www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Konwertowanie plików filmowych
Autor Wiadomość
Johnny Nitro

Wysłany: Czw Cze 28, 2012 4:48 pm   Konwertowanie plików filmowych

Kto zna jakiś dobry program do konwersji plików video? Bo nagrywam na DVD nagrywarą Medion odcinki mojego ulubionego serialu. Chcę je później przerobić na avi i chodzi o to, żeby pliki były dobrej jakości i nie były większe niż 1 GB. Wiem, że takie coś jest możliwe, bo widziałem w necie odcinki serialu Gdańsk '39. Jakość dobra i wielkość żadnego odcinka nie przekroczyła 500 MB. Proszę o pomoc. Próbowałem już Ultra Video Splittera, Win Avi Convertera, All Convertera, Freemake Video, Total Video Convertera. Znacie jeszcze jakieś inne warte polecenia?
leczę się z jego ran.

dawidsab

Wysłany: Pią Cze 29, 2012 9:01 am   

Witam!

Ja korzystam z dość prostego programiku "Format Factory".
Jest darmowy, po polsku - a jego funkcjonalność w zupełności mi wystarcza do konwertowania filmów z "YouTube" do takiej postaci (MPEG), żeby stacjonarne DVD sobie poradziło z odtworzeniem.
Używam go też do konwertowania filmów DVD do mp4 - i oglądam sobie filmiki na odtwarzaczu mp4 - "Creative Zen 2 X-Fi" :grin: .

Dalil

Wysłany: Pią Cze 29, 2012 1:54 pm   

Hmm...podejzewam, ze jezeli chodzi o jakosc konwersji to nie program a kodeki beda twoim problemem. Musisz po prostu znalezdz odpowiednie kodeki, zeby strumien video jak najlepiej ale przy zachowaniu jak najlepszej jakosci skomprymowac i ten kodek zainstaluj na kompie. Potem w sumie kazdy program powinien miec dostep do tego kodeka i przekonwertuje ci material wedle twojego zyczenia.

zGadniJ kTo?

Wysłany: Sob Cze 30, 2012 9:34 am   

Z DVD polecam program WinAviVideo Converter, nie jest darmowy niestety ale na nim dobrze się konwertuje. Wczytujesz film DVD do niego, po czym w opcjach bierzesz właściwości i ustawiasz zegar XVIDA na 1.22 (4.00 standard) im mniejszy licznik tym lepsza jakość i rozpoczynasz konwertowanie, po konwersji plik może sporo ważyć dlatego następnie wrzucasz go do AviRecomp (darmowy) i przycinasz pasy czarne itp wpisujesz interesujący cię rozmiar końcowy, powiem że jak serial ma np. 45 minutowy to śmiało możesz ustawić na 350 mb będzie wtedy dobra jakość i dźwięk będzie całkiem niezły, zależy też od jakości. Jeśli jesteś zainteresowany tą opcją to mogę Ci przygotować dokładny poradnik jak to wszystko zrobić. JBC pisz śmiało na PW.

Odpowiedz do tematu