www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
"Windows 8" - Wasze opinie.
Autor Wiadomość
dawidsab

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 9:02 am   "Windows 8" - Wasze opinie.

Witam!

Czy ktoś z tutejszych użytkowników korzysta z "Windows 8" :?:
Jakie są Wasze opinie/wrażenia :?:

Ja korzystam od około miesiąca.
Z początku było mi ciężko, gdyż w najnowszym systemie nie ma menu "Start".
Zastąpiono je tzw. ekranem startowym.
Ale wywaliłem sobie skróty najczęściej używanych programów do pulpitu, więc...
Brak menu, to już dla mnie nie problem.
Podobno częściowo mają to zmienić.
Tzn. przycisk "Start" powróci na pasek zadań, ale nie będzie on wywoływał menu, a jedynie przenosił do ekranu startowego (kafelki).
Trochę brakuje mi paska gadżetów po prawej stronie ekranu.
Ale za to bardzo mi się podoba sklep "Microsoft Store".

To na razie tyle.

Crockett

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 11:01 am   

Napiszę krótko: Windows 8 to jedno wielkie g*wno, a Vista zaraz po nim.

dawidsab

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 11:14 am   

Crockett: Rozumiem, że testowałeś "Windows 8" :?:
Powiem Ci, że ja również bardzo sceptycznie podchodziłem do "Windows 8".
Ale jakieś 2 miesiące temu wygrałem w Totolotka (a konkretnie - w "Multi-Multi") - i kupiłem laptopa "Lenovo IdeaPad G580AH" właśnie z "Windows 8".
I generalnie - bardzo mi się podoba (pomimo braku menu "Start", paska gadżetów czy efektów Aero).

Jeśli ktoś ma jakieś pytania bądź problemy związane z tym systemem, chętnie doradzę/pomogę :grin: .

Crockett

Wysłany: Pią Cze 14, 2013 10:08 pm   

Tak, z ciekawości testowałem ten system przez 2 tygodnie i wymiękłem przez te kafelki. Powróciłem do starego, dobrego XP :)

dawidsab

Wysłany: Sob Cze 15, 2013 3:28 pm   

A "Windows 7" to niby zły :?: :roll:
"XP" to już zabytek bez wsparcia technicznego.
Nie mówiąc już o tym, że najnowszych wersji programów i gier na "XP" już nie zainstalujesz.

Trzeba iść z postępem - i pogodzić się z rewolucjami technologicznymi.

Crockett

Wysłany: Sob Cze 15, 2013 7:01 pm   

Programy zainstalujesz, są na to sposoby. :) Na gry nie mam czasu, trzeba też pamiętać, że nie wszystko nowe jest lepsze. :) Co do Windowsa 7 jest o wiele lepszy od Visty, ale przyzwyczaiłem się już do XP'ka. :)

dawidsab

Wysłany: Nie Cze 16, 2013 7:44 am   

Ja już przyzwyczaiłem się do "Windows 7", który mam na stacjonarnym PC i do "Windows 8" na laptopie.
A co do programów... Tu się z Tobą nie zgodzę (a przynajmniej nie do końca).
Np. "Internet Explorer 10" już na "Viście" nie zainstalujesz (nie mówiąc już o "XP").

Crockett

Wysłany: Nie Cze 16, 2013 8:18 am   

A kto normalny używa tej badziewnej, pełnej dziur i podatnej na ataki hakerów przeglądarki? Dobre przeglądarki to Opera i Firefox. IE to ścierwo.

dawidsab

Wysłany: Nie Cze 16, 2013 9:17 am   

Nie spotkałem jeszcze chyba nikogo, kto by sądził inaczej.
Ale widzisz mój drogi... Tak się składa, że ja co niedziela uruchamiam "Internet Explorer", żeby oglądać "Disco Relax" w PoloTV, gdyż na "Firefoksie" nie chce mi działać.
Może mam coś z "Adobe Flash" skopane.

W każdym razie - ja jeszcze czasem używam tej (jak to określiłeś) "badziewnej i pełnej dziur" przeglądarki.
Ale na co dzień głównie korzystam z "Firefoksa".

A co sądzisz o "Google Chrome" :?:

P.S. A tak poza tym... Ja tylko taki przykład dałem z tym "IE".
Ale weźmy np. "Windows Live Essentials 2012" (poczta systemu "Windows", galeria, "Windows Live Movie Maker", itp.).
Wersja 2011 jeszcze działała z "Vistą", a 2012 już tylko z "Windows 7" i "Windows 8".

Natomiast dyktafon cyfrowy ("Sony ICD-P630F"), którego używam nie współpracuje już z "Windows 7" i "Windows 8" (a konkretnie z systemami 64-bitowymi).
A ja właśnie takich używam, więc muszę szykować się na zakup nowego dyktafonu.

