www.topone.pl
FORUM FANÓW ZESPOŁU TOP-ONE

Hyde Park, czyli Na Każdy Temat - Problemy techniczne

Anita87 - Czw Lip 12, 2012 7:40 pm
Temat postu: Problemy techniczne
Witam. :smile: Z góry przepraszam was za to że mój post jest dość długi, ale chciałabym żeby wszyscy zrozumieli o co chodzi. Kupiłam sobie w sklepie komputerowym program antywirusowy McAfee Internet Security 2012. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie pewien problem. Za każdym razem kiedy włączam komputer, to program traci swoją aktywację. Kiedy pierwszy raz instalowałam go na laptopie to wtedy na pewno została przeprowadzona aktywacja, więc nie wiem czemu ona teraz ciągle wygasa. Zauważyłam że chyba powodem tego są aktualizacje, które się nie instalują kiedy komputer jest wyłączony i nawet po włączeniu komputera nie ma jak ich zainstalować. Z tego wynika że aby one się instalowały to musiałby być komputer stale włączony, a przecież nie może być włączony 24 godziny na dobę. Nie mam pojęcia jak rozwiązać tę sprawę. Całe szczęście że przynajmniej ten antywirus chroni komputer. Jedyne co jestem w stanie zrobić to ciągle wyinstalowywać z dysku twardego i ponownie instalować od nowa program z płyty CD ROM, bo na niej jest on nagrany. I obawiam się że takie rozwiązanie nie może chyba trwać wiecznie. Już próbowałam aktywować antywirusa bez tej procedury, ponieważ wiem że w menu programu jest taki przycisk który ma przywrócić aktywację, tylko że on u mnie w ogóle nie działa. W dodatku do tego doszło to że, po którejś już ponownej instalacji kiedy odbywa się aktywacja pokazało się takie okno o treści: "Nie można kontynuować aktywacji. Niestety, wystąpiły problemy podczas próby aktywowania produktów firmy McAfee. Możesz już używać produktów ale nie będziesz otrzymywać automatycznych aktualizacji produktów. Nie ma powodu do obaw. Po rozwiązaniu problemu otrzymasz informację o możliwości kontynuowania aktywacji. Z tego powodu aktualizacje nie są automatyczne, chociaż w menu są zaznaczone jako włączone. Niestety, nie znam się aż tak dobrze na komputerach, więc bardzo proszę o szybką pomoc w miarę możliwości. Będę wdzięczna. Anita
dawidsab - Pią Lip 13, 2012 6:52 am

Witam!

Jeśli chcesz uzyskać szybką pomoc - pisz tutaj -> http://forum.pcformat.pl/
Ja też się tam udzielam.
Jedyna rzecz, jaka mi teraz przychodzi do głowy, to to, że w firmie "McAffe" mają jakieś problemy techniczne.
Jak naprawią, pewnie będzie okey.

Inna rzecz... Na ilu dokładnie komputerach instalowałaś ten antywirus :?:
Na dwóch :?: Może licencja obejmuje tylko 1 PC - i stąd te problemy.

Pozdrawiam.

Anita87 - Pią Lip 13, 2012 9:08 pm

Ja Cię też witam i dziękuję że mi odpowiedziałeś. :smile: Właśnie wcześniej już pisałam na PC Format ale nie miałam odpowiedzi, więc napisałam na nasze forum. Możliwe że masz rację w tym że, teraz w tej firmie są problemy techniczne. Ja tego antywirusa instalowałam na jednym komputerze, na jednym jedynym laptopie. :grin: A licencja tego programu jest jedna. Ale dzisiaj włączyłam laptopa a potem modem, a nie jak dotychczas włączałam najpierw modem a potem laptopa. I stała się rzecz jak dla mnie zadziwiająca, ponieważ aktywacja antywirusa nie wygasła, mimo że w czasie jak komputer był wyłączony zostały ominięte 3 aktualizacje. Czy to możliwe jest że wystarczy najpierw włączać laptopa a dopiero później modem żeby ta aktywacja nie wygasała? Powiedz mi Dawid co Ty o tym sądzisz? Co się pierwsze włącza: laptop czy modem?
dawidsab - Sob Lip 14, 2012 6:43 am

Powiem Ci szczerze, że nie wiem, ponieważ ja nie mam żadnego modemu, tylko normalne stałe łącze podzielone routerem na 2 komputery (stacjonarny PC i laptop).
Ale moim zdaniem, najpierw powinnaś podłączać modem, a potem włączać komputer.

Ja np. mam "G Data Internet Security 2013" - i aktualizuje mi się co godzinę.
Oczywiście tylko wtedy gdy jest Internet.
Jak jest jakaś awaria łącza, to nie.
Ale nigdy nie musiałem po awarii powtórnie aktywować :grin: .

