www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Boys i plagiat
Autor Wiadomość
Dalil

Wysłany: Pią Lis 04, 2011 12:43 pm   Boys i plagiat

Bardzo mi sie utwor Boys "Juz mam cie dosc" spodobal i mozecie sobie wyobrazic jak bardzo sie rozczarowalem, dowiadujac sie, ze to plagiat :

http://www.youtube.com/watch?v=VWbgsIrRlc0

Utwor ten byl juz spiewany przez Fancy!

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Pią Lis 04, 2011 9:20 pm   

Napiszę krótko- rzadko który utwór Boys to -nie plagiat bądź cover.
sony@topone.pl

Johnny Nitro

Wysłany: Pią Lis 04, 2011 9:37 pm   

Czy rzeczywiście jest tego tak dużo? Wiem, że Boysi odkupili "Szaloną" od Mirage. "Miłość" - tu słowa zostały napisane przez Marcina Millera do melodii ludowej. "Ostatni dzień, ostatnia noc" drugą część zwrotki lub, jak to się mówi po angielsku - bridge, ma łudząco podobną do jakiejś piosenki Italo z 1987 lub 1988 roku. Niestety już nie pamiętam tytułu. Jak usłyszałem przygrywkę "Tylko ty", pierwsza myśl, jaka się nasunęła - podobieństwo do drugiej przygrywki pierwszego przeboju Topków ;-) . Z tym "Llama L'amor", po naszemu "Już mam cię dość", intrygująca sprawa. Poza tym czy Charlie Glass to rzeczywiście Fancy? Fakt, w tym utworze głos jest łudząco podobny do muzyka zza Odry, ale czy w tym przypadku też mamy do czynienia z mistyfikacją a la Milli Vanilli albo Den Harrow?
leczę się z jego ran.

Rafał86

Wysłany: Pią Lis 04, 2011 10:24 pm   

Cześć!

Mi nasuwa się piosenka "Ostatni uśmiech twój" z płyty "Zadowoleni?", który to wykonywał zespół Silent Circle "Night train"( chyba 1998r.?). Ten cover akurat nawet mi się podoba.

A tak jeszcze na marginesie to Boys zdaje się znowu wystąpi na Sylwestrze Polsatu w Wa-wie, bo dostali zaproszenie. Wiadomość z kanału Boys na" YT". Szkoda,że naszych nie zapraszaja :( .

dawidsab

Wysłany: Sro Lis 09, 2011 10:27 am   

Witam!

Istotnie - mają wystąpić na Sylwestra - http://www.discoportal.in...3/26/#comments.
Co do plagiatów lub coverów (nie wiem jak to nazwać) to zespół ."Boys" kiedyś zaśpiewał utwór "Chwile dwie", którą kiedyś śpiewał "Brox"

Podobnie z utworem "Czarownica" zespołu "Fanatic".
Zaśpiewał go zarówno zespół "Boys" jak i "Diadem", czy "Toledo".

I takie same wątpliwości mam co do utworu "Złoty krążek".
Wykonywał go zarówno "Fanatic", jak i "TOP-ONE" czy "Justyna & Piotr".

Johnny Nitro

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 3:05 pm   

dawidsab napisał/a:
Witam!

Istotnie - mają wystąpić na Sylwestra - http://www.discoportal.in...3/26/#comments.
Co do plagiatów lub coverów (nie wiem jak to nazwać) to zespół ."Boys" kiedyś zaśpiewał utwór "Chwile dwie", którą kiedyś śpiewał "Brox"

Podobnie z utworem "Czarownica" zespołu "Fanatic".
Zaśpiewał go zarówno zespół "Boys" jak i "Diadem", czy "Toledo".

I takie same wątpliwości mam co do utworu "Złoty krążek".
Wykonywał go zarówno "Fanatic", jak i "TOP-ONE" czy "Justyna & Piotr".

Znów wystąpią na Sylwestrze - to ci heca! Chyba wiadomo, jakiego utworu to zasługa, że Boysi przeżywają drugą młodość? "Czarownicę" i "Złoty krążek" raczej plagiatem nazwać nie można. To są utwory ludowe nieznanego autorstwa, które zaadoptowały zespoły discopolowe i dance'owe. Myślę, że należy tu raczej mówić o coverach. Zresztą nasz kolega Jakub K. pisał o tym w lutym lub w marcu br., kiedy pytałem o utwór, który wykonywali Casablanca i Redox. Izka zatytułowała go "Czas moich dni", a Bartek i Wojtek "Powiedz tylko" lub "Powiedz tylko to".
leczę się z jego ran.

yabol428

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 4:52 pm   

Johnny Nitro napisał/a:
"Czarownicę" i "Złoty krążek" raczej plagiatem nazwać nie można. To są utwory ludowe nieznanego autorstwa, które zaadoptowały zespoły discopolowe i dance'owe. Myślę, że należy tu raczej mówić o coverach.

