www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
26. finał WOŚP w Wicku
Autor Wiadomość
Johnny Nitro

Wysłany: Sob Sty 20, 2018 11:36 pm   26. finał WOŚP w Wicku

Cześć wszystkim. 14 stycznia 2018 roku nasi ulubieńcy wystąpili w Wicku, wsi leżącej między Lęborkiem a Łebą na Pomorzu, w ramach imprezy, której nazwę wpisałem w tytule posta. Dojazd z mojej mieściny zajmuje niecałe pół godziny, a tego dnia miałem wolny wieczór, więc nie przepuściłem takiej okazji. Zespół nie informował o tym występie na swojej oficjalnej stronie ani na FB. Ja mimo to dowiedziałem się o nim w grudniu 2017 roku od kolegi, z którym chodziłem do klasy w szkole średniej, a który obecnie pracuje w tamtejszym ośrodku kultury. Do Wicka dotarłem ok. 17:15. GOKiS, czyli miejsce w którym odbywała się impreza, znajduje się kilka kroków od przystanku autobusowego. Wszedłem na 1. piętro, akurat trwały licytacje, a później występy taneczne dzieci. Zauważyłem, że sprzęt stał już na scenie - rozpoznałem charakterystyczny keyboard Darka, keytar i gitarę Roberta. Myślałem, że panowie są już w ośrodku. Od kolegi dowiedziałem się, że byli jeszcze w hotelu. Poszedłem do stołówki, żeby się posilić i uzupełnić płyny. Spotkałem nawet mojego nauczyciela ze szkoły średniej. Potem oczekując na występ Top One, porozmawiałem trochę z kolegą z klasy. Członkowie zespołu przyjechali do ośrodka między 18:00 a 18:30. Pawłowi i Robertowi towarzyszyli akustyk zespołu Marcin i dwie tancerki Agnieszka i Natalia (od koleżanki dowiedziałem się, że ta pierwsza brała udział w programie Disco Star). Darka niestety nie było. Przed koncertem udało mi się zamienić parę słów z chłopakami, gadaliśmy na temat występów naszych ulubionych wykonawców m.in. George'a Michaela, Depeche Mode. Oczywiście namówiłem ich na kilka wspólnych zdjęć. Ja zrobiłem Agnieszce i Natalii zdjęcie z Topkami, nie pamiętam, czy Marcin też na nim był. Paweł wspomniał, że przekazali na aukcję dobroczynną ogromnego misia. W pierwszej chwili pomyślałem o tym, którego wystawiono na licytację zaraz po moim przybyciu do ośrodka. Zapamiętałem, że konferansjerka była niska, a miś większy ode mnie. Miała zatem problemy, żeby go przenieść z miejsca na miejsce i prosiła swojego kolegę konferansjera o pomoc. Robert i Marcin martwili się, czy nie będzie kłopotów z nagłośnieniem. Ono niestety sprawiało trochę problemów. Koncert miał zacząć się ok. 19:00, ale Paweł i Robert weszli na scenę po 19:30. Przed samym występem dość długo trwała licytacja bodajże białego misia i najnowszej "Promo CD" Top One. Do tego dołożono jeszcze parę innych rzeczy i bez przerwy ktoś podbijał cenę. Zestaw sprzedano chyba za 820 złotych.
Na początku występu popłynęło z głośników intro, a na scenie zatańczyły Natalia z Agnieszką. Potem pojawili się Paweł i Robert i przywitali się "po angielsku" - zaśpiewali "Hello". Potem przyszła kolej na "Białego Misia". Przed piosenką Robert zachęcał publiczność do tańca. Powiedział, że rzadko się zdarza, żeby ludzie na koncertach Top One siedzieli. Ja przed występem spytałem kolegę z klasy, czy będzie można tańczyć pod sceną. Oznajmił, że nie ma problemu, tylko trzeba uważać, żeby nie wpaść na kogoś. Przed "Granicą" Robert zwrócił uwagę akustykom, że prawie nie było słychać gitary. Kiedy utwór się zaczął, krzyknął do Marcina, że podkład leciał za głośno. Sam szybko zaczął wyciszać głośniki na scenie. Po "Granicy" ogłoszono parę minut przerwy technicznej, żeby jeszcze raz odpowiednio ustawić sprzęt. Potem przyszła kolej na "Kochaj mnie", "Ciao Italię" i "Bo żyje się tylko raz". W trakcie wykonywania "Kochaj mnie" lub "Ciao Italii" przez krótki moment dźwięki płynące z głośników były przytłumione. Myślałem, czy znów nie będzie takich niespodzianek jak w Sadlinkach, tj. czy nie wysadzi bezpieczników. Na szczęście tym razem obyło się bez tego. Ale Marcin i miejscowy akustyk Grzesiek musieli co jakiś czas zmieniać ustawienia. Grzesiek parę razy wchodził na scenę z monitorem sterującym nagłośnieniem. Chyba tak się to urządzenie nazywało. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie. Przed "Bo żyje się tylko raz" Robert pytał, kto jest zdania, że żyje się tylko raz. Podniosłem rękę i usłyszałem ze sceny swoje imię. Po nowych utworach przyszedł czas na 2 piosenki z ostatniego jak dotąd albumu "Hello" pt. "Po prostu cześć" i "Zostawcie Titanica", a na koniec tradycyjnie "Bliska moim myślom", "Santa Maria" i "Miła moja". Kiedy zespół zszedł ze sceny, publika poprosiła o bis. Robert i Paweł z tancerkami wrócili na scenę i jeszcze raz zaprezentowali "Białego misia". Udało mi się w tłumie wypatrzyć kilku ludzi z mojego rodzinnego Lęborka. Zobaczyłem m.in. małżeństwo, z którym dzień wcześniej bawiłem się na imprezie z muzyką lat 80. i 90. Oczywiście zapytali mnie, co mnie sprowadziło do Wicka. Nie muszę chyba pisać, jaką odpowiedź ode mnie usłyszeli. Z moich ust padło zdanie, że góra z górą się nie zejdzie, ale człowiek z człowiekiem zawsze może. Widziałem jeszcze dwóch panów z Lęborka, którzy mieszkali kiedyś na tym samym osiedlu co ja. Znam ich z widzenia, ale słowa nigdy z nimi nie zamieniłem. Jeden z nich nagrał występ zespołu. Oczywiście nie cały, tylko wybrane utwory: "Biały miś", "Kochaj mnie" i "Ciao Italia". Konferansjer prowadzący imprezę też był z Lęborka i kiedy Top One śpiewali "Bliską moim myślom" zapytał mnie, czy to ostatnia piosenka zespołu. Widział, że dobrze się bawiłem podczas występu, że znam teksty piosenek i pewnie się domyślił, że tracklistę znam na pamięć. Podczas "Miłej mojej" rozmawiałem z kolegą z sobotniej imprezy. Prosił mnie, żebym zagadał z Topkami, bo bardzo chciał mieć z nimi zdjęcie. Ja powiedziałem, że zobaczę, co się da zrobić. Moje "wstawiennictwo" nie było potrzebne. Po koncercie część ludzi opuściło salę i poszło popatrzeć na "światełko do nieba". a część zostało, żeby zdobyć autografy od członków zespołu i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Podpisy rozdawał i do większości fotek pozował Paweł. Robert w tym czasie pomagał Marcinowi demontować sprzęt. Gdy skończył, dołączył do Pawła. Po spotkaniu z fanami zespół wrócił do pokoju, w którym przebywał przed koncertem. Udało mi się jeszcze raz namówić Pawła, Roberta, Agnieszkę, Natalię i Marcina na zrobienie zdjęcia ze mną i moim kolegą z klasy, o którym wspomniałem na początku relacji. Świetnie się bawiłem i wymęczyłem trochę naszych Topków. Mam nadzieję, że nie będą mieli mnie dość. Fotorelacja na stronie Fani zespołu Top One na Facebooku.
leczę się z jego ran.

dawidsab

Wysłany: Nie Sty 21, 2018 8:06 am   

Witam!

Oglądałem WOŚP w TV, ale nie widziałem tam ani "TOP-ONE", ani "Blue Box", ani "Classic" ani nikogo z tego nurtu muzycznego :cry: .

Johnny Nitro

Wysłany: Pon Sty 22, 2018 5:29 pm   

Nie wiem, gdzie występowali Blue Box i Classic, ale myślę, że telewizja, która transmitowała przebieg tegorocznej WOŚP nie chciała sobie zawracać głowy takimi małymi miejscowościami jak Wicko.
leczę się z jego ran.

Qwert

Wysłany: Pon Sty 22, 2018 9:47 pm   

Fajna relacja, dzięki :)

dawidsab

Wysłany: Wto Sty 23, 2018 8:42 am   

Johnny Nitro napisał/a:
Nie wiem, gdzie występowali Blue Box i Classic, ale myślę, że telewizja, która transmitowała przebieg tegorocznej WOŚP nie chciała sobie zawracać głowy takimi małymi miejscowościami jak Wicko.

A co za różnica, czy transmitują z małej czy z dużej miejscowości :?:

Odpowiedz do tematu