Anita87 - Sob Lip 14, 2012 12:14 pm

dawidsab napisał/a:
Ale moim zdaniem, najpierw powinnaś podłączać modem, a potem włączać komputer.
Tylko że u mnie musi być chyba na odwrót, ponieważ jak zrobię tak jak mi doradziłeś to aktywacja mi będzie stale wygasać i to wynika z tego co do tej pory zaobserwowałam. A kiedy będę uruchamiać najpierw laptop a potem modem to będzie na stałe już ta aktywacja. Ale mimo to dziękuję Ci że chciałeś mi pomóc. :smile:
dawidsab - Sob Lip 14, 2012 12:40 pm

Anita87 napisał/a:
[...]

Ale mimo to dziękuję Ci że chciałeś mi pomóc. :smile:

Cała przyjemność po mojej stronie :grin: .

Jakbyś jeszcze miała jakieś pytania/problemy - pisz śmiało :wink: .

Anita87 - Wto Lip 24, 2012 10:58 pm

Bardzo proszę was o pomoc. Musiałam w końcu w ogóle zmienić ten program antywirusowy który miałam na Norton Internet Security 2012. I teraz mam kolejny problem ponieważ on zablokował praktycznie wszystkie strony internetowe z których korzystam. Zablokował Youtube, Wrzutę i inne strony tego typu. Ten Norton zablokował nawet własną stronę producenta. Błagam was powiedzcie mi jak w tym Nortonie odblować tą blokadę stron. Czekam na jakąkolwiek poradę i będę wdzięczna za pomoc.
Krzysiek* - Czw Lip 26, 2012 9:19 pm

Ja może napisze tak próbowałem wiele anty virusów i płatnych i bez płatnych i wróciłem do starego dobrego Avasta i mam spokój nic się nie dzieje wszystko tak samo hula jak bym miał te płatne także radzę Ci spróbuj z Avastem
i nie ma znaczenia czy włącze najpierw modem czy laptop jest to obojętne :)

szapal - Pią Lip 27, 2012 12:20 am

Anita87 napisał/a:
Bardzo proszę was o pomoc. Musiałam w końcu w ogóle zmienić ten program antywirusowy który miałam na Norton Internet Security 2012. I teraz mam kolejny problem ponieważ on zablokował praktycznie wszystkie strony internetowe z których korzystam. Zablokował Youtube, Wrzutę i inne strony tego typu. Ten Norton zablokował nawet własną stronę producenta. Błagam was powiedzcie mi jak w tym Nortonie odblować tą blokadę stron. Czekam na jakąkolwiek poradę i będę wdzięczna za pomoc.

Uruchom program Norton Internet Security, wybierz zakładkę Norton Internet Security, następnie rozwiń sekcję Settings i poprzestawiaj co tam potrzeba. A najlepiej będzie jak odinstalujesz i zainstalujesz coś bardziej porządnego...

Co do avasta dla mnie g...o, zresztą wiadomo czasami co znaczy wyraz "darmowy"...

dawidsab - Pią Lip 27, 2012 7:28 am

"Avast" ma w zwyczaju wykrywać wirusa tam gdzie go nie ma - i nie wykrywać tam gdzie jest.
Proponuję "G Datę Internet Security 2013" :grin: .

szapal - Pią Lip 27, 2012 10:11 am

dawidsab napisał/a:

Również, mam ten antivir w wersji 2012 i nie narzekam jak na razie.

dawidsab - Pią Lip 27, 2012 11:29 am

szapal napisał/a:
dawidsab napisał/a:

Również, mam ten antivir w wersji 2012 i nie narzekam jak na razie.

Jeśli też masz "Internet Security", to pobierz STĄD wersję 2013 i użyj przy instalacji tego klucza rejestracyjnego, który miałeś na opakowaniu 2012.

Oczywiście, zanim zainstalujesz 2013 musisz wcześniej oczyścić rejestr po poprzedniej wersji.

Krzysiek* - Pią Lip 27, 2012 8:10 pm

szapal napisał/a:

Co do avasta dla mnie g...o, zresztą wiadomo czasami co znaczy wyraz "darmowy"...

skoro twierdzisz że to gówno to co takiego powinno się stać na moim laptopie i na komputerze dzieciaków tam też jest Avast może mnie wytłumaczysz bo ja nie wiem o co ci chodzi dodam jeszcze raz że wszystko hula jak należy
mnie szkoda kasy na te płatne antywirusy skoro mam za darmo dobry program

Anita87 - Nie Lip 29, 2012 6:41 pm

szapal napisał/a:
Uruchom program Norton Internet Security, wybierz zakładkę Norton Internet Security, następnie rozwiń sekcję Settings i poprzestawiaj co tam potrzeba.
Próbowałam już korzystać z Twojej rady i przejrzałam te ustawienia w tym antwywirusie, ale niestety nie wiem co należy zmienić żeby mi działały te zablokowane strony internetowe. Jeżeli wiesz co trzeba zmienić to proszę napisz mi.
dawidsab - Pon Sie 27, 2012 8:27 am

