadomość
Dalil

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 8:51 am   

Wszystko zależy od szybkości twojego łącza a dokładniej od szybkości twojego upstream.
Podejrzewam że masz mniej niż standartowe 1000 kbps.
Nie bedzie tu też różnicy czy wrzucasz na YouTube czy wysyłasz mailem obydwa spisoby beda tak samo długo trwały a i ewentualnie mailem wogole nie pójdzie bo plik za duży.
Do jakiej wielkosci skonwertowalas to wideo?
Bo 5 min to moga byc 50 MB ale tez 500 MB a i nawet 1 GB ;-) zalezy od jakosci i konwersji.

Anita87

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 9:33 am   

Cześć Dalil. Te pliki wideo mają następujące wielkości: 507 Mb, 439 Mb, 723 Mb, 316 Mb, 315 Mb, 362 Mb i 233 Mb. Czy w przypadku takich wielkości plików istnieje taka możliwość że one się nie wyślą mailem, nawet jak wyślę każdy w osobnym mailu? Ja mam maila założonego na Interia.pl.

zGadniJ kTo?

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 10:55 am   

Nie da rady, za duża waga plików, meile o ile dobrze pamiętam obsługują jedynie 100 mb. Proponuję zarejestrować się darmowo na serwisy typu zippyshare, czy egofiles i za darmo umieszczać pliki do 2 gb - jeden. Sam używam, to jest bardziej korzystne jeśli chodzi o tego typu sprawy.

Dalil

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 12:03 pm   

Hej Anita, no to masz bardzo wielkie pliki...jezeli jak mowisz maja one po 5-6 minut dlugosci to te srednio 400-500 MB to bardzo duzo.

Jako przyklad w sieci mozna sciagac cale filmy (okolo 100 minut trwania) i maja one po 800 MB...gdyby byly skonwertowane jak twoje filmiki to by mialy po okolo 10 GB (10000 MB) ;-)

Gdyby jednak udalo sie tobie skonwertowac twoje filmiki jak te co sciagam z sieci to powinnas sie zmiescic w okolo 50 MB na 5 minut trwania.

Czyli -> proboj dalej je jakos skonwertowac, przetestuj programy ktore polecil dawid i poproboj roznych formatow.

Pozdrawiam.

Dalil.

zGadniJ kTo?

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 1:24 pm   

Jeśli pliki są w formacie AVI, to najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest przekowertowanie ich w programie Avi Recomp: http://www.instalki.pl/pr...AVI_ReComp.html

Bardzo prosty w obsłudze i po polsku, można wpisać wagę jaka nas interesuje, rozdzielczość obrazu i tak dalej. Sam korzystam. Jeśli Twoje klipy nie maja dłużej niż 5 min to śmiało przy wpisaniu 60 mb będzie dobra jakość.

dawidsab

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 2:36 pm   

Dalil napisał/a:
[...]

Czyli -> proboj dalej je jakos skonwertowac, przetestuj programy ktore polecil dawid i poproboj roznych formatow.

[...]

Tyle tylko, że koleżanka Anita musi pamiętać, że z każdą konwersją łączy się pogorszenie jakości nagranego materiału :grin: .

zGadniJ kTo?

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 2:51 pm   

dawidsab napisał/a:

Tyle tylko, że koleżanka Anita musi pamiętać, że z każdą konwersją łączy się pogorszenie jakości nagranego materiału :grin: .

Tak to jest, trzeba coś stracić żeby coś zyskać, to mieści i dźwięk i obraz. Nie można liczyć na to że film 5 minutowy będzie miał 10 mb i Jakość HD, bo to nie możliwe :roll:

Crockett

Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 8:20 am   

Anita spróbuj przekonwertować koncert z aparatu programem Free Video Converter.

To bardzo fajny program do konwersji filmów/nagrań wideo, który obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty. Dodatkowym atutem jest jego polski interfejs. :)

1. Pobierz i zainstaluj program z tej strony:

http://www.freemake.com/pl/free_video_converter/

2. Uruchom program, pojawi Ci się takie okienko jak na poniższym screenie:

3. Kliknij przycisk Video, wybierz nagrany przez Ciebie koncert i kliknij "Otwórz"

4. Po chwili w oknie programu pojawi Ci się otworzony film kliknij przycisk "Konwertuj" i z listy wybierz "do AVI".

5. W nowym okienku w polu "Zapisz w" wybierz folder gdzie program zapisze przerobiony koncert. Następnie kliknij na odwrócony do góry nogami czarny trójkącik (zaznaczyłem go na screenie czerwonym krzyżykiem) i wybierz "Dodaj swój profil".

