www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie do fanów - znawców o płytę "Białe misie...!!!&a
Autor Wiadomość
topman

Wysłany: Pon Lip 18, 2011 4:49 pm   Pytanie do fanów - znawców o płytę "Białe misie...!!!&a

Witam.
Nie jestem wielkim znawcą TOP-ONE, jednak pamiętam początki działalności grupy,mam spory sentyment , szanuję ich i uzaję za królów gatunku.

Proszę o wypowiedzi kolekcjonerów lub może nawet ludzi którzy przyczynili się do wydania płyty "Białe misie...!!!"

Chodzi mi o to, że płytę zakupiłem na targu, od faceta który zawsze sprzedawał oryginały i tym razem zapewniał mnie o oryginalności tej płyty.Był to czas w którym na poważnie zaczęto ścigać dilerów piratów i sprawdzać towar sprzedających.Okres w którym lewy biznes schodził do podziemia i nie było już odważnych na oficjalny handel piratami z leżaka.
Prawie wszystkie ślady pokazują, że mam oryginał ; hologram "MUSIC TON PRODUKT ORYGINALNY", okładka - (plecy) zaginana maszynowo z nacięciami, na płycie od strony zapisu :"Selles Records SPV U-091" i nic ponad to. Martwi mnie tylko numen na grafice płyty i numer na poligrafi , na garbach.
Na grafice płyty (nie od strony zapisu) jest:MUSIC TON-CD-XYY, a na okładce ,na garbach MUSIC TON-CD-XYZ z tym że zamiast cyfr celowo użyłem liter, aby wasze odpowiedzi, właścicieli tej pozycji były dla mnie bardziej wiarygodne, gdy napiszecie o jakie cyfry naprawdę chodzi.
Szukałem coś o tej pozycji w necie, ale naprawdą wszystko na co natrafiłem to skany okładki kasety.
.Być może jest to znana sprawa fanom -kolekcjonerom, tym niemniej dziękuję za podzielenie się tą wiedzą i rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam.

Johnny Nitro

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 8:39 pm   

Witam!

Napisz maila do Cezara i prześlij mu skan tych okładek. Mnie w ten sposób pomógł :-) .

Pozdrawiam!
leczę się z jego ran.

topman

Wysłany: Nie Lip 31, 2011 10:30 pm   

Dziękuję. Tak zrobiłem i czekam na efekt.

Dobrze, że Pomorze pomoże może. :wink:

Pozdrawiam!

Paweł (TOP-ONE)
TOP-ONE

Wysłany: Pon Sie 01, 2011 3:39 pm   

Wygląda na to topman, że masz na 99,9% oryginał ,a te numery o których piszesz wynikają z tego, że firma fonograficzna zleca produkcję samych krążków tłoczni i zarówno jedni, jak i drudzy oznaczają swój produkt po swojemu w sensie numerów seryjnych. Nie mogę Ci powiedzieć w 100 %, bo nie widziałem tej płyty, ale wydaje mi się, że wszystko jest OK, szczególnie, że masz tam hologram.

Pozdrawiam
Paweł

Kryss

Wysłany: Wto Sty 07, 2020 6:42 pm   

Paweł (TOP-ONE), Czy płyty cd ,które oferuje na allegro Maciek Jamroz (maciek551) to są oryginały z tamtych lat czy on wpadł na "Master Plan" i je dotłoczył w 2019. Kupiłem Top One No disco No1 i na nośniku nie ma żadnych numerów a co ciekawsze płyta zawiera cd text. Czy w 1993 (bo tak podaje Discogs) roku był cd text w CASTON (śmiem wątpić). Pod wielkim znakiem zapytania pozostaje kupienie Rock n Dance a tym bardziej Freedom ,które wydaliście pod własnym szyldem Pro Dance. Co to są za płyty???? Pozdrawiam

zGadniJ kTo?

Wysłany: Nie Sty 19, 2020 5:43 pm   

Kryss napisał/a:
Paweł (TOP-ONE), Czy płyty cd ,które oferuje na allegro Maciek Jamroz (maciek551) to są oryginały z tamtych lat czy on wpadł na "Master Plan" i je dotłoczył w 2019. Kupiłem Top One No disco No1 i na nośniku nie ma żadnych numerów a co ciekawsze płyta zawiera cd text. Czy w 1993 (bo tak podaje Discogs) roku był cd text w CASTON (śmiem wątpić). Pod wielkim znakiem zapytania pozostaje kupienie Rock n Dance a tym bardziej Freedom ,które wydaliście pod własnym szyldem Pro Dance. Co to są za płyty???? Pozdrawiam
Może po części Kryss odpowiem na Twoje pytanie odnośnie No Disco No1 Paweł ostatnio tutaj nie zagląda. Mam oryginał z Castonu i tylko na wkładce takiej cienkiej dokładniej na zgięciu od pudełka pisze numer wydania DJC-001 a z tyłu tylko "ZAIKS BIEM CASTON" , telefon kontaktowy, skład zespołu, lista utworów a numerów też żadnych nie mam. i w środku mam teksty utworów. Jeśli masz podobnie to masz 100% oryginał. Co do reszty nie widziałem tych aukcji więc nie mam zdania. Chociaż nie wierzę by Maciek sprzedawał nowe natłoczone nakłady.

Odpowiedz do tematu