Na tej stronie :arrow: http://www.instalki.pl/ak...tualizacji.html jest artykuł na temat błędnych aktualizacji "McAfee".
Anita87 - Pon Sie 27, 2012 4:42 pm

dawidsab napisał/a:
Na tej stronie :arrow: http://www.instalki.pl/ak...tualizacji.html jest artykuł na temat błędnych aktualizacji "McAfee".
Ten problem z McAfee mnie już nie dotyczy, bo teraz cały czas mam problem z Nortonem , jak już wcześniej pisałam w tym temacie parę postów wyżej. Tego Youtuba mam zablokowanego chyba dlatego że program Adobe Flash Player nie posiada najnowszej aktualizacji. Pobrałabym oczywiście tą aktualizację tylko możliwe że będę musiała wyłączyć Nortona na czas instalowania się tej aktualizacji. I po prostu się boję że mi coś nie wyjdzie i będzie jeszcze gorzej. Proszę, może mi coś poradzicie w tej sprawie.
Dalil - Pon Sie 27, 2012 6:15 pm

Hej Anita,

tak na odleglosc, ciezko bedzie ci pomoc.

Najlepiej by bylo gdyby ktos mogl na odleglosc sie na twojego kompa zalogowac (ktos kto sie dobrze na komputerach zna) i wtedy byloby duzo latwiej twoj problem rozwiazac.

Mozna to zrobic przy pomocy tego programu :

www.teamviewer.com/pl

Pozdrawiam.

Dalil.

Anita87 - Pon Sie 27, 2012 7:58 pm

Dalil napisał/a:
Najlepiej by bylo gdyby ktos mogl na odleglosc sie na twojego kompa zalogowac (ktos kto sie dobrze na komputerach zna) i wtedy byloby duzo latwiej twoj problem rozwiazac.

Mozna to zrobic przy pomocy tego programu :

www.teamviewer.com/pl
Niestety nie mam takiej osoby która mogłaby mi pomóc w ten sposób na odległość. A może Ty będziesz umiał to naprawić za pomocą tego programu co podałeś. Co Ty Dalil o ty sądzisz?
Dalil - Wto Sie 28, 2012 9:06 am

Hmm...sprobowac by mozna, tylko trzeba by sie jakos umowic...podaj mi najlepiej twoj numer gg i czas kiedy bys chciala to zrobic.

Jezeli dobrze zrozumialem problem polega tylko na tym aby zaktualizowac flasa abys mogla ogladac filmy na youtube...czy sa jeszcze jakies problemy?

Anita87 - Wto Sie 28, 2012 5:17 pm

Dalil napisał/a:
Hmm...sprobowac by mozna, tylko trzeba by sie jakos umowic...podaj mi najlepiej twoj numer gg i czas kiedy bys chciala to zrobic.

Jezeli dobrze zrozumialem problem polega tylko na tym aby zaktualizowac flasa abys mogla ogladac filmy na youtube...czy sa jeszcze jakies problemy?
Tylko jest jeden mały szkopuł w tym że ja nie mam Gadu Gadu i przeważnie każdy wprowadza się w błąd i myśli że mam. I teraz Ci wytłumaczę dlaczego. To jest wymyślony numer, ponieważ gdy się rejestrowałam na forum Top One to trzeba było podać swój numer Gagu Gadu. A co do naprawiania mojego laptopa to dzisiaj moja mama dogadała się z kimś tam z pracy że ten ktoś przyjdzie i usunie te usterki. Mam taką nadzieję że mu się uda bo jak nie to wyjdę z siebie i stanę obok ha ha ha (nawet tych żółtych buziek nie mogę użyć bo nie działają.) Gdyby co to się jeszcze w tym temacie odezwę.
Cezar - Wto Sie 28, 2012 11:01 pm

Pozwolam sobie zmienić tytuł tematu na "Problemy techniczne".
Anita87 - Pon Paź 01, 2012 12:06 am

Mam jeszcze jedną sprawę. W Firefoxie kiedy klikam na przycisk Wstecz to nie słychać wtedy takiego dźwięku jak jest w Internet Explorer. Szukałam już w internecie odpowiedzi ale nie znalazłam. Może wiecie co zrobić żeby było słychać ten dźwięk? Będę wdzięczna za pomoc.
dawidsab - Pon Paź 01, 2012 9:32 am

Anita87 napisał/a:
Mam jeszcze jedną sprawę. W Firefoxie kiedy klikam na przycisk Wstecz to nie słychać wtedy takiego dźwięku jak jest w Internet Explorer. Szukałam już w internecie odpowiedzi ale nie znalazłam. Może wiecie co zrobić żeby było słychać ten dźwięk? Będę wdzięczna za pomoc.

Witam!

Napisz tutaj.
Tam powinnaś szybciej dostać odpowiedź.
Tylko musisz precyzyjnie opisać swój problem (o co Ci dokładnie chodzi).

Pozdrawiam :grin: .

