www.topone.pl
FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE

Hyde Park, czyli Na Każdy Temat - Licencja na zabijanie

Johnny Nitro - Sro Sie 07, 2013 1:38 pm
Temat postu: Licencja na zabijanie
Witalski!

Mam do Was pytanie, koledzy i koleżanki. Czy jest wśród Was osoba, która posiada film podany w tytule na kasecie VHS? Może trafił do lamusa i leży nieużywany? Tym, którzy nie pamiętają, przypomnę, że to film o przygodach Jamesa Bonda, w którego wcielił się Tymek Dalton. Bardzo mi na nim zależy, więc chętnie go kupię. Tylko proszę bez złośliwych komentarzy. Wiem, że są DVD i BluRay, wiem, że jest internet, ale mi zależy na poczciwej kasecie. Jak to śpiewał kolega naszego Roberta: "Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma..." ;-) .

szapal - Sro Paź 30, 2013 11:58 pm

Jak to aktualne zapytaj gościa może jeszcze ma
http://tablica.pl/oferta/...ia-ID1gQLR.html

Johnny Nitro - Czw Paź 31, 2013 8:40 pm

Dzięki za odzew, ale już nieaktualne. Udało mi się kupić na Allegro od faceta z Gdańska wszystkie Bondy z lat 1962-1999 w niemal nienaruszonym stanie. Z 19 kaset tylko dwie były rozpieczętowane i oglądane. Oj, będzie oglądania, choć w zasadzie już znam całą serię.
dawidsab - Pią Lis 01, 2013 7:59 am

Witam!

Zawsze mogłeś zapytać w "Media Markt" (chyba, że w Twojej miejscowości nie ma tegoż marketu).
Tam mają (jeszcze) różne rzeczy, których w innych sklepach ze świecą szukać (w tym m.in. kasety VHS).

Pozdrawiam.

P.S. A jeśli można wiedzieć... Co Cię tak wzięło na zabytkowy już VHS :?:
Ja prawie wszystkie VHS-y zgrałem na DVD, gdyż magnetowid coraz częściej lubi się psuć w taki sposób, że kaseta nie chce wchodzić.

Johnny Nitro - Pią Lis 01, 2013 9:45 pm

Dobrze wiedzieć. Niestety u mnie Media Marktu nie ma, ale podobnych sklepów ci u nas dostatek, mimo że Lębork dużo mniejszy od Częstochowy. Mam jakiś niesmak do tego sklepu, po reklamie, jaką wypuścili do TV kilka miesięcy temu.
Pytasz, co mnie tak wzięło na VHS? Po prostu spodobał mi się w dzieciństwie, uważałem go za fajną zabawkę i zawsze bardzo chciałem go mieć. Niestety rodziców nie było na niego stać. Szczęście, że rodzinka mieszkała blisko, to mogłem wpadać na małe kino.
Druga sprawa - kiedyś robiono świetne tłumaczenia. Dorwałem niedawno "48 godzin" z Eddiem Murphym i Nickiem Noltem przełożone na polski przez śp. Tomasza Beksińskiego. Myślałem, że skonam ze śmiechu podczas seansu. Z napisami na DVD to całkiem inna bajka. Wiem, że są DVD z lektorem, ale założę się, że to już nie byłoby to samo - wszystko kulturalne i "wygrzecznione" do przesady.
"Krótkie spięcie" 1 i 2 - czymże byłby ten film bez powiedzonek Bena Jabituyi później Jahrviego, który dostawał kaczej skórki? ;-) Część 2 wyszła na DVD, na którym są tylko napisy. I co? Z wszystkich językowych kwiatków Bena przetłumaczono może jeden. A na dodatek szlag jasny mnie trafił, jak zobaczyłem babole w dziecinnie prostych wyrazach - wiem, wiem, zboczenie zawodowe. Co do 1 części tego filmu - w Polsce na pewno nie wydano go na DVD ani na BluRayu. Można kupić DVD na Allegro, ale bez polskich napisów. Gość życzy sobie za nią 86 zł! Kurka wodna! Zdzierstwo w biały dzień! Ale w zeszłym roku kupiłem 1 i 2 część na VHS-ach. W trakcie oglądania 1 części wydanej przez Demel, czytanej przez Tomasza Knapika, ciężko było zapanować nad skurczami przepony. Ciekawe czy w ogóle doczekamy się w Polsce 1 części na DVD albo na BluRayu?
I ostatnia rzecz - "Gang Olsena". Ci, którzy wiedzą, co w trawie piszczy, chyba zgodzą się ze mną, że hasło "Klawo jak cholera" to znak rozpoznawczy tej serii. Ciekawe czy usłyszymy je na DVD, bo nie tak dawno, gdy emitowali przygody Egona i jego szajki na jakimś kanale, zamiast "Klawo jak cholera", usłyszałem "Ale super". Oj, mina mi zrzedła.