6. Następnie kliknij w polu "Dostosowywanie" i wybierz "Dopasuj Automatycznie". Resztę ustaw dokładnie tak jak na obrazku poniżej po czym kliknij ok.

7. W okienku "Parametry wyjściowe AVI" kliknij przycisk "Konwertuj".

8.Program zacznie przerabiać twój koncert, a gdy już skończy pojawi się komunikat :

9. Jakość otrzymanego wideo będzie nadal dobra, a rozmiar plików będzie o wiele mniejszy. Dodatkowo koncert po takiej konwersji będzie dopasowany do ustawień YouTube dla wideo o standardowej jakości (480p).

Anita87

Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 9:35 am   

Ja już od paru dni właśnie przerabiam pliki z koncertu z formatu Avi na Mp4 w programie Format Factory i potem wrzucam na swój kanał Youtube http://www.youtube.com/ch...7q27cx0qmSvg9Ew a później Sony umieszcza je też na oficjalnym kanale Top One. A tu są zdjęcia które zrobiłam na tym samym koncercie https://www.facebook.com/...80483785&type=3

dawidsab

Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 11:57 am   

Anita87 napisał/a:
Ja już od paru dni właśnie przerabiam pliki z koncertu z formatu Avi na Mp4 w programie Format Factory i potem wrzucam na swój kanał Youtube http://www.youtube.com/ch...7q27cx0qmSvg9Ew a później Sony umieszcza je też na oficjalnym kanale Top One. A tu są zdjęcia które zrobiłam na tym samym koncercie https://www.facebook.com/...80483785&type=3

A były jakieś nowe utwory :?:
Masz zarejestrowane na filmiku :?:

Dalil

Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 1:08 pm   

@crocket świetny tutorial!

Anita87

Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 5:32 pm   

dawidsab napisał/a:
A były jakieś nowe utwory
Masz zarejestrowane na filmiku
Tak, były dwa najnowsze "Tylko tyle dziś chcę" i "Hold me Tight" ale Jarek-Sony powiedział mi żebym na razie je zablokowała, ponieważ czeka na decyzję zespołu bo to są najnowsze utwory i nie wiadomo czy mogą być umieszczone na Youtubie. Kiedy Jarek da mi znać że mogę je odblokować to wtedy odblokuję. :smile:

dawidsab

Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 8:16 am   

Anita87 napisał/a:
dawidsab napisał/a:
A były jakieś nowe utwory
Masz zarejestrowane na filmiku
Tak, były dwa najnowsze "Tylko tyle dziś chcę" i "Hold me Tight" ale Jarek-Sony powiedział mi żebym na razie je zablokowała, ponieważ czeka na decyzję zespołu bo to są najnowsze utwory i nie wiadomo czy mogą być umieszczone na Youtubie. Kiedy Jarek da mi znać że mogę je odblokować to wtedy odblokuję. :smile:

Domyślam się, że m.in. ten filmik na którym Roberto zasuwa na gitarce elektrycznej do "Tylko tyle dziś chcę" to Twoja robota :?:
Jeśli tak, to bardzo ładnie Ci to wyszło.
Będzie ładna pamiątka :grin: .

Anita87

Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 7:22 pm   

dawidsab napisał/a:
Domyślam się, że m.in. ten filmik na którym Roberto zasuwa na gitarce elektrycznej do "Tylko tyle dziś chcę" to Twoja robota
Czy masz na myśli te nagrania z koncertu? http://www.youtube.com/pl...qa8c1E37QXCW1bi

dawidsab

Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 6:47 am   

Anita87 napisał/a:
dawidsab napisał/a:
Domyślam się, że m.in. ten filmik na którym Roberto zasuwa na gitarce elektrycznej do "Tylko tyle dziś chcę" to Twoja robota
Czy masz na myśli te nagrania z koncertu? http://www.youtube.com/pl...qa8c1E37QXCW1bi

No, dokładnie tak :grin: .