Anita87 - Pon Lip 08, 2013 8:00 pm

Witajcie. Mam pewien problem. Kupiłam ostatnio program antywirusowy Norton 360 bo 24 lipca kończy mi się ochrona Norton Internet Security z zeszłego roku i nie wiem czy jak już się skończy jego ochrona to mam go odinstalować i zainstalować nowy Norton 360, czy też mam pozostawić w komputerze ten obecny Norton Internet Security i zainstalować ten nowy Norton 360. W sklepie powiedziano mi żebym pozostawiła w komputerze tego obecnego Nortona i zainstalowała nowego ponieważ podobno wtedy one się do siebie dopasują. Chciałabym się jednak upewnić którą opcję wybrać więc proszę doradźcie mi. Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź.
Crockett - Wto Lip 09, 2013 6:52 am

Anita, jeśli masz starą wersję Antyvirusa i chcesz zaktualizować program na 2013, to po prostu instalujesz nową wersję bez odinstalowywania starej, ponieważ instalator aktualnego Antyvirusa sam usunie starą wersję, a zainstaluje nową. :)
dawidsab - Wto Lip 09, 2013 6:55 am

Anita: Chyba źle Ci powiedziano.
Z doświadczenia wiem, że przed instalacją nowego antywirusa trzeba odinstalować poprzednią wersję.
Co więcej... Należy po odinstalowaniu starej wersji a przed instalacją nowej przeczyścić rejestr systemu "Windows" z pozostałości po antywirusie.

Tym :arrow: http://www.dobreprogramy....dows,13061.html wyczyścisz rejestr.
Tylko wybierz odpowiednią wersję "CCleaner".
Jeśli masz system 32-bitowy, zainstaluj program 32-bitowy.
Jeśli 64-bitowy - zainstaluj wersję 64-bitową.

Dopiero po wyżej opisanych czynnościach możesz przystąpić do instalacji nowego antywirusa.

Anita87 - Sro Sie 28, 2013 10:56 pm

Witajcie. Kupiłam niedawno nowy aparat cyfrowy Nikon Coolpix S3500 i mam z nim pewien problem. Na wszystkich zrobionych zdjęciach i filmach jest taka jakby "mżawka". Ostrość zdjęć i filmów jest dobra ale przez tą "mżawkę" są one nie wyraźne i nie wiem czym to jest spowodowane. Będę bardzo wdzięczna za w miarę szybką pomoc. :smile:
dawidsab - Czw Sie 29, 2013 6:55 am

Anita: Być może masz źle ustawione jakieś parametry w aparacie.
Możesz spróbować ściągnąć program "PhotoFiltre" :arrow: http://www.programosy.pl/program,photofiltre.html - i pobawić się w retusz (jasność, kontrast, korekcja gamma, nasycenie) - jednak w ciemno stawiam, że masz źle ustawiony balans bieli.
W sumie - miałem podobny przypadek ze swoim "Fujifilm Finepix S1700".
Zmieniłem balans z "Automatyczny" na "Pochmurno" - i jest git :grin: .
Ale mimo to - zawsze muszę trochę podretuszować zdjęcie w wyżej wymienionym programie.
Jeśli Ci przeszkadza angielskojęzyczny interfejs, to jest dostępne spolszczenie.
Musisz tylko pamiętać, by plik spolszczenia wypakować do katalogu w którym jest zainstalowany program.
Zazwyczaj jest to C:/Program Files/PhotoFiltre.

Anita87 - Czw Sie 29, 2013 12:24 pm

Zmieniłam tą opcję i mam wrażenie że teraz niestety obraz jest gorszy. Spróbuję jeszcze tym programem co mi podałeś poprawić tą jakość. Mam jeszcze jedną sprawę. Kupiłam do tego aparatu kartę pamięci Sony SDHC SF8N4 8GB i ona mieści 32 minuty i 37 sekund filmu AVI. I dziwi mnie w tym to że zaledwie tylko tyle jak na swoją pojemność, ponieważ myślałam że pomieści więcej. Czy jest może na to jakaś rada?
dawidsab - Czw Sie 29, 2013 1:34 pm

Co do filmików, to nie wiem co Ci poradzić :roll: .

Możesz spróbować ściągnąć "FormatFactory" :arrow: http://www.programosy.pl/...matfactory.html - i za jego pomocą przekonwertować filmik na inny format (np. WMV lub MPG).

P.S. A wartość ISO na ile masz ustawioną :?:

Anita87 - Czw Sie 29, 2013 1:37 pm

Ale ja ten film to mam przekonwertować tym programem w aparacie czy na komputerze? Mnie chodziło o to że mało mi się w aparacie mieści filmów a nie na komputerze. ISO w aparacie jest ustawione na opcję automatyczną.
dawidsab - Czw Sie 29, 2013 2:25 pm

Anita87 napisał/a:
Ale ja ten film to mam przekonwertować tym programem w aparacie czy na komputerze? Mnie chodziło o to że mało mi się w aparacie mieści filmów a nie na komputerze. ISO w aparacie jest ustawione na opcję automatyczną.

Nie trzymaj filmików na karcie w aparacie.
Zgraj sobie na komputer, albo na pendrive lub przenośny (zewnętrzny) dysk twardy.
Konwersji na inny format dokonujesz oczywiście programem "FormatFactory" po zgraniu filmiku na komputer.

