www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmarła Donna Summer
Autor Wiadomość
Johnny Nitro

Wysłany: Czw Maj 17, 2012 8:01 pm   Zmarła Donna Summer

Nie wiem czy ktoś z Was interesował się choć trochę twórczością tej piosenkarki. Ale mnie na tę wieść zamurowało. Artystka odeszła dzisiaj, przegrała walkę z nowotworem. Nie znasz dnia ani godziny. Ze wszystkich zaśpiewanych przez nią piosenek najbardziej lubię tę:
http://www.youtube.com/watch?v=DCtDAAPO-j4
Moje wczesne dzieciństwo.
leczę się z jego ran.

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Czw Maj 17, 2012 8:51 pm   

Ja oczywiście pamiętam-moje młode lata i jej muzyka była na topie.
Żal,że życie kiedyś się kończy ,warto zostawić coś po sobie dla potomnych jak Donna zostawiła po sobie...
sony@topone.pl

yabol428

Wysłany: Czw Maj 17, 2012 9:22 pm   

Szok... nawet nie wiedziałem, że ona jest z tego pokolenia (jak moi rodzice). Myślałem że jest dużo młodsza. Pamiętam ją dobrze z przeboju "This time I know it's for real" z roku 1989. Mniej więcej w tym czasie koncertowała w Polsce. Pamiętam że znajomy dość dokładnie mi wtedy zrelacjonował jej koncert.
RIP. Świeć Panie nad jej duszą.

Johnny Nitro

Wysłany: Czw Maj 17, 2012 9:52 pm   

Właśnie link do "This time I know it's for real" podałem. Niemałe wrażenie zrobiła także na mnie ta piosenka: http://www.youtube.com/watch?v=bMmMuM-j3Rw
A co mi tam, powiem wprost. Był poranek 13 października 2002 roku. Słuchałem jak co niedziela audycji radiowej z muzyką lat 70 i 80. Nazywała się ona "Strefa ryczących 40-tek",nadawana była w nieistniejącym już radiu Vigor, prowadził ją Marek Rogala. Dochodziła 10:00 i czas pożegnania. "Love's about the change" poleciało jako przedostatnie i dosłownie wcisnęło mnie w kanapę. Nogi same rwały się do tańca. A głos wręcz elektryzował. Nie miałem jeszcze wtedy dostępu do sieci i prowadzący raczej nie podawali tytułów puszczanych piosenek. Nagrałem to na kasetę, którą jeszcze gdzieś trzymam (chyba). Jeśli skądś ją wygrzebię, to na pewno nie skasuję zawartości. Pamiątka będzie ;-) . Możecie się śmiać, że takie szczegóły pamiętam i że stare kasety z nagranymi audycjami traktuję jak skarby, ale dla mnie to było przeżycie nie do zapomnienia. Nie znałem tytułu i wykonawcy. Jakieś pół roku później dowiedziałem się, kto to śpiewa, bo zobaczyłem teledysk na MTV Classic.
leczę się z jego ran.

Rafał86

Wysłany: Czw Maj 17, 2012 10:20 pm   

Mój przyjaciel z liceum słuchał ów wymienionej audycji. Często kiedy oglądałem "Jaką to melodię" pod hasłem: Donna Summer była ukryta piosenka "Hot Stuff" i z tego utworu ją zapamiętałem. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!.

Faktycznie włączało się radio, często nie znając tytułu piosenek i się nagrywało. Człowiek sie denerwował jak nagrywał fajną piosenkę,a tu nagle głos prowadzącego przerywał... :smile: . Ale do dziś to mam na poczciwych kasetach!

Johnny Nitro

Wysłany: Czw Maj 17, 2012 10:23 pm   

To wy tam na południu "łapaliście" Vigora? A to zaskoczka! :grin:
leczę się z jego ran.

Rafał86

Wysłany: Czw Maj 17, 2012 10:34 pm   

On tak :smile: ja już nie :grin: Pozdrawiam

zGadniJ kTo?

Wysłany: Czw Maj 17, 2012 10:57 pm   

Również nie znałem... ale cóż jak to kolega powiedział "Nie znamy dnia ani godziny"
[*]

Odpowiedz do tematu