www.topone.pl
FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE

Hyde Park, czyli Na Każdy Temat - Problem z wieżą

Marcin87 - Nie Wrz 15, 2013 10:18 am
Temat postu: Problem z wieżą
Mam problem z odtwarzaniem płyt CD na mojej wieży Philips MCD510. Ma ona możliwość odtwarzania płyt CD, MP3, DVD, VCD i SVCD i gdy odtwarzam płytę MP3 wszystko jest w porządku, natomiast gdy odtwarzam zwykłą płytę CD lub DVD to od czasu do czasu przycina się piosenka/obraz i bardzo mnie to irytuje. Czyżby coś z laserem? I dlaczego podczas odtwarzania MP3 jest wszystko OK?
dawidsab - Nie Wrz 15, 2013 11:49 am

Witam!

Powiem Ci, że ja kiedyś miałem wieżę "Philips FW26" - i miałem taki przypadek, że odtwarzała wszystkie płyty z mojej kolekcji (poza "Disco Polo Stars vol. 1").
Gdy włożyłem "Disco Polo Stars vol. 1" miałem napis:
Cytat:
NO DISC

Albo inny przypadek.

Miałem stacjonarną nagrywarkę DVD - "LG RH-177" z wbudowanym dyskiem twardym.
Do pewnego czasu było wszystko okey.
Po pewnym czasie coś się popsuło (prawdopodobnie laser) - i można było później albo odtwarzać płyty, albo nagrywać na wbudowany dysk twardy, natomiast nagrywanie na DVD było niemożliwe.

Póki wieża jeszcze TROCHĘ odtwarza możesz kupić płytkę czyszczącą laser.
Może pomoże (o ile nie będziesz nadużywał zabiegu czyszczenia tą płytą).
W przypadku zbyt częstego czyszczenia szczoteczka przymocowana do tej płytki może uszkodzić (porysować) laser i... Już wtedy nic nie zdziałasz.

P.S. W przypadku nagrywarki, o której pisałem powyżej - zdarzyło się to oczywiście po gwarancji - i w serwisie zaśpiewali 200 zł. za wymianę lasera.
Więc wolałem kupić nową nagrywarkę.

Johnny Nitro - Nie Wrz 15, 2013 12:15 pm

Tak to już jest z tymi laserami. Jak się uszkodzą, to czytają wybiórczo. W moim napędzie, który mam w kompie za cholerę nie chce mi się wczytać DVD z filmem nagranym w Combo Medion. Oryginalne DVD, CD z muzyką i danymi wczytuje bez problemu.
Też miałem kiedyś podobny problem i kupiłem zestaw, którego zdjęcie wkleił Dawid. Jeśli okaże się, że laser jest mocniej uszkodzony, to taka płyta z płynem czyszczącym może ci nie pomóc.

Sony - Nie Wrz 15, 2013 12:15 pm
Temat postu: Re: Problem z wieżą
Marcin87 napisał/a:
Mam problem z odtwarzaniem płyt CD na mojej wieży Philips MCD510. Ma ona możliwość odtwarzania płyt CD, MP3, DVD, VCD i SVCD i gdy odtwarzam płytę MP3 wszystko jest w porządku, natomiast gdy odtwarzam zwykłą płytę CD lub DVD to od czasu do czasu przycina się piosenka/obraz i bardzo mnie to irytuje. Czyżby coś z laserem? I dlaczego podczas odtwarzania MP3 jest wszystko OK?

To wszystko zależy od tego jakim jesteś elektronikiem no i czy wieża jest ma gwarancji.
Jeśli potrafisz to możesz ją rozkręcić i wyczyścić laser ręcznie, przy module z laserem jest regulacja -to już trochę większa technika.
Na obecny stan sądzę że laser jest dobry-tylko potrzebuje właśnie czyszczenia bądź regulacji.
Te płyty czyszczące nie zawsze przynoszą pożądany skutek no i właśnie rysują laser.
Pozdrawiam.

Marcin87 - Pon Wrz 16, 2013 6:55 am

Wieża nie jest na gwarancji. A z czyszczeniem lasera nie będzie problemu bowiem jest on na wierzchu; płytę wkładam naciskając klapkę i podnosi się do góry, nie jest wysuwana jak w kompie także spróbuję ją wyczyścić środkami, które polecił Dawid. A jeżeli to nie momoże to jak się reguluje laser? Jest to bardzo skomplikowane?