Anita87

Wysłany: Czw Lis 21, 2013 6:40 am   

Piszę tutaj bo jest to w końcu problem techniczny. Jeśli chodzi o nagrywanie na kasetę VHS tej Gali muzyki chodnikowej to postanowiłam jakoś sama po nagraniu na kasetę przegrać ją do laptopa a potem wrzucić na Youtuba. Z związku z czym bardzo proszę Was o pomoc. W jaki sposób przegrywacie swoje kasety na DVD albo do komputera? Poradźcie mi, ponieważ ja już sporo czytałam w internecie odnośnie przegrywania i już się całkiem w tym pogubiłam. :sad: Z tego co udało mi się znaleźć to karta graficzna mojego laptopa powinna mieć wejście i wyjście video. Nie mam zielonego pojęcia czy je ma czy nie, ale nazwa tej karty graficznej to NVIDIA GeForce 310m. Mam nadzieję że chociaż ktoś z Was będzie wiedział czy ta karta posiada to wejście i wyjście video. Co do opcji przegrywania za pomocą nagrywarki DVD to niestety jej nie posiadam, więc mam nadzieję że jest jeszcze może jakiś inny sposób. Będę wdzięczna za pomoc. Czekam na jakiekolwiek rady. :smile:

Dalil

Wysłany: Czw Lis 21, 2013 10:02 am   

Sama nazwa chipa graficznego niewiele mówi. Najlepiej zrób zdjęcia twojego notebooka ze wszystkich stron i daj nam się przyjrzeć to wtedy będzie nam łatwiej odpowiedzieć. Ale podejrzewam, że wejścia video nie będziesz miała.

Anita87

Wysłany: Czw Lis 21, 2013 5:48 pm   

Na tej stronie są zdjęcia i opis mojego laptopa http://www.notebookcheck....60.35916.0.html

dawidsab

Wysłany: Pią Lis 22, 2013 1:16 pm   

Anita87 napisał/a:
Piszę tutaj bo jest to w końcu problem techniczny. Jeśli chodzi o nagrywanie na kasetę VHS tej Gali muzyki chodnikowej to postanowiłam jakoś sama po nagraniu na kasetę przegrać ją do laptopa a potem wrzucić na Youtuba. Z związku z czym bardzo proszę Was o pomoc. W jaki sposób przegrywacie swoje kasety na DVD albo do komputera? Poradźcie mi, ponieważ ja już sporo czytałam w internecie odnośnie przegrywania i już się całkiem w tym pogubiłam. :sad: Z tego co udało mi się znaleźć to karta graficzna mojego laptopa powinna mieć wejście i wyjście video. Nie mam zielonego pojęcia czy je ma czy nie, ale nazwa tej karty graficznej to NVIDIA GeForce 310m. Mam nadzieję że chociaż ktoś z Was będzie wiedział czy ta karta posiada to wejście i wyjście video. Co do opcji przegrywania za pomocą nagrywarki DVD to niestety jej nie posiadam, więc mam nadzieję że jest jeszcze może jakiś inny sposób. Będę wdzięczna za pomoc. Czekam na jakiekolwiek rady. :smile:

Jeśli chodzi o sprawy komputerowe, to polecam Ci rejestrację tutaj :arrow: http://forum.pcformat.pl/index.php
Tam Ci na pewno powiedzą, czy masz kartę z wejściem/wyjściem wideo, itd.
Ja osobiście mam taki sprzęt :arrow: http://www.sony.pl/product/dvd-recorder/rdr-at100
Mam tę nagrywarkę połączoną z magnetowidem za pomocą kabla Euro <-> Euro i dzięki temu mogę nagrywać z TV na płyty, z płyt na VHS i z VHS na płytę.
To chyba najprostszy choć niekoniecznie najtańszy sposób (jeśli ktoś nagrywarki nie posiada).

Tutaj jest urządzenie typu 2 w 1 (magnetowid/nagrywarka DVD) :arrow: http://www.redcoon.pl/B48..._Nagrywarki-DVD
Niestety, jego cena wynosi prawie 1200 zł.
Transport jest gratis.
Na przywózkę paczki do Klienta czeka się ok. 3 dni robocze.

Anita87

Wysłany: Pią Lis 22, 2013 4:26 pm   

Dziękuję Dawidzie :smile: ale mnie już ten problem nie dotyczy ponieważ na Youtuba jutrzejszą Galę umieści Jarek.

Odpowiedz do tematu