Co do ISO - spróbuj ustawić ręcznie (o ile aparat ma taką możliwość) na wartość 100, 200 lub maksymalnie 400.

P.S. Myślę, że tutaj :arrow: http://forum.pcformat.pl/Foto-Audio-Wideo-f szybciej byś uzyskała pomoc.

Anita87 - Czw Sie 29, 2013 2:57 pm

dawidsab napisał/a:
Nie trzymaj filmików na karcie w aparacie.
Zgraj sobie na komputer
Wiem o tym i na bieżąco je zgrywam na laptopa. Tylko że w tą niedzielę wybieram się do Będzina na koncert Top One i chciałabym mieć ten koncert nagrany w całości, lecz jeśli się nie da tak zrobić żeby się cały zmieścił na karcie pamięci to będę go miała w połowie. Mimo tego dziękuję Ci za pomoc. :smile: A może znasz jakiś program do czyszczenia jakości filmików? Ponieważ mogłabym poprawić jakość tego koncertu już na komputerze.
dawidsab - Czw Sie 29, 2013 5:00 pm

Z programów do poprawy jakości filmu to chyba tylko ten (wersja 30-dniowa) :arrow: http://www.dobreprogramy....dows,35718.html
Ale cudów nie oczekuj.
Programy mogą być pięknie zareklamowane (opisane) a w rzeczywistości...
Np. jeśli mamy kiepskiej jakości plik mp3 to nie ma cudownej recepty (programu/sposobu) na poprawienie jakości.
Często takie programy tylko pogarszają jeszcze bardziej jakość nagrania.

Co do czasu nagrania, to może spróbuj kupić bardziej pojemną kartę (np. 16 GB).
A tak nawiasem... Aparat nie kamera i kręcenie filmików to tylko dodatek jaki aparaty oferują - a do filmów jednak lepsza jest kamera.

P.S. Jeśli planujesz nocne zdjęcia - i na zdjęciach wyjdzie Ci efekt ziarnistości (wysokie ISO i kiepskie oświetlenie) - to polecam program "Noiseware Community Edition" :arrow: http://www.dobreprogramy....dows,11908.html

Pozdrawiam :grin: .

szapal - Pią Sie 30, 2013 10:51 pm

Anita87 napisał/a:
I dziwi mnie w tym to że zaledwie tylko tyle jak na swoją pojemność, ponieważ myślałam że pomieści więcej. Czy jest może na to jakaś rada?

Zmień rozdzielczość nagrywania filmu w aparacie na najmniejszą jaką możesz czyli 320 x 240 jeśli nie masz takiej ustawionej i powinno Ci się parę minut więcej zmieścić :)

Anita87 - Nie Wrz 01, 2013 12:17 am

szapal napisał/a:
Zmień rozdzielczość nagrywania filmu w aparacie na najmniejszą jaką możesz czyli 320 x 240 jeśli nie masz takiej ustawionej i powinno Ci się parę minut więcej zmieścić
Owszem miałeś rację w tym że w ustawieniu na najniższą rozdzielczość 240/30p czas nagrywania wydłuży się ale niestety jakość i ostrość filmu bardzo się pogorszyła ponieważ na filmie jest mnóstwo pikseli, obraz jest w formacie 3:4 i dźwięk jest w mono. Postanowiłam że jednak nagram ten koncert Top One w poprzedniej rozdzielczości czyli w 720/30p, co prawda będę miała nagraną połowę koncertu ale przynajmniej w lepszej jakości obrazu i dźwięku.
dawidsab - Nie Wrz 01, 2013 7:47 am

Kiedy dokładnie jest ten koncert :?:

Jak Ci tak zależy, to zrób jak mówię.
Kup kartę 16 GB - i pomieści Ci się cały koncert.
Jeśli Cię nie stać na 16 GB, to kup drugą kartę 8 GB, zabierz na koncert w jakimś futerale/torebce, nagraj na jedną kartę ile się da, a potem wymień na drugą i na drugiej karcie drugą połowę koncertu...

Lepszego (a zarazem tańszego) rozwiązania już chyba nie ma :grin: .

No chyba, że Ci nie zależy, to nagraj jedynie pół koncertu.

Anita87 - Czw Wrz 05, 2013 11:00 pm

Witam. Mam 7 nagrań w tego koncertu Top One z Będzina ale niestety do tej pory nie mogę ich zamieścić w internecie, ponieważ wrzucenie jednego pliku na Facebooka czy na Youtuba zajmuje parę godzin :sad: a ja już bym chciała się z wami nimi podzielić. Te pliki które chcę wrzucić są w formacie WMV przy czym zostały wcześniej przekonwertowane z formatu AVI. Nie wiem czy to tylko u mnie wrzucenie jednego pliku trwa 5 godzin albo więcej, bo może to ja coś źle robię i jest jakaś rada żeby te pliki w krótszym czasie przesłać do internetu. Ale jeśli się nie da przyspieszyć czasu wrzucania pliku to mam do was wielką prośbę. Czy mógłby ktoś z was w miarę możliwości za mnie wrzucić te pliki na swojego Facebooka lub Youtuba? Bo jeśli tak, to ja bym wtedy tej osobie wysłała te pliki WMV na e-maila w załącznikach i może wtedy tej osobie udało by się jakoś szybciej je wrzucić. Będę bardzo wdzięczna za w miarę szybką pomoc.
dawidsab - Pią Wrz 06, 2013 7:13 am

