www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cezar
Wto Cze 05, 2012 6:47 pm
Muzyka Dietera Bohlena
Autor Wiadomość
Marcin87

Wysłany: Wto Cze 05, 2012 6:31 pm   Muzyka Dietera Bohlena

Jako, że nie znalazłem na tym forum żadnego tematu związanego z zespołami Modern Talking, C.C.Catch czy Blue System postanowiłem założyć jeden wspólny dla nich wszystkich, bowiem te trzy grupy stworzył ten sam człowiek czyli Dieter Bohlen - świetny niemiecki kompozytor. Zapewne jest tu kilka osób, które też lubią te zespoły więc dlaczego by nie podyskutować o nich :wink: Muzyka Dietera Bohlena odegrała w moim muzycznym rozwoju bardzo duże znaczenie, bowiem od niej zaczęło się u mnie poważne zainteresowanie sferą muzyki. Kiedyś dawno temu usłyszałem pewną piosenkę, nie znałem jej tytułu ani wykonawcy, ale cholernie mi się podobała. Niestety zdobycie informacji o niej było wręcz niemożliwe w tamtym czasie, lecz po długim czasie dostałem taką starą kasetę magnetofonową. Napisane było na niej C.C.Catch. Gdy włączyłem magnet moim uszom ukazała się ta cudowna melodia :grin: Była to piosenka One Night's Not Enough (Maxi Version). Możecie sobie wyobrazić moje podniecenie w tamtej chwili. Na drugiej stronie kasety napisane było z kolei Blue System (nie była to żadna oryginalna kaseta). Po przełożeniu strony w puszczeniu magnetofonu odkryłem kolejną super piosenkę. Tym razem była to Love Suite Blue System. W ogóle na tej kasecie były same świetne kawałki tych dwóch zespołów. Wiedziałem już wtedy, że to jest muzyka, którą mam słuchać. Bardzo ją lubiłem. Niestety po latach gdzieś się zapodziała kaseta, ale w dobie internetu wszystko udało się odnaleźć :smile: Potem przyszedł też czas na Modern Talking, który jest najlepszym dla mnie zespołem. Mam jego wszystkie albumy na CD. Dieter Bohlen napisał też wiele super kawałków dla innych wykonawców, które też słucham. Kto lubi jego muzykę niech napisze coś od siebie :wink:

Sony
Jarek.J.

Wysłany: Wto Cze 05, 2012 8:01 pm   

Też jestem fanem muzyki Bohlena,gdy zespół Modern Talking rozpoczynał,miałem około 14 lat-jego muzyka jest cały czas ze mną,jak i troszkę inne style w muzyce -New romantic,Italo disco . Tamte lata w muzyce były boskie. :smile:
sony@topone.pl

Dalil

Wysłany: Sro Cze 06, 2012 10:13 am   

Modern Talking....wow...co tu duzo pisac...moj ulubiony zespol sprzed lat...

Pierwszy raz uslyszalem ich w utworze "Cheri Cheri Lady"...mialem chyba 10 lat, bylem na jakims obozie letniskowym i spacerowalem sobie z moja pierwsza dziewczyna, a utwor ten lecial z jakiejs knajpki nad jeziorem...ona byla juz fanka MT i to ona mnie z tam zespolem "zapoznala". Po powrocie z obozu przeslalem jej nawet plakaty MT, ktore mialem z jakichs gazet i dopiero pozniej zaczalem sie ta grupa bardziej interesowac.
Kulminacja tego byly moje urodziny i prezent od mamy : kaseta "Ready For Romance".
Po przesluchaniu tej kasety odlecialem. Od razu zaczalem sie na gwalt uczyc jezyka angielskiego aby skumac o czym spiewaja i aby spiewac razem z nimi.
Pamietam jak dzis, jak "pialem" (przechodzilem mutacje) na caly regulator "Lady Lai" i slychac mnie bylo w moim calym wierzowcu.
Pamietam jak robilem sobie sam remixy ich utworow na moim starym kasprzaku, jak urzadzalem sobie ich koncerty w moim domu (tak sam dla siebie) i udawalem, ze to ja jestem Thomasem.....hehehe...stare dobre czasy...

