www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia zespołu Top One
Autor Wiadomość
Milan

Wysłany: Nie Sie 28, 2005 1:05 pm   Historia zespołu Top One

Dzisiaj na mojej stronie zamieściłem historię grupy Top One. Zapraszam do czytania i komentowania: http://blog.tenbit.pl/milano82

Cezar
Admin

Wysłany: Nie Sie 28, 2005 2:00 pm   

Milan. Fajnie to wygląda, jednak jest sporo błędów, głównie chronologicznych. Wypiszę Ci tutaj co trzeba koniecznie poprawić.

- Kaseta "Kiedyś" faktycznie została nagrana jako pierwsza, jednak ukazała się w 1991 r. Wcześniej dostęp do tych kawałków mieli tylko prezenterzy radiowi. Pierwszą płytą oficjalnie wydaną było "No Disco".

- W roku 1991 nie ukazały się żadne premierowe (na ówczesne czasy oczywiście) materiały. Wtedy wyszły właśnie "Kiedyś" oraz "Remix 91". Płyta "Poland Disco" ukazała się w 1990 r, natomiast "Coraz wyżej" i "Cios za cios" ukazały się już w 1992 r.

- W Opolu Top-One wystąpił 2 razy. W 1991 r. (czego nie pokazała telewizja) oraz w 1992 r. O ile się nie mylę (Paweł mnie zapewne poprawi jeśli popełniłem błąd) to zespół nie dostał nagrody publiczności, tylko wytwórnia podczas tego koncertu nagrodziła Top-One Złotą Płytą z album "Coraz wyżej".

- Co do płyty "Rock n' Dance" to trudno to uznać za sromotną klęskę, skoro utwory z tej płyty jeszcze do niedawna zespół grał na koncertach, a i sam album sprzedał się w ilościach o których dziś prawie każdy wykonawca może tylko pomarzyć.

- Mariusz Lubowiecki opuścił zespół jeszcze przed wydaniem płyty "Coraz wyżej", czyli na przełomie 1991 i 1992 r. Darek Zwierzchowski zdążył jeszcze napisać na tą płytę jeden utwór ("To twoja gra"). Natomiast Maciej Jamroz odszedł z zespołu już po nagraniu albumu "Dzieci Europy", który również można uznać za dość spory sukces. Dopiero później przyszedł kryzys który własciwie trwa do dziś. Podobnie z Dariuszem Królakiem. On odszedł już w 1999 r, a nie 2000.

- Po zniknięciu "Disco Relaxu" owszem, zespół zniknął z mediów, jednak cały czas grał koncerty, więc do końca w branży nie umilkł.

Dlatego mam dla Ciebie, Milan, radę. Przeczytaj jeszcze raz całą historię zespołu na stronie www.topone.pl i poskładaj wszystko jeszcze raz do kupy. Podobnie ma się sprawa zresztą z Papa Dance. Dostałeś przecież w komentarzu info jakie popełniłeś błędy. Jeśli chcesz żeby informacje były rzetelne to koniecznie musisz poprawić te rzeczy

Pozdrawiam

Milan

Wysłany: Nie Sie 28, 2005 5:15 pm   

Artykuł został już poprawiony. Pozdrawiam!

shuty

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 6:44 pm   

Cezar napisał/a:
W Opolu Top-One wystąpił 2 razy. W 1991 r. (czego nie pokazała telewizja) oraz w 1992 r. O ile się nie mylę (Paweł mnie zapewne poprawi jeśli popełniłem błąd) to zespół nie dostał nagrody publiczności, tylko wytwórnia podczas tego koncertu nagrodziła Top-One Złotą Płytą z album "Coraz wyżej".

Witam!
to mój debiut na tym forum, przyznam się bez bicia - fanem Top One nie jestem, ale zaintrygowała mnie informacja, że wystąpił w Opolu w 1991 roku. Mam pytanie do autora tego posta, bądź kogoś, kto posiada wiedzę w tym temacie:
W jakim koncercie Top One wystąpił w Opolu? Wystąpili w amfiteatrze?
Ktoś wie, co zaśpiewali?
Dlaczego tv nie pokazała ich występu?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. :wink:

Krizo

Wysłany: Wto Lut 16, 2010 3:51 pm   

jak to trwa do dziś? a co zespołowi brakuje? właśnie dziś ma być może swoje apogeum....

Odpowiedz do tematu