Niestety, obawiam się, że tu już Ci nie pomogę.
Możesz spróbować zgrać te pliki z filmikami na pendrive lub przenośny dysk twardy i u koleżanki/kolegi, która/który ma szybsze łącze spróbować to wgrać do neta.
Jeszcze szybciej powinno być, gdybyś spakowała filmik za pomocą "WinRAR-a" :arrow: http://www.dobreprogramy....dows,12398.html - i wrzuciła te spakowane pliki na "Sendfile.pl" :arrow: http://sendfile.pl/ - a na forum byś dała tylko linki do pobrania.

Anita87 - Pią Wrz 06, 2013 7:58 am

Cześć Dawid. Dziękuję Ci że chciałeś mi pomóc ale postanowiłam spróbować wrzucić jeszcze raz te pliki i wyobraź sobie że u mnie pierwszy plik który trwa 5 minut i 39 sekund na Youtuba wrzucał się 5 godzin i 39 minut. Kiedy wrzucę już na Youtuba dany plik to zaraz podam do niego linka.
Dalil - Pią Wrz 06, 2013 8:51 am

Wszystko zależy od szybkości twojego łącza a dokładniej od szybkości twojego upstream.
Podejrzewam że masz mniej niż standartowe 1000 kbps.
Nie bedzie tu też różnicy czy wrzucasz na YouTube czy wysyłasz mailem obydwa spisoby beda tak samo długo trwały a i ewentualnie mailem wogole nie pójdzie bo plik za duży.
Do jakiej wielkosci skonwertowalas to wideo?
Bo 5 min to moga byc 50 MB ale tez 500 MB a i nawet 1 GB ;-) zalezy od jakosci i konwersji.

Anita87 - Pią Wrz 06, 2013 9:33 am

Cześć Dalil. Te pliki wideo mają następujące wielkości: 507 Mb, 439 Mb, 723 Mb, 316 Mb, 315 Mb, 362 Mb i 233 Mb. Czy w przypadku takich wielkości plików istnieje taka możliwość że one się nie wyślą mailem, nawet jak wyślę każdy w osobnym mailu? Ja mam maila założonego na Interia.pl.
zGadniJ kTo? - Pią Wrz 06, 2013 10:55 am

Nie da rady, za duża waga plików, meile o ile dobrze pamiętam obsługują jedynie 100 mb. Proponuję zarejestrować się darmowo na serwisy typu zippyshare, czy egofiles i za darmo umieszczać pliki do 2 gb - jeden. Sam używam, to jest bardziej korzystne jeśli chodzi o tego typu sprawy.
Dalil - Pią Wrz 06, 2013 12:03 pm

Hej Anita, no to masz bardzo wielkie pliki...jezeli jak mowisz maja one po 5-6 minut dlugosci to te srednio 400-500 MB to bardzo duzo.

Jako przyklad w sieci mozna sciagac cale filmy (okolo 100 minut trwania) i maja one po 800 MB...gdyby byly skonwertowane jak twoje filmiki to by mialy po okolo 10 GB (10000 MB) ;-)

Gdyby jednak udalo sie tobie skonwertowac twoje filmiki jak te co sciagam z sieci to powinnas sie zmiescic w okolo 50 MB na 5 minut trwania.

Czyli -> proboj dalej je jakos skonwertowac, przetestuj programy ktore polecil dawid i poproboj roznych formatow.

Pozdrawiam.

Dalil.

zGadniJ kTo? - Pią Wrz 06, 2013 1:24 pm

Jeśli pliki są w formacie AVI, to najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest przekowertowanie ich w programie Avi Recomp: http://www.instalki.pl/pr...AVI_ReComp.html

Bardzo prosty w obsłudze i po polsku, można wpisać wagę jaka nas interesuje, rozdzielczość obrazu i tak dalej. Sam korzystam. Jeśli Twoje klipy nie maja dłużej niż 5 min to śmiało przy wpisaniu 60 mb będzie dobra jakość.

dawidsab - Pią Wrz 06, 2013 2:36 pm

Dalil napisał/a:
[...]

Czyli -> proboj dalej je jakos skonwertowac, przetestuj programy ktore polecil dawid i poproboj roznych formatow.

[...]

Tyle tylko, że koleżanka Anita musi pamiętać, że z każdą konwersją łączy się pogorszenie jakości nagranego materiału :grin: .

zGadniJ kTo? - Pią Wrz 06, 2013 2:51 pm

dawidsab napisał/a:

Tyle tylko, że koleżanka Anita musi pamiętać, że z każdą konwersją łączy się pogorszenie jakości nagranego materiału :grin: .