Dla mnie MT to tylko i 6 pierwszych albumow. Naturalnie sluchalem ich nowych utworow po powrocie na scene ale to juz nie bylo to...

Tez bardzo lubilem Blue System i nawet na poczatku kupowalem ich wszystkie albumy...ale tez tylko do pewnego momentu, bo stwierdzilem, ze stalem sie bardzo wybredny i z kazda plyta bylo coaraz to mnie utworow, ktore mi sie podobaly,a kupowac plyte tylko dla 1-2 utworow mija sie z celem.

C.C.Catch tez strasznie lubialem...jej pierwsze plyty to jak utwory "Vivaldiego" dla koneserow klasyki....po prostu klasyka popu!
Do dzis elektryzuje mnie wstep do "Good Guys Only Win In Movies"...Masterpiece!

kaszio

Wysłany: Wto Cze 26, 2012 12:27 pm   

To i ja dołączam do grona osób lubiących Thomasa i Dietera.

Ostatnie dwa koncerty na których byłem to Thomas Anders w Kielcach i Katowicach.
Kielce to było coś niezapomnianego. Po prostu EXTRA.

Pozdrawiam fanów duetu MT

El-Maniaque

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 7:51 am   

Dołączę się do tego jakże szanownego grona wielbicieli powyższych wykonawców.
Wtrącę jednak dodatkowe 3 grosze do dyskusji.

Należy zwrócić uwagę tutaj na brzmienie muzyki MT, Bluesystem czy C.C. Cath i nie można pominąć tutaj Louisa Rodrigueza, który był producentem większości albumów tej trójki.
To jak brzmieli w dużej mierze zawdzięczają właśnie super aranżacjomprodukcji Rodrigueza.
Zarówno bluesystem pod koniec kariery jaki druga odsłona MT była produkowana przez kogoś innego i to słychać. Tak jak jeszcze ostatnie chyba 2 płyty producencko firmował Axel Breitung znany z produkcji Silent Circle, DJ Bobo, tak bluesystem ostatni a płyta dużo gorsza.

POzdrawiam. :)

Marcin87

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 7:41 pm   

No tak, Rodriguez miał duży wpływ na brzmienie utworów Modern Talking, Blue System i C.C.Catch. Ale czy tak do końca był on niezastąpiony? Luis po powrocie współprodukował albumy "Alone" i "2000 - Year Of The Dragon", ale szczerze mówiąc są to dwa najgorsze albumy w historii Modern Talking. Następne po nich chyli "America", "Victory" i "Universe" produkowane przez inne osoby są w moim odczuciu dużo lepsze.

El-Maniaque

Wysłany: Pią Lip 06, 2012 10:58 am   

SZanuje Twoje zdanie, ale ja nie do końca się z tym zgadzam. :)
Oczywiście, że Rodriguez nie jest nie zastąpiony bo breitung też fajnee kawałki wyprodukował, ale mnie bardzo się podoba brzmienie rodrigueza no już tak mam :D

Marcin87

Wysłany: Pią Lip 06, 2012 1:54 pm   

Wiadomo, każdy ma swój gust; ja Twój oczywiście szanuję, tylko powiedziałem co osobiście sądzę w tej kwestii. Rodriguez bardziej mi przypadł do gustu, ale w utworach z lat 80. bo w tych nowszych to nie.

Milan

Wysłany: Czw Lip 12, 2012 10:53 pm   

Mi się podobają niektóre utwory Marka Medlocka, np. "You Can Get It", gdzie w ostatnim refrenie śpiewa sam Maestro Bohlen, chociaż jest to dalekie od stylu MT.

Marcin87

Wysłany: Czw Lip 12, 2012 10:57 pm   

Medlock bardziej gustował w stylu Soul i w tym czuł się najlepiej, dlatego Bohlen starał się tak dla niego tworzyć. Ja lubię jego "Summer Love" i "Real Love".

http://www.youtube.com/watch?v=WxpXXOfUKkU

[ Dodano: Pią Gru 28, 2012 11:56 pm ]
Ostatnimi czasy powróciły wspomnienia i wzięło mnie na słuchanie Blue System. Nie mogę się oderwać od piosenki "Vampire" z płyty "Hello America" i "Do You Wanna By Be Girlfriend" z albumu "Body Heat" :wink:

Odpowiedz do tematu