Dalil

Wysłany: Nie Cze 16, 2013 11:27 am   

Według mnie Windows 8 to parażka i Microsoft to wie.
Zainstalowalem na raptem pare godzin i ponad połowę programów muzycznych przestało działać.
I te kafle to masakra jakąś,na touchscreen to jeszcze rozumie ale na kompie, na którym pracuje myszką to mija sie z celem.
Ja zostanę przy 7 bo smiga jak ta lala,dokładnie jak kiedyś najlepszy system windowsa ever : XP!

Crockett

Wysłany: Nie Cze 16, 2013 2:45 pm   

@Dawid, u mnie audycje live na Polo TV działają bez problemu, zarówno na Firefoxie jak i Operze. Pewnie masz coś skopane z Flash Playerem, na Firefoxie mogę sobie dodatkowo nagrywać transmisje Polo TV na żywo :) Co do Chrome to nie wiem, bo nigdy nie używałem.

Święte słowa @Dalil, ale niestety teraz już wszystkie nowe PC i Laptopy mają Windows 8 na pokładzie. :( Coś strasznego...

dawidsab

Wysłany: Pon Cze 17, 2013 11:37 am   

A "Waterfoksa" :arrow: http://www.dobreprogramy....dows,31265.html (zamiennik "Firefoksa" dla systemów 64-bitowych) ktoś z Was używa :?:

Crockett

Wysłany: Pon Cze 17, 2013 12:11 pm   

Ja nie.

kamilooo

Wysłany: Pon Cze 17, 2013 1:40 pm   

Uważam Windows 8 za prawie totalną klapę. PRAWIE, bo uruchamia się o wiele szybciej i chodzą słuchy, że po paru miesiącach nie występuje efekt "zamulenia" jak to ma miejsce w starszych edycjach.

Marcin87

Wysłany: Pon Cze 17, 2013 8:54 pm   

Ja używam starego XP-ka i nie kusiło mnie nigdy by go zmieniać. Dla mnie jest OK, nie narzekam na niego.

dawidsab

Wysłany: Sro Cze 19, 2013 9:07 am   

Ale gdzieś słyszałem, że "Windows 8" ma być nafaszerowany różnego typu reklamami, a jakoś nie widzę żadnych reklam :roll: .

Anita87

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:08 am   

dawidsab napisał/a:
A co sądzisz o "Google Chrome"
Ja używam tej przeglądarki i jestem z niej zadowolona tak samo jak z systemu Windows 7. :smile:

Crockett

Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:23 am   

dawidsab napisał/a:
Ale gdzieś słyszałem, że "Windows 8" ma być nafaszerowany różnego typu reklamami, a jakoś nie widzę żadnych reklam :roll: .

@Dawid, bo w pismach komputerowych pokroju PC Format nie zawsze są w pełni wiarygodne informacje. :)

dawidsab

Wysłany: Wto Cze 25, 2013 4:22 pm   

Właśnie na jednej stronie opisali kilka ciekawostek dotyczących "Windows 8.1":
Cytat:
Już jutro, 26 czerwca, startuje konferencja Build w San Francisco, podczas której udostępniona zostanie „przedpremierowa” wersja systemu Widnows 8.1. Jednak dzięki temu, że w dystrybucji jest już dostępna wersja Final Preview Windows Server 2012 R2 (9341), wiemy czego można się spodziewać po nadchodzącym systemie dla komputerów osobistych Microsoftu.

Przycisk Start, którego powrót budzi tyle emocji, będzie w Windows 8.1 taki sam, jak w wersji serwerowej. Zanosi się na to, że przycisk będzie przydatniejszy, niż wiele osób się spodziewało. Do menu kontekstowego, które ukaże się po kliknięciu przycisku prawym przyciskiem myszy, trafiły opcje zarządzania energią — możliwość wyłączenia i ponownego uruchomienia komputera. Jako że Menu Start było najczęściej wykorzystywaną metodą wyłączania komputera, użytkownicy powinni z otwartymi ramionami przywitać tę zmianę.

W tym menu znajdzie się także możliwość wyłączenia aktywnego narożnika, gdzie aktywowane są „zaklęcia” (charms, prawy górny), lista aplikacji Modern (lewy górny) oraz zapowiadana wcześniej możliwość uruchamiania komputera bezpośrednio do pulpitu. Przy okazji warto wspomnieć, że Internet Explorer 11 na serwerowej wersji Blue uzyskał wynik 25 na 25 punktów możliwych w teście WebGL, będzie również obsługiwał protokół SPDY/3. Filtr SmartScreen będzie można wyłączyć bezpośrednio w oknie pobierania.

Źródło: http://www.dobreprogramy....nosc,42237.html

Zapowiada się ciekawie :grin: .

Odpowiedz do tematu