Tak to jest, trzeba coś stracić żeby coś zyskać, to mieści i dźwięk i obraz. Nie można liczyć na to że film 5 minutowy będzie miał 10 mb i Jakość HD, bo to nie możliwe :roll:

Crockett - Nie Wrz 08, 2013 8:20 am

Anita spróbuj przekonwertować koncert z aparatu programem Free Video Converter.

To bardzo fajny program do konwersji filmów/nagrań wideo, który obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty. Dodatkowym atutem jest jego polski interfejs. :)

1. Pobierz i zainstaluj program z tej strony:

http://www.freemake.com/pl/free_video_converter/

2. Uruchom program, pojawi Ci się takie okienko jak na poniższym screenie:

3. Kliknij przycisk Video, wybierz nagrany przez Ciebie koncert i kliknij "Otwórz"

4. Po chwili w oknie programu pojawi Ci się otworzony film kliknij przycisk "Konwertuj" i z listy wybierz "do AVI".

5. W nowym okienku w polu "Zapisz w" wybierz folder gdzie program zapisze przerobiony koncert. Następnie kliknij na odwrócony do góry nogami czarny trójkącik (zaznaczyłem go na screenie czerwonym krzyżykiem) i wybierz "Dodaj swój profil".

6. Następnie kliknij w polu "Dostosowywanie" i wybierz "Dopasuj Automatycznie". Resztę ustaw dokładnie tak jak na obrazku poniżej po czym kliknij ok.

7. W okienku "Parametry wyjściowe AVI" kliknij przycisk "Konwertuj".

8.Program zacznie przerabiać twój koncert, a gdy już skończy pojawi się komunikat :

9. Jakość otrzymanego wideo będzie nadal dobra, a rozmiar plików będzie o wiele mniejszy. Dodatkowo koncert po takiej konwersji będzie dopasowany do ustawień YouTube dla wideo o standardowej jakości (480p).

Anita87 - Nie Wrz 08, 2013 9:35 am

Ja już od paru dni właśnie przerabiam pliki z koncertu z formatu Avi na Mp4 w programie Format Factory i potem wrzucam na swój kanał Youtube http://www.youtube.com/ch...7q27cx0qmSvg9Ew a później Sony umieszcza je też na oficjalnym kanale Top One. A tu są zdjęcia które zrobiłam na tym samym koncercie https://www.facebook.com/...80483785&type=3
dawidsab - Nie Wrz 08, 2013 11:57 am

Anita87 napisał/a:
Ja już od paru dni właśnie przerabiam pliki z koncertu z formatu Avi na Mp4 w programie Format Factory i potem wrzucam na swój kanał Youtube http://www.youtube.com/ch...7q27cx0qmSvg9Ew a później Sony umieszcza je też na oficjalnym kanale Top One. A tu są zdjęcia które zrobiłam na tym samym koncercie https://www.facebook.com/...80483785&type=3

A były jakieś nowe utwory :?:
Masz zarejestrowane na filmiku :?:

Dalil - Nie Wrz 08, 2013 1:08 pm

@crocket świetny tutorial!
Anita87 - Nie Wrz 08, 2013 5:32 pm

dawidsab napisał/a:
A były jakieś nowe utwory
Masz zarejestrowane na filmiku
Tak, były dwa najnowsze "Tylko tyle dziś chcę" i "Hold me Tight" ale Jarek-Sony powiedział mi żebym na razie je zablokowała, ponieważ czeka na decyzję zespołu bo to są najnowsze utwory i nie wiadomo czy mogą być umieszczone na Youtubie. Kiedy Jarek da mi znać że mogę je odblokować to wtedy odblokuję. :smile:
dawidsab - Nie Wrz 15, 2013 8:16 am

Anita87 napisał/a:
dawidsab napisał/a:
A były jakieś nowe utwory
Masz zarejestrowane na filmiku
Tak, były dwa najnowsze "Tylko tyle dziś chcę" i "Hold me Tight" ale Jarek-Sony powiedział mi żebym na razie je zablokowała, ponieważ czeka na decyzję zespołu bo to są najnowsze utwory i nie wiadomo czy mogą być umieszczone na Youtubie. Kiedy Jarek da mi znać że mogę je odblokować to wtedy odblokuję. :smile:

Domyślam się, że m.in. ten filmik na którym Roberto zasuwa na gitarce elektrycznej do "Tylko tyle dziś chcę" to Twoja robota :?:
Jeśli tak, to bardzo ładnie Ci to wyszło.
Będzie ładna pamiątka :grin: .

Anita87 - Nie Wrz 15, 2013 7:22 pm

dawidsab napisał/a:
Domyślam się, że m.in. ten filmik na którym Roberto zasuwa na gitarce elektrycznej do "Tylko tyle dziś chcę" to Twoja robota
Czy masz na myśli te nagrania z koncertu? http://www.youtube.com/pl...qa8c1E37QXCW1bi
dawidsab - Pon Wrz 16, 2013 6:47 am

Anita87 napisał/a:
dawidsab napisał/a:
Domyślam się, że m.in. ten filmik na którym Roberto zasuwa na gitarce elektrycznej do "Tylko tyle dziś chcę" to Twoja robota
Czy masz na myśli te nagrania z koncertu? http://www.youtube.com/pl...qa8c1E37QXCW1bi

No, dokładnie tak :grin: .

