www.topone.pl Strona Główna www.topone.pl  
  FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE      FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Disco Polo (2015) Film w kinach.
Autor Wiadomość
Cage

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 4:00 pm   Disco Polo (2015) Film w kinach.

Witam.
Dziś jest premiera w kinie, filmu pt. Disco Polo
Chciałem zapytać Was, co o tym myślicie :?:
Ja nie mam zamiaru oglądać tego filmu, bo mam mieszanie uczucia.
Według mnie, ten film jest nagramy w celach komercyjnych.
Po tylu latach, dopiero ktoś wpadł na pomysł, żeby o takim gatunku muzyki nakręcić film :?:

yabol428

Wysłany: Sro Mar 04, 2015 10:20 am   

Film obejrzałem. Owszem, jest się z czego pośmiać, jest też dużo piosenek. Ale na pewno nie jest to film, z którego można by się czegoś dowiedzieć o początkach disco polo. Akcja rozgrywa się w jakimś fikcyjnym, absurdalnym wręcz świecie, w pseudoamerykańskich dekoracjach. Z realiami lat '90 nie ma to wiele wspólnego, pomimo że ten film reklamowany jest jako historia o powstaniu tego gatunku muzycznego. Może jedynym nawiązaniem do realiów jest postać Daniela Polaka, granego przez Tomasza Kota, który rzeczywiście może przypominać szefów Blue Stara albo Green Stara. Natomiast lider firmowego zespołu Laser wyraźnie stylizowany jest na Zenka Martyniuka z lat '90, chociaż w repertuarze ma piosenki różnych zespołów: Akcentu, ale także Boysów czy Milano. Ogólnie można powiedzieć, ze muzyka disco polo posłużyła twórcom filmu za pretekst do stworzenia absurdalnej komedii i tak ten film odbieram. A jeśli chodzi o nawiązania do początków disco polo, to dużo lepszy pod tym względem był "Kochaj i rób co chcesz" z 1998 roku.

Cage

Wysłany: Wto Mar 10, 2015 10:43 am   

yabol428 napisał/a:
Ale na pewno nie jest to film, z którego można by się czegoś dowiedzieć o początkach disco polo. Akcja rozgrywa się w jakimś fikcyjnym, absurdalnym wręcz świecie, w pseudoamerykańskich dekoracjach. Z realiami lat '90 nie ma to wiele wspólnego, pomimo że ten film reklamowany jest jako historia o powstaniu tego gatunku muzycznego.

Ja właśnie z tego powodu, nie mam zamiaru oglądać tego filmu.

Qwert

Wysłany: Czw Mar 12, 2015 9:29 pm   Re: Disco Polo (2015) Film w kinach.

Cage napisał/a:

Według mnie, ten film jest nagramy w celach komercyjnych.

Oczywiście że tak, a niby w jakich? :) Niekomercyjne filmy, niskobudżetowe, można obejrzeć w niszowych małych kinach i na offowych festiwalach. Film który trafia do sieci kin i jest powszechnie reklamowany ma stać się hitem i dać zysk, obojętnie czy jest o miłości, sporcie, bandytach, itp, itd., czy disco polo.

Anita87

Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 2:29 pm   

Obejrzałam film i w skali od 1 do 10 oceniam go na 6. Moim zdaniem jest trochę lepszy od filmu "Kochaj i rób co chcesz" który oceniam na 5/10.

Odpowiedz do tematu