"Złoty krążek" to rzeczywiście utwór ludowy, natomiast "Czarownica" ma jak najbardziej znane autorstwo. Jest to utwór z repertuaru Janusza Laskowskiego, i to Laskowski jest autorem muzyki, a tekst napisała Anna Markowa.
Natomiast jeżeli chodzi o twórczość Boysów, zdecydowana większość utworów to przeróbki zagranicznych przebojów z dopisanym polskim tekstem i nie ma co udawać, że jest inaczej. Dotyczy to zarówno utworów Boysów z lat '90 jak i tych późniejszych. Nieliczne ich kawałki mają korzenie ludowe (np. "Wolność" przerobiona z piosenki więziennej, albo "Łobuz", a z nowszej twórczości np. "Wóda"), no i jest jeszcze "Szalona" - utwór, do którego prawa autorskie zostały oficjalnie kupione od autora. W każdym razie mam poważne wątpliwości, czy istnieje w ogóle jakikolwiek utwór Boysów przez nich samych napisany.

Johnny Nitro

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 5:49 pm   

Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. Byłem pewny, że to jeden z naszych ludowych samograjów. Wiesz może, w którym roku wykonywał tę piosenkę? I czy znalazła się jeszcze na jakimś albumie prócz składaków z największymi przebojami? A propos piosenek Boysów: czy utwory "Dlaczego", "Powiem ci", "Jedynie ty", "Czy to źle", "Sen", "Wspólne inicjały" zaliczają się do coverów/plagiatów? W tym ostatnim jakoś zalatuje mi Twinsami. Z tego, że "Chwile dwie" to cover nie zdawałem sobie sprawy.
leczę się z jego ran.

yabol428

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 7:40 pm   

Johnny Nitro napisał/a:
Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. Byłem pewny, że to jeden z naszych ludowych samograjów. Wiesz może, w którym roku wykonywał tę piosenkę? I czy znalazła się jeszcze na jakimś albumie prócz składaków z największymi przebojami?

Wiem tylko tyle, że oryginalny tytuł to "Powiadali przyjaciele" i że w oryginale były 3 zwrotki (Fanatic w swojej wersji pominął pierwszą).

Johnny Nitro

Wysłany: Pon Lis 14, 2011 10:15 pm   

Jakub K. napisał/a:
Wiem tylko tyle, że oryginalny tytuł to "Powiadali przyjaciele" i że w oryginale były 3 zwrotki (Fanatic w swojej wersji pominął pierwszą).

Zdążyłem się już zorientować :-) . Myślę, że powstała w czasach, kiedy Disco Polo nawet nikomu jeszcze się nie śniło, a mimo to ludzie zaklasyfikowali ją do tego gatunku lub przypięli łatkę - jak kto woli ;-) .
leczę się z jego ran.

stasiek6420

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 3:29 pm   

Johnny Nitro napisał/a:
Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu. Byłem pewny, że to jeden z naszych ludowych samograjów. Wiesz może, w którym roku wykonywał tę piosenkę? I czy znalazła się jeszcze na jakimś albumie prócz składaków z największymi przebojami? A propos piosenek Boysów: czy utwory "Dlaczego", "Powiem ci", "Jedynie ty", "Czy to źle", "Sen", "Wspólne inicjały" zaliczają się do coverów/plagiatów? W tym ostatnim jakoś zalatuje mi Twinsami. Z tego, że "Chwile dwie" to cover nie zdawałem sobie sprawy.

Brox - chwile dwie
Dlaczego też cover staro-discopolowego zespołu Top Dance
Na temat piosenki Ostatni dzień ostatnia noc to proszę posłuchać The Hurricanes - only one night

Johnny Nitro

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 5:19 pm   

stasiek6420 napisał/a:
Na temat piosenki Ostatni dzień ostatnia noc to proszę posłuchać The Hurricanes - only one night

Tak! To był ten utwór :-) . Dzięki za przypomnienie. To plagiatorzy! Ciekawe, jakie piosenki jeszcze sobie przywłaszczyli i poprzekształcali? Wiem już, że jest tego od czorta, ale jeśli ktoś obeznany w temacie mógłby mi podrzucić jeszcze kilka tytułów, tobym był wdzięczny. Chodzi zarówno o tytuły oryginalnych piosenek i o tytuły przeróbek Boysów.

Pozdrawiam!
leczę się z jego ran.

kamilooo

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 6:33 pm   

Podrzucam "kilka tytułów" :roll: :roll: :roll:

01.Napalona Anka (George Baker - Una Paloma Blanca)
02.Och Daniel (Neil Sedaka - Oh! Carol)
03.3 x Hey (Piosenka ludowa - Sokoły)
04.Miłość (Marcel Romanoff - I'd love you to want me)
05.Chwile dwie (Bronx - Chwile dwie)
06.Zakochałem się (E-Type - Walk away)
07.Miłość i gniew (E-type - I will always be around)
08.Żar dwóch ciał (Key West - Sorry, sorry, sorry)
09.Miałaś 18 Lat ( Domino - Miałaś 18 lat)
10.Biba (Colonia - Ti da bu di bu da)
11.Pamiętaj (Colonia - Deja vu)
12.Jak się masz...(Happy End - Jak się masz)
13.Jump (Karma - Seden dana)
14.Nie dramat i nie pech (Karma - Everytime you live, Karma - Da sam ja tvoja jedina)
15.A ja się teraz bawię (Colonia - Oduzimas mi dah)
16.Dobra zabawa (Parla & Pardoux - Forever and ever)
17.Wróć kochana (Elsa - Quelque chose dans mon coeur )
18.Szalona (Mirage - Szalona)
19.Wspomnij mnie (Michael Learns - Paint my love)
20.Wciąż razem (Michael Learns - The actor)
21.Jesteś moim spełnieniem (Bosson - New millenium)
22.Nie płacz (Tatiana Bulanova - Ne plach)
23.My w koszarach (Maxim - Dokoła lasy)
24.Noce z Tobą (Marinero - Świat z Tobą)
25.Łobuz (Castor - Łobuz)
26.Kochana uwierz mi (Libra - Kochana uwierz mi)
27.Ruda dziewczyna (Marinero - Ruda dziewczyna)
28.Tu jest (Markus - Tu jest)
29.Agatka (Marinero - Agatka)
30.Będziesz moja (Cliff Wedge feat Vasso - Never gonna give you up)
31.Magdaleno (Dave Merlin - Electric nights)
32.Już mam cię dość (Charlie G - Llama l'amour)
33.Wolność (Piosenka ludowa)
34.Wszystko jest w nas (Kolor - Więc podaj dłoń)
35.Ty i ja (Prymaki - Lilija)
36.Wracaj (David Dean - Bye bye baby goodbye)
37.Polo dicho (Beagle Music Ltd - Daydream)
38.Ostatni uśmiech Twój (Silent Circle - Night train)
39.Nie wierz jej (Riky Maltese - Rainy day)
40. Malyna (Lolita - Joli Garson)
41. Wóda (Tropical - Wodko, wodeczko)
42. Lady, lady (Kolor-zimna lady)

Stan na styczeń 2011.

Dalil

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 11:23 am   

wow....jestem w szoku....zupelnie inaczej zaczynam patrzec na tworczosc Boysow...

Cezar
Admin

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 3:33 pm   

Nie posiadam żadnej płyty Boysów, ale jeśli na okładkach podani są właściwi kompozytorzy i autorzy tekstów, to...chyba nie powinno to być wielkim problemem? Nasz Top-One też przecież parę coverów nagrał. Co prawda nie tak wiele, ale jednak tak.

kamilooo

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 3:37 pm   

Właśnie o to chodzi, że nie są. W większości, jak nie zawsze "Słowa i muzyka Marcin Miller".

Dalil

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 3:57 pm   

Normalnie szok...ze kurde nikt z tych wykonawcow sie jeszcze nie pokusil o jakies zadoscuczynienie badz podanie pana Miller do sadu....
Rozumiem, ze mozna sobie brac obce utwory jako inspiracje i nawet co nieco z nich we wlasnych kompozycjach uzyc....ale kopiowac w tak perfidny sposob i do tego jeszcze utrzymywac, ze jest sie autorem utworu?!

Kurde jak to mozliwe?! Czy tylko w Polsce taki bezprawie panuje?

dawidsab

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 5:59 pm   

Dalil napisał/a:
Normalnie szok...ze kurde nikt z tych wykonawcow sie jeszcze nie pokusil o jakies zadoscuczynienie badz podanie pana Miller do sadu....

[...]

Kurde jak to mozliwe?! Czy tylko w Polsce taki bezprawie panuje?

Jaki z ciebie obrońca prawa :roll: .
Szkoda słów.
A może było to konsultowane z autorami pierwotnych wykonań :?:
Tego się już raczej nie dowiemy.

Co do bezprawia... Powiem ci, że wypowiadam się na forum magazynu komputerowego "PC - Format" - i tam wielokrotnie padłem ofiarą stalkingu i pośmiewiska.
Jak :?: W bardzo prosty sposób.
Jakiś dowcipniś skopiował sobie zdjęcia z mojej stronki i wstawiał na forum z dopiskami typu "dawidsab to cwel", itp.
Nie chciałem nic mówić rodzicom, ani chodzić po sądach i się procesować z chuliganerią, więc usunąłem stronkę z serwera.

Niestety, ale nie pozwolę, żeby się ze mnie naśmiewano.
Godność i dobre imię są dla mnie ważniejsze, aniżeli jakaś tam stronka internetowa.
Pliki mam zmagazynowane na CD-RW, więc mogę w każdej chwili przywrócić.

kamilooo

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 6:38 pm   

Wracając do tematu plagiatów. Z pewnością mają prawa do podpisywania tego swoim imieniem, przecież tyle by nie ryzykowali.... Tutaj biega o co innego... Miller zawiódł nas wszystkich. Artysta przez malutkie "a" i tyle w temacie.

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Pon Lis 28, 2011 7:02 pm   

Jesli się nie chce wymyślać melodi to najlepiej zerznac od innych i wtedy można wydawać płyty co pół roku.
sony@topone.pl

Odpowiedz do tematu