Anita87 - Czw Lis 21, 2013 6:40 am

Piszę tutaj bo jest to w końcu problem techniczny. Jeśli chodzi o nagrywanie na kasetę VHS tej Gali muzyki chodnikowej to postanowiłam jakoś sama po nagraniu na kasetę przegrać ją do laptopa a potem wrzucić na Youtuba. Z związku z czym bardzo proszę Was o pomoc. W jaki sposób przegrywacie swoje kasety na DVD albo do komputera? Poradźcie mi, ponieważ ja już sporo czytałam w internecie odnośnie przegrywania i już się całkiem w tym pogubiłam. :sad: Z tego co udało mi się znaleźć to karta graficzna mojego laptopa powinna mieć wejście i wyjście video. Nie mam zielonego pojęcia czy je ma czy nie, ale nazwa tej karty graficznej to NVIDIA GeForce 310m. Mam nadzieję że chociaż ktoś z Was będzie wiedział czy ta karta posiada to wejście i wyjście video. Co do opcji przegrywania za pomocą nagrywarki DVD to niestety jej nie posiadam, więc mam nadzieję że jest jeszcze może jakiś inny sposób. Będę wdzięczna za pomoc. Czekam na jakiekolwiek rady. :smile:
Dalil - Czw Lis 21, 2013 10:02 am

Sama nazwa chipa graficznego niewiele mówi. Najlepiej zrób zdjęcia twojego notebooka ze wszystkich stron i daj nam się przyjrzeć to wtedy będzie nam łatwiej odpowiedzieć. Ale podejrzewam, że wejścia video nie będziesz miała.
Anita87 - Czw Lis 21, 2013 5:48 pm

Na tej stronie są zdjęcia i opis mojego laptopa http://www.notebookcheck....60.35916.0.html
dawidsab - Pią Lis 22, 2013 1:16 pm

Anita87 napisał/a:
Piszę tutaj bo jest to w końcu problem techniczny. Jeśli chodzi o nagrywanie na kasetę VHS tej Gali muzyki chodnikowej to postanowiłam jakoś sama po nagraniu na kasetę przegrać ją do laptopa a potem wrzucić na Youtuba. Z związku z czym bardzo proszę Was o pomoc. W jaki sposób przegrywacie swoje kasety na DVD albo do komputera? Poradźcie mi, ponieważ ja już sporo czytałam w internecie odnośnie przegrywania i już się całkiem w tym pogubiłam. :sad: Z tego co udało mi się znaleźć to karta graficzna mojego laptopa powinna mieć wejście i wyjście video. Nie mam zielonego pojęcia czy je ma czy nie, ale nazwa tej karty graficznej to NVIDIA GeForce 310m. Mam nadzieję że chociaż ktoś z Was będzie wiedział czy ta karta posiada to wejście i wyjście video. Co do opcji przegrywania za pomocą nagrywarki DVD to niestety jej nie posiadam, więc mam nadzieję że jest jeszcze może jakiś inny sposób. Będę wdzięczna za pomoc. Czekam na jakiekolwiek rady. :smile:

Jeśli chodzi o sprawy komputerowe, to polecam Ci rejestrację tutaj :arrow: http://forum.pcformat.pl/index.php
Tam Ci na pewno powiedzą, czy masz kartę z wejściem/wyjściem wideo, itd.
Ja osobiście mam taki sprzęt :arrow: http://www.sony.pl/product/dvd-recorder/rdr-at100
Mam tę nagrywarkę połączoną z magnetowidem za pomocą kabla Euro <-> Euro i dzięki temu mogę nagrywać z TV na płyty, z płyt na VHS i z VHS na płytę.
To chyba najprostszy choć niekoniecznie najtańszy sposób (jeśli ktoś nagrywarki nie posiada).

Tutaj jest urządzenie typu 2 w 1 (magnetowid/nagrywarka DVD) :arrow: http://www.redcoon.pl/B48..._Nagrywarki-DVD
Niestety, jego cena wynosi prawie 1200 zł.
Transport jest gratis.
Na przywózkę paczki do Klienta czeka się ok. 3 dni robocze.

Anita87 - Pią Lis 22, 2013 4:26 pm

Dziękuję Dawidzie :smile: ale mnie już ten problem nie dotyczy ponieważ na Youtuba jutrzejszą Galę umieści Jarek.
dawidsab - Sob Lis 23, 2013 11:28 am

Anita87 napisał/a:
Dziękuję Dawidzie :smile: ale mnie już ten problem nie dotyczy ponieważ na Youtuba jutrzejszą Galę umieści Jarek.

Okey, nie ma sprawy :grin: .